Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz alatt tilos jól...

Táppénz alatt tilos jól éreznem magam?

Figyelt kérdés

Nos úgy alakult, hogy elszakadt részleges az bokaszalagom egy rossz lépés következtében és lábadozok. Már minden rendben van viszonylag, varratokat kiszedték de táppénzen vagyok még, mert nem terhelhető.


A lényeg az, hogy a munkahelyemről beszólogatnak nekem, ami egyébként első munkahelyem, hogy menni kellene már dolgozni, az nem lehet igaz, hogy ilyen hosszú ideig lábadozok, ha találkozunk valahol beszólnak, elmegyek kaját venni, hogy ide eltudok menni, de dolgozni nem megyek. Összeültünk haverokkal múltkor sörözni, úgy hogy ők jöttek el hozzám, meglátogatással egybe kötve, de munkahelyről, főnöktől jött az arrogáns beszólás egy emberen keresztül, hogy bulit tudok rendezni, de dolgozni nem tudok, érdekes. Tegyük hozzá, hogy nem irodán dolgozok, fizikai munkás vagyok egész nap lábalok, meg vassal foglalkozok.


Táppénz alatt tilos magam jól érezni, vagy mi? Éheznem kellene, depressziósan az ágyhoz láncolva? Beadtam nekik minden táppénzes meg kórházi papírt eddig.


Minden esetre megfogalmazódott bennem a felmondás, mert úgy tűnik nem igazán néznek ember számba a hátam mögött.



2019. máj. 27. 10:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
Az ilyen kérdéseknek vajon mi értelme?
2019. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
18%
Igen, tilos. Felesleges felmondani, más munkahely se fogja tolerálni, hogy csavarogsz a táppénz alatt.
2019. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
22%
Igazuk van, ha ezeket mind meg tudod csinálni, akkor dolgozni is tudsz
2019. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Maltodextrin ***** válasza:
88%

Mindenhol irigylik a táppénzeseket msrt azt hiszik ingyen pénz. A munkáltató különösen. A munkatársak meg... én meggondolnám, hogy akarnék e dolgozni ott ezek után. Vagyis táppénz után bemennék első nap dolgozni és a legkisebb genyózás után dobbantanék.


Neked meg lehetne annyi eszed hogy radar alatt maradsz amíg fizetett betegen vagy. Lehet úgy is szórakozni. Nem kell mindenkinek az orrára kötni, hogy jól érzed magad hangulatilag.

2019. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%

Simán mondj fel

Én nekem egy melohely se tette ezt táppénz alatt

2019. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
A munkáltató ha gyanakszik, indíthat táppénzes felülvizsgálatot is. Szerencsédre elég drága. Ilyenkor általában az OEP-től szokott kimenni egy orvos megvizsgálni, papírokat megnézni, illetve szükség szerint további vizsgálatokra elküldeni. Szóval felülvizsgálja a keresőképtelenséget. Jó esély van rá, hogy ha egy üveg sörrel a kezedben nyitsz ajtót, instant megvonja a táppénzes ellátást.
2019. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
akkor tudsz dolgozni, ha az orvos azt mondja. nem tudom mit képzelnek magukról a munkatársaid meg a főnököd. ők talán orvosok, hogy meg tudják állapítani?
2019. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

"Jó esély van rá, hogy ha egy üveg sörrel a kezedben nyitsz ajtót, instant megvonja a táppénzes ellátást."


Hát ez nem úgy megy, hogy egyszer csak kopogtat az orvos, hogy jöttem vizsgálni. A konkrét esetben a bokaszalag szakadásnak semmi köze nincs a söriváshoz, mert a sörivás semmilyen hatással nincs a bokaszalagra. Úgyhogy akár pálinkával a kezedben is ajtót nyithatnál...


Amíg pénzt kapsz a cégtől, és nincs másik addig milyen agytekervény kell ahhoz, hogy felmondj?

2019. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is volt részleges bokaszalag szakadásom (még középiskolában). Az simán 6 hét gipsz (1 hét fekvő, és 5 hét járógipsz). Én a gimi miatt bejártam, amikor már a járó gipsz volt, de az egy suli. A kolesszal egybe volt építve, tehát nem kellett tömegközlekednem. Ha pedig emeletek között kellett közlekedni a suliban, valaki a fiúk közül megfogta a táskámat és vitte, volt aki pedig engem felkapott és felvitt (vagy levitt). Azért egy munkahely más, gipsszel a lábadon. Eleve vagy tömegközlekedned kellene, vagy autózni. A főnök oké, érdeklődhet, hogy kb. mikor számíthat rád. A kollegák pedig fogják be.
2019. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

#8 bármikor ellenőrizhetik, hogy betartod-e az orvosi utasításokat. Ha kiderül, hogy nem, vagy olyan tevékenységet állapítanak meg, ami hátráltatja a gyógyulást, simán megvonják a táppénzt.

Szar, de attól még igaz

2019. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!