Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan ember, aki nem...

Van olyan ember, aki nem alkalmas a gyári melóra?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy nem feltétlenül rokkant, hülye, vagy mentális beteg, de egyszerűen nem bírná a soron.

2019. jún. 5. 12:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Jelen! Kinyír a monotonitás, nem bírnám sokáig olyan helyen, ahol minden nap ugyanazt a feladatot kellene csinálnom, ráadásul folyamatosan szükségem van szellemi ingerekre, tanulásra, fejlődésre ahhoz, hogy boldog legyek. Persze ha muszáj lenne, átmenetileg bármit kibírok, de látnom kellene a reaális kitörési célt ahhoz, hogy bírjam.
2019. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Aki nem tudja megszokni a hetente változó műszakokat az nem alkalmas.


Aki nem tudja megszokni a ritkán sokat evést, az se.


Aki 1-2 percet mindenhonnan késik, az se (váltásnál már kaptam leordítást mert egy perccel tovább bénáztam a szájmaszk meg kesztyű felvételével)


Szóval én pl nem vagyok alkalmas, de néha még biztosan fogom csinálni mert kell.


21/F

2019. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A muszáj nagy úr erre csak azt lehet mondani

Sokan nem bírják De vab más lehetőségük

2019. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%
Ki az aki egy ilyet elvállal? Ja igen. Aki életképtelen. De ha már annyira utálja akkor tanulhat,de ahhoz is lusta. Az ilyenek megérdemlik,hogy robotoljanak életük végéig. Én azért nem tanultam,és tanulok mert engem máshova is felvesznek. Nem csak gyári,meg betanított munkára. Imádom,amikor valaki azt mondja,hogy tanulj,mert nem lesz belőled semmi. Az életképességet nem iskolai végzettségen mérik. Nem egy ismerősöm van,aki 8 általánossal elhelyezkedett normális munkahelyre. Mert vannak emberi kapcsolataik.
2019. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Megérkezett a 8 általánossal, nyelvet nem beszélő, 19 évesen már havi 600 ezer nettót hazavivő, ingatlanirodát vezető vezérigazgató XD
2019. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy felnyitom a szemedet 4-es:


Gyári melót diákmunkaként vállaltam- és vállalok pár éve időszakosan (jövő heti vizsgám után már tervezem is).


4 féle dolgozó van gyárakban.


-Egyetemista, fősulis diákok. Ők nyilvánvalóan nem állandó alkalmazottak. Azért vannak ott, mert a diákmunka szövetkezeten keresztül ez volt elérhető számukra.

Nyilván nem is érnének rá egész évben minden nap fixen 8-12 órázni sehol se, és nem is ez az élettervük.


-Nyugdíj szélén álló idősek.

Sajnos a szocializmusban nem kapott az emberek túlnyomó többsége használható tudást, végzettsége még papíron sincs, vagy lehet hogy azóta már nem is tudna mit kezdeni a szakmában (pl gondoljunk bele hogy egy 1980-ban tv szerelőként végzett ember mennyire érthet a mai tv-khez?)

Jobb híján gyárba megy, mert átképeztetni magát már nem fogja 50-60 évesen, konzervet tologatni egy szalagon, vagy szortírozni viszont még tud.


-Mélyszegény kisebbségiek. Nem kell sokat magyarázni, ők egész egyszerűen olyan nyomorból jönnek, hogy semmi másra nincs képességük. Ez részben önnön hibájuk, részben a helyzetük termeli ki generációról generációra a nyomort.

Fontos hogy nem tud a nagy részük tartósan megmaradni egy munkahelyen, mert előbb utóbb összetűzésbe kerül a feletteseikkel. (volt hogy GLS csomagelosztó üzemben loptak feladott telefont, vagy a 20 perces szünetet 45 percre nyújtották, és még ők pampogtak)


-És van a valóban tróger réteg, akinek lehetett volna esélye többre is, de elitta, elcigizte a pénzét, agyát, vagyonát, és ide sodródott.


