Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan írjak így önéletrajzot?

Hogyan írjak így önéletrajzot?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok. Az iskola mellett egy ruhaüzletben dolgozom eladóként/raktárosként. Az alacsony fizetés és egyebek miatt szeretnék váltani egy másik munkahelyre, és találtam egy másik üzletet, ami közelebb is van és jóval többet kapnék. A mostani helyre csak egy személyes interjú kellett, most viszont küldenem kell egy önéletrajzot. Az a bökkenő, hogy fogalmam sincs, hogy mit írjak bele. Utána olvastam és szinte mindenhol mást írnak. Írjak bele mindent (középiskola, minden diákmunka ami vagy hosszútávú volt vagy sokszor csináltam, jelenlegi munkahely, nyelvek, stb.), máshol meg azt írták hogy a megpályázott pozícióra formáljam az egészet, vagyis ha nem ehhez hasonló munkakörben dolgoztam korábban, azt ne írjam bele. A kezdőknek azt ajánlották, hogy írják bele a jövőre szánt terveiket meg a hobbikat, de én valahogy nem hiszem, hogy ilyenekkel kellene teleirkálnom egy önéletrajzot.

Az úgy jó lenne, ha beleírnám az elérhetőségeimet, a tanulmányokat és a mostani állásomat?



2019. máj. 15. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Adataid, Iskoláid (középiskolától kezdve), eddigi munkahelyeid, beleértve a jelenlegit (diákmunka, alkalmi munka stb. nekem ezeket úgy tanították felesleges beleírni. Ha legalább 1 évig folyamatosan csináltad, akkor bele lehet), egyéb képesítéseid (nyelvtudás, nyelvvizsga, jogosítvány stb.) A hobbit én személy szerint fölöslegesnek tartom, mert szerintem sehol nem nézik, hogy te most bélyeget gyűjtesz, vagy állatmenhelyen önkénteskedsz. (jó ha van, meg aranyos, de munka szempontjából nem releváns) Szóval szerintem ezt nyugodtan kihagyhatod.
2019. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából ez az első munkahely, ami nem diákmunka vagy csak alkalmi. Tavaly érettségiztem, szóval addig diákmunkák voltak. Ősszel kezdtem itt dolgozni, mást így akkor nem tudok beleírni :/
2019. máj. 15. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Az álláshoz írd. Ha pl. egész jó vagy atomfizikából, az akkor sem kell bele, helyette üss a hasadra és írj bele bár bolti munka szempontjából reveláns dolgot.


Példák:

- árukészlet összeállításába beleszólhattál, ezzel mennyi szereséget termeltél, mert te okos egyetemistaként komoly elemző-értékelő munkát végeztél hozzá;

- bolt rendezésébe is, ez is mennyi hasznot hozott;

- bizalmi emberként kasszáztál;

- üzlet vagy osztályvezetőt helyettesítetted...


A kutya nem néz utána, meg ha kiderül semmi, akkor is aki élelmesen el tudja magát adni, kicsit megtévesztve a vezetést, az a rosszabb árút is eladja jól, kicsit megtévesztve a vevőket... Tehát kereskedő szemléletű bolti vezetőt ez nem is zavarja.

2019. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban azt írd le, hogy a mostani helyen miket csinálsz, miben van tapasztalatod.
2019. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!