Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel foglalkozik konkrétan...

Mivel foglalkozik konkrétan egy pedagógiai asszisztens?

Figyelt kérdés
Mennyit keres? Mennyire keresett szakma az országunkban?

2019. máj. 22. 05:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Oviban vagyok pedasszisztens.

Nálunk úgy működik, hogy van saját csoportom, mindig velük vagyok az óvó nénikkel. Segítek a gyerekek körül, játszom velük, mosdóztatok, öltöztetek, még foglalkozást is tartok, bár ez szerintem máshol nem így van. Viszont az óvónőktől eltérően nem adminisztrálok.

Mas ovikban nem egészen így van, ott járkál a pedasszisztens egyik csoportból másikba, vagy lefoglalja a problémásabb gyerekeket.

Iskolában nem tudom.

2019. máj. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem ugyanaz mint a dajka? Vagy mi a különbség a kettő között?
2019. máj. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb félúton van a dajka és az óvónő között. Egy pedasszisztens normál esetben egész nap a gyerekekkel van, és nem kell takarítania és konyháznia, mint a dajkának. A dajka alig látja a gyerekeket sajnos, legalábbis nálunk.
2019. máj. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ovodaban, amikor a beszoktatas volt, akkor foglalkozott ped.assz. a gyerekemmel. Szoval segitoje az ovononek azokban a helyzetekben, amikor tobb ido, tobb odafigyeles kell egy gyereknek.
2019. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen az eddigi infókat, én is ped. asszisztensként tervezek majd elhelyezkedni néhány hónap múlva Budapesten, így nekem is jól jöttem ezek az előzetes tudnivalók.

Eddig csak szakmai gyakorlaton vettem részt a két éves képzésem alatt, és ott is kábé ugyanezeket a dolgokat kellett csinálnom, amiket leírtak az előttem válaszolók. Örömmel látom, hogy valószínűleg nem fognak bedugni egy irodába adminisztrálni, mert ettől féltem a legjobban.

Egyébként Kérdező, az én eddigi próbálkozásaim, hogy állást találjak ezzel a szakmával, hát sajnos eléggé siralmasak voltak. Ahol már volt pedasszisztens, oda nem kellett még egy, ahol pedig még nem volt, oda nem is kellett, mert sajnálták rá a pénzt. Habár az is igaz, hogy én eddig csak Békés megye területén próbálkoztam. Nagyon remélem, hogy Budapesten jobbak lesznek majd az esélyeim :)

2019. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!