Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem bírom idegekkel a munkatár...

Nem bírom idegekkel a munkatársam viselkedését. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én 30 órában vagyok a munkahelyemen, a munkatársam 40-ben, (a fizetésének is a 3/4-ét kapom így, most ráadásul ő némi emelést is kapott). Sajnos az a helyzet, hogy ő reggelente egy órás teázgatással kezdi a napot, emellett híreket olvas és és a Facebookon cseveg a barátaival napközben is sokszor. Az utolsó egy órában már nem különösebben hajlandó érdemi munkát végezni, gyakran a bevásárló listáját állítja össze. (Most nem azt mondom, hogy én sosem nézek rá a telefonomra, sose iszok meg egy kávét, de gondolom érzitek, hogy ez azért nem az a kategória.)


Nem egyszer előfordult, hogy nem sikerült megfelelő ütemben haladni emiatt a munkával, tisztában voltam vele, hogy nem fogjuk tudni tartani a határidőket, ezért tovább bent kellett maradnom.


Ami még igazán zavar, hogy gyűlöli a munkát és a munkahelyet, ezt naponta többször is képes hangoztatni, ezzel teljesen lehúzza sokszor az alapvetően vidám hangulatomat. Párszor dührohamai is előfordulnak, olyankor másnap félve megyek be.


A főnök tud arról, hogy ilyen, ennek ellenére semmit sem tett eddig ellene.


Gondolkozok rajta rendszeresen, hogy felmondjak, de igazából én szeretem a munkát és nem hiszem, hogy nekem kéne egy ilyen ember miatt távoznom.

Ugyanakkor ha beszélnék még egyszer, komolyabb keretek között is a problémákról a főnökömmel, akkor esetleg még én jönnék ki rosszul helyzetből, vagy ha úgymond kirúgatnám, attól borzasztóan érezném magam.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Sajnos a magánéletemre is rányomja lassan a bélyegét, hogy folyton ezen a helyzeten stresszelek.


2019. máj. 18. 23:54
 1/5 Feelgood35 ***** válasza:

Megfog változni? Ki fogják a közeljövőbe rugni? Jóba van a főnökével?

A munkád bére a munkabér, te is ezért vagy benn, ezért kell Ő-t is elviselned. Rajtad áll hogy belefér-e vagy sem.

A legjobb megoldás szerintem az ha "aláteszel" de úgy, hogy ne derüljön ki, hogy te voltál. Sanszos, hogy más lehetőséged nincs arra, hogy dolgozz és viszonylag jól is érezd magad a munkahelyen.

2019. máj. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk volt hasonló szitu a munkában. 3 műszakban vagyunk és szépen elkezdett rám tolódni több munka úgy, hogy kevesebbet kaptam. Tudtam, hogy nálunk se rúgna ki senkit a főnök, mert nehéz lenne új embert találni.

Először közöltem határozottan a 2 másikkal, hogy ez így nem lesz jó és nem fogok megszakadni helyettük. Aztán, következő héten annyi munkát csináltam, mint ők. Szép lassan, nyugodtan, közben sokszor leültem vagy dumáltam másokkal. 1-2 nap után feleszméltek és nekiálltak dolgozni.

Amúgy mit melózol, csak ketten vagytok?

2019. máj. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

budiba bevinni, leokoplaszttal körbetekerni, fejére felmosóvödröt húzni, majd jól oldalbarúgni.

Ebből csak tanul.

2019. máj. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden jobb helyen vannak teljesítményértékelések (mindenhol más a gyakoriság és más a neve), ott beszélhetsz a főnököddel négyszemközt, el tudod neki mondani, mi zavar a cégnél.
2019. máj. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megértelek.

Szerencsére nálunk a főnök meghallgatott, illetve ő is látta milyen a munkatársam, szóval nálunk jól sült el a sztori. De az előző munkahelyemen ugyanez volt, onnan kiléptem végül, probáltam tenni valamit, de túl erősen benyalta magát, én túl fiatal voltam és túl kevés ideje a cégnél. Szerintem nálad is ez lesz a végső megoldás, ha a főnök semmit nem tesz.

2019. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!