Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Németország alapfokú diplomáva...

Németország alapfokú diplomával (Bsc) (csak ha kinn élsz)?

Figyelt kérdés

Csak olyan fórumokat találtam amiben utoljára minimum egy éve volt frissítés, de inkább két három éve sajnos.


Munkahellyel kapcsolatban szeretnék kérdezni ha esetleg van itt ilyen személy.

Párom már kinn él, tud németül és dolgozik is biztos helyen. Nekem most lesz meg az alapfokú diplomám. Mondjuk rá hogy mérnöki, de nem olyan híres mint a gépészmérnök, nem is arra való.

Nyelvtudásom még csak alap van, viszont kifogok menni félév múlva én is.

Lesz esélyem elhelyezkedni, ha meg lesz a középfokú nyelvtudásom, de csak Bsc-m van, munkatapasztalat nélkül? Vagy felejtsem el és tanuljak ki valami szakmát, (akkor erre odakinn csak a 2-3 éves képzések vannak, ausbildung? és oda mennyi eséllyel vesznek fel?) vagy dolgozzak szakma nélküli betanított melót?


2019. máj. 25. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolkodj logikusan. Milyen előnnyel jár a munkáltatónak alkalmazni egy csupán Ba-t végzett munkavállalót, aki még a nyelvet sem beszéli?

Én az utolsót választanám (szerintem nem is lesz más lehetőséged), mellette tanulnám a nyelvet és törekednék, hogy olyan szinten megtauljam, hogy folytathassam a tanulmányaimat.

Én is diplomával szobalány voltam kint. Jól éreztem magam, így is sokat kerestem.

2019. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor vesznek fel, ha hiányszakma és rajtad kívül nincs más jelentkező. Ha van egy német, ugyan ilyen diplomával vagy akár hasonló OKJ-val, akkor ki vagy radírozva.
2019. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Logikusan gondolkodtam. :D Mondom megtanulom a nyelvet, és arra alapoztam hogy nagyon sok kinn dolgozó fiatal van, alapdiplomával is. És nem, nem mosogatnak. valahogy csak össze jöhet.
2019. máj. 25. 15:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk ez elég optimista hozzáállás. Viszont szakmával is sokan mennek ki. Nem érdekelne ha nem is diplomás munkakörbe vesznek fel, de legalább a szakmámhoz kapcsolódjon. :/
2019. máj. 25. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár én még csak pár éve vagyok külföldön, tapasztalatból csak azt tudom mondani, hogy másodiknak igaza van, csak akkor vesznek fel, ha nem találnak rá német jelentkezőt.

Ha olyan sok fiatal ismerősöd van, akik a diplomájukat használják kint, miért nem azokat kérdezed? ...

Én legfeljebb ápolókat ismerek, mert az elég aljamunka és a brit meg a német nem végzi el.

2019. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem az ismerőseim, de olvastam régi fórumokat és a gyakorit itt. Meg látom a rengeteg álláshirdetést. De nőként kőművesnek sem padlóburkolónak nem tudnék elmenni. :) Bár végülis nem rossz dolgok ezek, csak szakmám ezekhez nincs. Az egyetemen is hallottam már (nem, nem ismertem személyesen) csaj egyből kiment külföldre Franciába és kapott is munkát. :) Plusz itt nálunk a mérnöki karon szintén úgy hallom nagyon sokan szoktak diploma után egyből külföldre menni. :D
2019. máj. 25. 16:04
 7/7 A kérdező kommentje:
De ha te ilyen tapasztalt vagy mesélhetnél valamit. Mert ismerni viszont tényleg ismerek olyan magyarokat akik kb nulla nyelvtudással szakma nélkül vannak kinn és nem akarnak haza jönni. :D Csak nem esélytelen. (és nem, nem szalagmunkát végeznek)
2019. máj. 25. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!