Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Női kamionsöfőr? Tapasztalatok...

Női kamionsöfőr? Tapasztalatok, tanácsok, vélemények? 22n

Figyelt kérdés

Idén végzek az egyetemen és már most tisztában vagyok azzal, hogy ha találnék is helyet a szakmában, valahogy megélnénk, de nem tudnánk gyüjteni. Márpedig nekem nagy álmom egy szép családi ház és nem albérletbe tengődni.


Páromnak 5éves tapasztalata van, kamionozott kint és belföldön is. Arra gondoltam leteszem én is a jogsit és megyünk együtt egy céghez.

Szép kis összegeket fizetnek, ha ügyesek vagyunk 1-2 év és meglesz amit szeretnénk. Persze ez ideiglenes, nem szeretném hosszú évekig, mert azért tudom mivel jár. Másfelől meg nem vagyok finnyás, nem halok bele, ha 1-2 napig kannákból mosakodom.

Kiváncsi lennék miket hallottatok, külföldön mennyire biztonságos, tehát valami konkrétumra lennék kiváncsi igy a 'páros' oldalára, esetleg ha úniózni kellene.


2019. máj. 15. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
annyi, h inkabb a parod parkoljon (nem szivatasbol, de eleg nehez raallni a rampara egy akkora doggel). nezd meg stlacika videoit a neten, o mindent elmagyaraz neked. a nyelvtudas jol jon. a biztonsag meg nem para, ha ketten mentek egyutt. migransok se igen ugralnak mar fel a kamionra. de tenyleg stlacika aki nagyon jol bemutat mindent, rengeteget videozik. lehet a vegen megszereted ezt az eletmodot es ebbe maradtok majd:)
2019. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
4 kézben nem számít, hogy nő vagy. Bár egyedül se sok gondod lehet. Ha tudsz vezetni meglehet próbálni. Bár, szerintem kamionban nem olyan jó a 4 kéz, mégha egy pár is vagytok. Én buszozok, abban szórakoztató, mert nem egy fülkében kell ülni, de azért úgy összezárva ketten egy fülkében. Nekem vannak fenntartásaim ezzel szemben, főleg 3-4 hétig. Mert az elején ahhoz, hogy jól keressetek vállalni kell simán 3-4 hetet. Később lehet megpróbálni egy ADR vizsgát, azzal hetelős melóban is jóllehet keresni 4 kézben.
2019. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Lacikát nézi néha a párom, de belenézek én is, igazából csak pár napja motoszkál a fejemben ez az ötlet.


Tudom, hogy be kell vállalni több időre, nekem nem jelentene gondot. A másik opció külföldi munka lenne és onnan is max félévente járhatnánk haza, annál már jobb ez és ahogy kalkuláltam többel is maradnánk.

Az összezárással nem lesz gond, három éve lakunk együtt és ezidő alatt voltam kint vele heteket, nem volt probléma. Persze ez mégis több idő, de teljesen össze vagyunk szokva,ez az oldala nem izgat.


Azt jó olvasni, hogy a migránsok már kevésbé okoznak problémát, igazából ez a része ami megijeszt egy kicsit.

2019. máj. 15. 13:35
 4/21 anonim ***** válasza:

És van erre 1M induló tőkétek?


Diplomával, normális fizuért, miért nem a seregbe vagy a titkosszolgálatokhoz jelentkezel?

2019. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
2019. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Van. A jogsira az összeg megvan már, egy éve spórolok rendesen.

Romániában élek és ha nem vagyok informatikus vagy politikus, tiszta úton ha fejre állok sem tudunk gyüjteni pl egy házra.


A másik félelmem, hogy a párom vajon mennyire fogja birni, hogy az én részemnél is viszonylag éber legyen, az elején amig belejövök?

2019. máj. 15. 13:54
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
És gondolod, hogy ez kívánságműsor? Azaz, hogy összerak titeket a cég?
2019. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#7


Ha 4 kézbe mész átlagban úgyis várnak, hogy párban legyetek. Én a Flixbus-hoz akarok majd menni ha meguntam a helyközizést meg a belföldi kirándulós buszokat de ott is úgy van leírva, hogyha lehet akkor párban menjenek az emberek. Nehéz ám még ismerőssel is kijönni egy olyan szűk helyen annyi ideig. Al egnagyobb megpróbálatás ez lesz nekik hiába laknak együtt, az itt nem jelent semmit.

2019. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Milyen diplomad van?

Romaniaban siman elmehetsz tisztnek, civilbol gyorstalpalóval alhadnagy leszel.

Munkahelytol fugg, de szep osszekeket kapsz albérlet tamogataskent, vagy mar meg van szavazva a hiteltamogatas, az alberlet támogatást fordithatod hiteltorlesztesre is. Es azért rohadtul nem mindegy hogy kapsz majdnem egy minimalbert pluszba az amugy is egesz jo fizud mellé a két szép szemedért.

Noi kamionos rokonom is van, de ő egyedul vezet, es sok reszletet nem tudok.

2019. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak, aki a kérdésre válaszolt.

Nem szeretnék semmilyen tiszt meg hasonló lenni. Van néhány elképzelésem, hogy mi jöhet szóba, ebből az első a kamionozás, erről kértem részleteket.

2019. máj. 15. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!