Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Lehet ez valaha is igazi elhivatottság?

Tegyük fel, hogy van egy ember, akit nagyon tisztelsz és felnézel rá, sőt, olyan motiválóan hat, hogy eldöntöd, Te is abban a szakmában szeretnél dolgozni, mint ő.

A kérdésem az, hogy lehet belőled jó szakember, ha főként egy szakmabeli ember miatt választod, nem pedig azért, mert annyira nagyon elhivatott vagy a szakma iránt?

Persze alap érdeklődés és vonzalom azért megvan a szakma iránt, de főként az említett emberből merített motiváció az, amiért elindulnál ezen a pályán.

Keress kérdéseket hasonló témákban: szakma, motiváció, munka, pályaválasztás

máj. 19. 21:54  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem lehet. Sok elhivatott embert ismerek, aki egy példaképe után válaszotta a szakmáját.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 21. 10:14 Privát üzenet
És miesz akkor, ha az az ember eltűnik mellőled?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jún. 3. 17:53 Privát üzenet
Ehhez azért szükséges egy csepp belső érzék, elhivatottság, tudás, akarat, önállóan nagyon keveseknek megy csak.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jún. 3. 21:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is gondolkoztam, hiszen nem garantált, hogy mindig ott lesz mellettem, viszont mivel a motivációm tőle ered, igy úgy gondolom, hogy ha mar nem lesz mellettem, akkor is meg tudnam allni a helyem.

# 4/4Időpont jún. 6. 09:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti szóltatok már valaha egy kolléga hibájával vagy nemtörődömséggel kapcsolatban a főnöknek - ha igen, az alkérdésekben kifejtenétek (részletek lent)?
Mondtatok már fel valaha a semmire? Hogy még nem volt új munka?
Szerintetek ha nincsenek kapcsolataim akkor esélytelen hogy kijutok valaha is külföldre dolgozni?
Szerintetek így csökkennének az esélyeim, hogy valaha irodai munkát végezzek?
Szerintetek valaha visszakapom még a pénzemet munkatársamtól?
Ki hogyan találta meg a hivatását?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!