Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elhallgatásnak számít munkahel...

Elhallgatásnak számít munkahelyen ha nem mondok el olyasmit amit nem is kérdeztek? Diploma?

Figyelt kérdés

Olyan munkára vettek fel amelynél az érettségi volt követelmény. Nekem diplomám is van, de ehhez a munkához nem kellett hát nem írtam be.

Ők azt kérdezték van-e érettségim, erre a válasz az hogy van. Ezen felül még van más is de azt ki kérdezte? Senki.


Most meg mégis kiderült a diploma és azzal vádolnak hogy etikátlan volt eltitkolni.


De hát ki titkolta el? Ez fogalmi zavar? Ők nem kérdezték én nem mondtam ennyi!

Eltitkolás akkor lett volna ha rákérdeznek és azt mondom nincs.



Mi lehet ezzel az egésszel a gondjuk főleg úgy hogy a diploma a kutyának se kell a munkahelyen akkor eleve nem mindegy van vagy nincs?


2019. máj. 17. 08:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
Valószínűleg a diplomás minimálbér miatt problémáznak
2019. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%

De, létezik diplomás minimálbér.

Közöld határozottan, hogy "nem kérdezték". Ha elmondtad volna meg lehetséges hogy "túlképzett" vagy hasonló indokkal történik elutasítás, esetleg "csak simán másra esett a választás".

2019. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

"De, létezik diplomás minimálbér."


Nem létezik soha nem is létezett.


De tudod mit? Itt az Mt


[link]


Mutass benen rá a "diplomás minimálbért" szabályozó pontra.


Várom!


Ha létezik az Mtben benne van.

2019. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért tartják etikátlannak. Én is dolgoztam akár 8 osztályt igénylő munkakörben (méhész inasként), a diplomát nem hallgattam el. A munkatársaim meg folyton azzal piszkáltak hogy mikor megyek már például az Audiba valami jó állásba. Nem tudták megérteni hogy a "jó állás" nekem azt jelenti ha például a megörökölt szülői háznál saját gazdaságból kezdek el megélni. Mivel éltem már ott így, munkahely nélkül.
2019. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Garantált bérminimum van (a köznyelvben ez maradt meg "diplomás minimálbérként", holott nem is kell hozzá kifejezetten diploma, maga a szaktudás kell, na mindegy), de az is csak akkor járna, ha olyan munkakört töltene be, amihez kell a szaktudása. Tehát ha pl egy vegyész elmegy mosogatónak, akkor nem jár neki, hiszen nem adja hozzá a szakértelmét. Ezzel így ilyen értelemben nem számít, hogy eltitkoltad-e, vagy sem. Más kérdés, hogy hiteltelen az önéletrajzod.
2019. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nincs itt semmi baj. Nem etikátlan, az interjúztató hibázott, nem kérdezett rá. Pont.
2019. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 remetdol ***** válasza:
25%

Te etikusnak tartanád ha a cég nem mondana meg dolgokat ha nem kérdezel rá? Gondolom elvárod, hogy minden számodra fontos infót mondjanak el.

Kihasználtad, hogy nem kérdeztek rá. Ha veled csinálná ugyanezt bárki, jó dolognak látnád? Nem hiszem.

2019. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdezz vissza, hogy miért tartják etikátlannak, hogy nem mondtad el? Milyen hátrány éri a céget amiatt, hogy azt hitték, sima érettségivel vettek föl és most kiderült, hogy diplomád van?
2019. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Pont ugyanezt kérdeztem én is. Eddig addott munkát végeztem adott bérért azt hitték csak érettségim van. Most már tudják hogy diplomás vagyok akkor tán emelik a bérem? Dehogy emelik, akkor meg nem tök mindegy nekik? Ugyanaz a betanított senki vagyok nem mindegy diplomával vagy anélkül bohóckodok itt?
2019. máj. 17. 11:42
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem jogász mondta 10 éve hogy létezik diplomás minimálbér, ami akkor 10 ezer Ft-tal magasabb volt mint az érettségivel rendelkezők minimálbére.
2019. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!