Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van, aki hozzám hasonlóan nem...

Van, aki hozzám hasonlóan nem tud kitörni a munkanélküliségből? Mi a tervetek a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Leírni se merem mióta vagyok munkanélküli, pedig még csak a húszas éveim legelején járok.


Középfokú végzettségem van, és belefáradtam és belefásultam már abba, hogy sehonnan vissza se jeleznek, nem hogy írnának, vagy hívnának, hogy menjek interjúra. Beleértve még a gyárakat is, ugyanis onnan se jeleznek vissza.


Szóval nekem betelt a pohár, nem látom értelmét ezt folytatni, mert 0% esélyt látok arra, hogy elhelyezkedem.


Nektek mi a tervetek, hogy próbáljátok megoldani ezt a helyzetet?


Én OKJ-ban és egyetemben gondolkozom.



2019. máj. 16. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ne gondolkozz, csináld! ;)
2019. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Hasonlóan vagyok én is, járműgépész üzemmérnökként. Szükségmegoldásként saját fejlesztésű elektronikai terméket gyártottam otthon. A lakásom árán bérbe adható termőföldeket akarok venni, mivel azt nem tudja tönkretenni a lakó. A megörökölt falusi szülői házban meg méhészetet tervezek indítani, netán haltenyésztéssel próbálkozok.

Teljesen legalja és pocsékul fizetett munkákra kaptam ajánlatot, főleg feketén, de amiket leírtam az azért ahhoz képest úri tevékenység, ráadásul a magam ura is lehetek. Úgy látszik nincs szükség a jeles diplomámra. Miközben akár megfelelő végzettség nélkül töltenek be napjainkban is állásokat akár a régi rendszerben.

51/F

2019. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dettó. 2 hónapja nincs melóm, előtte másfél évig volt. Folyton gyomorideggel fekszek le aludni. Teljesen kivagyok bukva. Szeptembertől ugyan elkezdek egy sulit, de mellette jó lenne valami meló... Nagyon nehéz. :/ 24L
2019. máj. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 1,5 évig dolgoztam, majd kitúrtak és mennem kellett. Most 4 hónapja nincs már munkám. Mindenhova jelentkezek, de általában vissza se szólnak. Nagy hátrány, hogy kisvárosban élek, és nincs jogsim, kocsim.

A közelben lévő nagy városokban meg inkább helyi embert alkalmaznak az állásokra.


Én szeptembertől megyek egyetemre, mellette csinálok majd egy okj-t.

Ha tudok, vállalok majd diákmunkát mellette.


Addig is próbálkozok, de nem hiszem, hogy bárhova is felvesznek.

Több végzettségem is van, de mindenre jelentkezek.

Feleslegesnek érzem magam..

24l

2019. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Én meg a munkába fáradok bele mindig úgy járok a sok hiányzás miatt kirúgnak. Az utóbbi időben külföldön dolgoztam magyar cégnek s nem egyszer láttam hogy olyan embereket is felvesznek akit nem kéne a fejpénz miatt ... Amúgy ha valaki akar talál munkát szerintem. De sok nem embernek való .. Mert általában sok órát kell dolgozni és sok a stressz.. Én azt sem értem Magyarországon miért szaporodnak az emberek ilyen körülmények mellet..
2019. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én otthagytam a sulit mert nem bírtam. A munkára nagyon nehezen veszem rá magam. Viszont ahogy olvasom ha bírtátok 1,5 évig valahol akkor nincs bajotok a munkával. Na, lehet hülyének fogtok nézni de a Mekit tudom ajánlani. Tudom sokan cikinek tartják,röhögnek. De, szinte mindenkit felvesznek, időben nagyon rugalmasak, a fizetés a többi munkahelyhez hasonlítva rohadt jó és nem is annyira megszakadós munka. Ha jó helyre kerülsz a csapattal el lehet lenni. Délutáni műszakkal és 1-2 órás túlórával 200-230.000-at lazán összelehet szedni 1 hónapban. Ha esetleg éjszakára elmész ott még a 300.000 sem lehetetlen. És még kaját is kapsz. Szóval szerintem egy próbát megér.
2019. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!