Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért éri meg a cégnek fizetet...

GombaPorkolt kérdése:

Miért éri meg a cégnek fizetett szabadságot adnia?

Figyelt kérdés

Amióta dolgozom és/vagy fogalmam van a munkáról, azóta nem értem, mi haszna a cégnek abból, hogy évente minimum 20 napot, azaz kb. egy munkahónapot kiad úgy, hogy nincs bent az ember, nem dolgozik, de mégis fizeti mellé? Illetve ennyi erővel miért nem fizetik a munkahelyek az ebédidőt is, amit ott tölt az ember (ugye általában fél-egy óra)?


Kizárólag a cég szempontjából nem éri meg egyáltalán fizetni azért, hogy az ember nincs ott, nem termel nekik hasznot. Miért van mégis fizetett szabadság? Persze örülök neki, hogy van ilyen, csak nem értem a logikát mögötte céges szemszögből.


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 16. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is a cég találta ki, hogy legyen. :)

Állami a dolog, gondolom az emberek védelme érdekében. Valami ilyesmi. Ma nem megy a fogalmazás, de a lényeg szerintem átmegy.

2019. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy éri meg. Törvény van rá.
2019. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

A dolgozó nép harcolta ki magának te ökörpörkölt.


Szívesen.

2019. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
A legtöbb munkahelyen az ebédidőt is kifizetik. Elég sok helyen dolgoztam, mindenhol (ebből kettő gyár) 8 oraban voltam és ebből fél óra kaja szünet, nem kell ledolgozni
2019. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek szüksége van pihenésre. Egy napon belül, egy héten belül és egy éven belül - ritmusa van ennek.
2019. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem is arra gondoltam, hogy maga a SZABADSÁG miért létezik, az nyilvánvalóan törvényileg megszabott, meg kell i saz embernek, hanem hogy miért FIZETETT.


De köszönöm az eddigi válaszokat, kicsit tisztább a dolog már így.

2019. máj. 16. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha nem fizetnék, ki venné ki? Persze, hogy kell fizetni, pont ez a lényege. Bár érdekes, hogy ez nem minden országban bevett szokás. De ha nem lenne fizetett szabi, szerintem én végig dolgoznám az egész évet. :( úgyhogy jó, hogy ezt így találták ki. Elég sok a fos, de az "ingyen" (vagyis az adóból finanszírozott) orvosi ellátás és a fizetett szabi két elég jó dolog, ami pl a nagy usában nincs. (tudtommal)
2019. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A napi munkadíjban is benne van, hogy nem 24 órát húzol, hanem alszol is egy kicsit.
2019. máj. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A MT rendelkezik a szabadságról, annak bérezéséről, hogy hogyan és mikor veheted ki, stb.
2019. máj. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!