Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Lány vagyok. Egy olyan munkahelyen dolgozom, ahol műszakban dolgozunk, egyszerre 3-4-5-en, nappal és éjszaka. Van egy kolléganőm, aki nagyon régen dolgozik itt és állandó nappalos, a főnők jobbkeze..néha ő helyettesíti a főnököt is, így találkozok vele minden nappalban és éjszakában is, váltáskor, elkerülni nem tudom. Idősebb sokkal, mint én. Nagyon lekezelően, lenézően viselkedik, többször kritizál, beszólogat nekem olyan dolgokért, amiért én nem vagyok hibás/nem tehetek róla/ vagy valamilyen jelentéktelen dologért, amit ő is ugyanúgy elkövet. Nem csak velem viselkedik így másokkal is. Viszont nem mindig viselkedik így, tud normális lenni, el lehet vele beszélgetni rendesen, de ez tényleg nagyon ritka. Iszonyatosan. Van pár " régi " kolléga, akivel nagyon jóban vannak, hiszen évtizedek óta együtt dolgoznak. Ezek a régi kollégák akármilyen hibát elkövetnek, ő nem szól semmit nekik, ha szól, akkor is kedvesen, normális hangnemben, velünk, többiekkel viszont úgy beszél, mint a sz..rral néha. Ezt a főnököm( aki szintén nő ) nem veszi észre, vagy csak nem akarja észre venni. Mikor reggelente találkozunk, általában flegmán köszön, vagy nagyon halkan, épphogy meghallom, vagy volt olyan is hogy nem is hallottam hogy visszaköszönt volna. De ilyenkor ha mással is találkozik a folyosón, valamelyik régebbi kollégával annak tud normálisan kedvesen köszönni. Visszavágni,visszabeszélni nem nagyon mer senki neki, mert még neki áll feljebb, és a főnök nagy valószínűséggel őneki adna igazat, és ezek után még ez a " kedves " kolléga alám is tenne. Gondolkoztam már hogy beszélek vele, de sajnos annyira sz..rkavaró, hogy erről a beszélgetésről az egész munkahely tudna, és nem tudom hogy mit hallanék vissza.

Sokan nem is maradnak meg pont őmiatta ezen a munkahelyen, de érdekes, van aki szimpatikus neki, akit bír, kedves vele általában, már abból is látszik hogy ki az akit kedvel, hogyan szól hozzá. Engem szerintem nem kedvel, sőt, biztos vagyok benne, viszont sosem adtam rá okot, nem vesztünk össze, próbáltam alázatos lenni mindig.

Ahogyan a beszélgetéseiből hallom, nagyon eltúloz dolgokat, mond neki valamit valaki határozottam, és ő már úgy mondja vissza, hogy flegmán beszélt az illető vele, el is utánozza, holott ez nem igaz. Ő mindig vágja a nem tetszőt " képeket " mindenre, mindent negatívan kommentál.

Sokszor gyomorgörcsöm van munka előtt, vagy már azelőtti nap, letört vagyok, talán kicsit depressziós is, sírtam is nem egyszer. Nagyon szoktam örülni, mikor szabadságon van a kolléganőm. Gondolkoztam már hogy elmegyek innen, de nem találtam munkahelyet, munkanélküli nem akarok lenni.

Azért írtam ki a kérdést, hátha volt valaki hasonló szituációban, vagy ha esetleg valaki elolvassa és tudna tanácsolni valamit, pl hogyan kezeljem ezt a helyzetet, azt megköszönném.


2019. máj. 18. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ignorálnám - ha nem köszön vissza, nem köszön vissza, én köszönnék továbbra is, munkaidőben nem foglalkoznék vele.

Kérdésből az jön le nekem, hogy nem piszkál téged kimondottan, inkább csak a "nem köszön vissza" illetve a "mások mit mondanak róla" illetve a "én miért nem vagyok neki szimpatikus" dolgok keltenek kellemetlen érzéseket benned.

Ha nem piszkál, én megpróbálnám mindenképpen a figyelmet elterelni.

2019. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tipikus esete annak, amikor emberileg alkalmatlan valaki arra, hogy kiemelkedjen a senkik közül.

Értelmesen nem tudsz vele beszélni úgysem, azt felejtsd el.

Van több lehetőséged.

Ignorálod amennyire lehet, viszont rájátszol, hagyd hatalmaskodni okoskodni, peregjen le rólad, ha jogtalanul kritizál 8kérdés, honnan fogod tudni, hogy jogos a kritika.

Benyalod magad nála, és idővel te léphetsz a helyére

Felmondasz

2019. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!