Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek váltsak munkahelyet?

Szerintetek váltsak munkahelyet?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy kisebb cégnél dolgozom pénzügyi vonalon, viszont kíváncsiságból elmentem egy állásinterjúra és most szóltak vissza a napokban, hogy felvennének. A fizetés nem lenne sokkal magasabb, összességében cafeteriaval kb. +30-40. A jelenlegi munkahelyem imádom, mindig nagyon jó a hangulat, jóban vagyok a munkatársaimmal, viszont szakmai előrelépési lehetőség nincs. A másik pozíció karrier szempontjából mindenképp jobb lenne, de nagyon nem tudom, hogy mennyire jó döntés feladni mindent.
2019. jún. 5. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek eldöntéséhez ismerni kellene, hogy neked mik a céljaid és az elvárásaid a munkahellyel kapcsolatban, illetve azt, hogy a jelenlegi hely mennyire stabil, mennyire számíthatsz rá hosszútávon.
2019. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

jó helyről sztem csak akkor érdemes váltani, ha igazán megéri. Ha csak egy kicsit éri meg, akkor nem.

Ha már nagyon unnád a mostani helyedet vagy nagyon rosszul éreznéd magad, akkor érdemes olyanért is váltani, ami legalább egy kicsivel jobb.

2019. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát érdemes figyelembe venni hogy vannak rövid és hosszútávú célok, elsősorban a hosszútávút jó szem előtt tartani, hogy hova szeretnél eljutni, 10 év múlva vajon mi lesz nagyobb befolyással? hogy most jófejek a kollégák vagy hogy előrébb léptél? A jelenlegi kollégáid vajona z életed részei lesznek még akkor? Lehet hog yigen, ha olyna erős kapcsolat van köztetek, de ha nem akkor most biztos megéri feladni miattuk?
2019. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most az a fontos számomra elsősorban, hogy szakmailag fejlődjek. A mostani munkakörömet unom kicsit, elég monoton, de összességében nem rossz, viszont inkább a csapat, amit rettenetesen sajnálnék... Egy idő után lehet, hogy a másik is unalmas lenne, csak a változatosság, a kicsivel több pénz valamennyire azért mégis vonz.
2019. jún. 5. 23:01
 5/8 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi munkahelyem imádom, mindig nagyon jó a hangulat, jóban vagyok a munkatársaimmal, "


Nekem ez már elég lenne, hogy maradjak. (Igaz, dolgoztam nagyon szemét emberek között, akkor azért jöttem el, hiába volt a jóval átlag feletti fizu.)

2019. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is amellett döntenék, hogy maradjak, ha nagyon szeretem a kollégáimat. nekem most lett volna lehetőségem majdnem 3x annyit keresni egy időszakos munkával (tehát nem örökre), de még csak nem is gondolkoztam rajta, hiszen akkor fel kellett volna adnom a biztos és jó munkahelyemet. igaz, nekem nem csak a kollégáim szuperek, de van fejlődési lehetőségem is bőven. Viszont dolgoztam már nagyon borzasztó emberekkel, sőt, az esetek nagy részében nagyon gáz kollégáim voltak, és én ezért nagyon meg tudom becsülni a jó embereket. Nekem számít, hogy minden nap örömmel megyek be, és már várom, hogy lássam őket. Ez egy mindennapi örömforrás, ami miatt szeretek élni. Az, hogy 10 év múlva hova jutok el, meg rengeteg mindentől függ.
2019. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 GombaPorkolt ***** válasza:

Ha jó a csapat, szereted őket és a munkahelyet, akkor maradj még, meg is mondom, miért. Oké, hogy nem jó az előrelépés itt most annyira, de szeretsz összegészében itt dolgozni, maradj olyan helyen, amit szeretsz; gyűjts még pár évet a hátad mögé adott munkaterületen ezen a helyen, amit szeretsz; majd add be a jelentkezésedet olyan helyre, ahol jelentősen többet kereshetsz, mint itt, és úgy menj. A cafeteriával együtt 30-40-el több az kb nettó 10K-val lehet több, ami kézhez jön, ez lótúró. "Járt utat járatlanért...", ahogy szól a mondás. Majd ha nettó 50-70-nel akarnak többet adni cafeteria nélkül, akkor érdemes menni.


Most csak maradj, gyűjtsd a tapasztalatot meg az éveket a CV-dbe magadnak, és ha látsz egy olyan pozit/munkahelyet, ami megfogja az érdeklődésed, jelentkezz oda.

2019. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nettó 30-40-nel nel lesz több, nyilván úgy számoltam ki.
2019. jún. 9. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!