Na meg vannak sztorik hogy az ilyen-olyan diplomás aki nem tudott elhelyezkedni...De ez már tényleg csak nyomokban fordul elő, én élőben ilyennel nem is találkoztam.

2019. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Igen.Nem minden ember képes egy teljes munkaidőt csak állva vagy ülve végigcsinálni,nem beszélve a monotómiáról.Nekem hirtelen az jutott eszembe,amikor a meggyet v cseresznyét magozom egy idő után a megtisztított gyümölcsben dobálom a magokat,azaz észrevétlenül felcserélődik a két kezem.Hosszabb távon kibírhatatlan lehet nemcsak fizikailag,de szellemileg leépül.
2019. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

én diákként jártam egy gyárba, néha-néha kisegíteni


majd miután végeztem a sulival, nem nagyon találtam munkát elmentem egy másik gyárba ott fém megmunkálás volt az a bűz, meg az emberek, a nagy hajtás még haggyán, de nem bírtam 12 órán át állni nem bírta a térdem konkrétan fizikálisan, 2 napot bírtam


utána egy nyomdába kerültem, itt normális fiatal társaság volt, a munkával sem volt gond

viszont már 5 hónap után nem bírta a szervezetem a váltott műszakokat + a kevés fizut sem.


Aztán kerestem egy olyan gyárat ahova lehet beugrós külsősként menni úgymond (mint a diákok), műanyag cuccokat gyártottak, itt is az volt a gond, hogy nem bírtam nagyon állni, viszont itt jó fejek voltak az emberek, mivel hogy nagyon szar volt a meló a legtöbbjük örült, hogy nem kell nekik 3 gépet vinniük hanem jön valaki aki próbálkozik és nekik csak 2 t kell.


Aztán bekerültem egy irodába, de hozzá teszem ez sem álommeló. Határidők, az ideges főnök, az ügyfelek, a kollégák. Most ez van.


Igazából nem az a rossz, ha valaki elvállal ilyen gyári melót, hanem az ha valaki évekig csinálja és nem is próbál váltani.

Van ugye a közmondás: Ha sosem kockáztatsz, akkor kockáztatsz a legtöbbet.

2019. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Diákként 2 gyárban dolgoztam. Az egyik hűtőgyár volt, na az nagyon brutális volt, nem is voltam sokat, mert pár nap után megölte a lelkem. A másik a Lego gyár. Na az viszont bejött, bár helyfüggő is. A manuális asztal az kegyetlen, az tényleg rettenetesen unalmas, viszont a másik részen csak gépeket kellett felügyelni, vagy dobozolni, az laza volt. Hozzáteszem a Lego gyár a hűtőgyárhoz képest űrkorszak, tiszta, modern, korrekt pihenőhellyel, öltözőkkel.


Viszont ez a monoton munka nekem való. Most irodisták vagyok, de itt is sokszor monoton feladatom van, ami szintén becsavar rendesen.

2019. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Más az hogy képtelen fizikailag és más ha a tudattól is rosszúl van pl monotonitás.


Én anno ugródeszkaként 2 hónapot letöltöttem fiatalon.

Azért csak 2 hónap, mert már megvolt hova megyentem csak kellett rá keret.

(szüleimtől nem fogadtam el segítséget makacsságból, magam akartam lépni)


Nekem alkotóként gondot okozott a monoton berögződés a kézizmokba, nem tudtam úgy kivitelezni munkáimat, ahogy azelőtt.

Újra többet kellett gyakorolnom meló mellett, hogy kezem ne szokjon el az alkotás mozdulataitól, mely kellett a szakmabeli akkor leendőbeli helyemre.


Régen mondta is nem egy művészetis tanárom: Gyárba ne kerüljetek gyerekek, mert a kéz ott feled.


Hát ... Igaza volt. Pedig alig voltam ott.


A gyári meló sok szemszögből nem előnyös, de sajnos vannak kik megrekednek ott 😔

2019. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!