Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik állómunkát végeztek,...

Akik állómunkát végeztek, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Akik 8 órában szinte egy percre sem tudtok leülni hogy bírjátok? nem fáj a lábatok?

2019. jún. 7. 06:24
 1/9 anonim válasza:
100%
Érdemes kipróbálni néhány talpbetétet, esetleg sprtolni kicsit. Viszont pihenő idő pláne állómunkához jár/na.
2019. jún. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan 2 hétig. Ráadásul különös oka sem volt a székek hiányának, úgyhogy otthagytam, mert annyi pénzért szenvedjen akinek két anyja van. Minek külön fárasztani a dolgozót?
2019. jún. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3-4 év után kezdett fájni a lábam. Eleinte csak a munkaidő végefelé, aztán már 1-2 óra állás után is fájt. Sokat kerékpároztam, de nem segített az se. Ha térdtől lefelé fáj, akkor kompressziós zoknit kell használni, az egyben tartja a vénákat, jobb lesz a lábak keringése.

Itt van róla egy írás:

[link]

Tehát álló munkához 1. fokozatú kell. Amúgy Decathlonban is lehet venni.

[link]

2019. jún. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De, pokolian fájt már a hét végére, és a jövőhét kezdetére se jött helyre rendesen szóval, gyakorlatilag sántítva vonszoltam magam haza és nálam is ugyanaz volt amit egy előttem kommentelő írt, hogy igazából nem volt indokolt hogy folyamatosan állni kelljen, mert a kasszákhoz pl simán lehetett volna berakni egy nyamvadt széket hogyha a 8 órát folyamatosan végig kell állnia akkor legalább a nyomi kasszában leülhetett volna pár percre a paraszt, de nem, álljon a nyomorult, hiszen a minimálbérért keményen megkell dolgozni... Köszönöm szépen kereskedelem a soha viszont nem látásra, azóta tanultam okj, és normális emberséges körülmények között dolgozhatok.
2019. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez már munkavédelmi kérdés.

"A munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjóről szóló (3/2002. (II. 8.) SZCSM-EüM egy. rend. alapján a munkavégzés helyén ülőhelyet is kötelező elhelyezni, ha a munka akár részben akár teljes egészében ülve is végezhető. Ott, ahol a munka jellege miatt ez nem lehetséges, az ülőhelyről a munkahely közelében kell gondoskodni."

2019. jún. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, megszoktam
2019. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 napig, sírni tudtam volna a fájdalomtól..

És nem 8, hanem 12 órát kellett végig állni.

Boltvezető egy kretén nő volt, kicsit nekitámaszkodtam valaminek holtidőben mikor semmi dolgod,sem vevőd, már flegmázott velem.

Néha kimentem cigizni hogy leguggoljak legalább de még rosszabb volt utána felállni.

Ülni szinte bármennyit tudok, de állni nem ,pedig átlagos 55 kg vagyok.

Anyósom 10 éve ezt csinálja tök fiatalos de a lába teljesen tropa..

2019. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meghalnèk. Próbáltam, mert dolgoztam boltban, de soha többé! Egy idióta nő volt a főnököm, aki egész nap jött utánam, és minden lépésembe belekötött, ha belenyúltam a zsebembe, mert zsebkendőt kerestem akkor már üvöltött ő is meg az idióta lánya is, hogy mit képzelek, hogy en kifújom az orrom és nem dolgozok abban a 0,5 másodpercben. Hát ki vagyok én? És egész műszak alatt a sarkamban àlltak és ezért kapták a fizut.

Hát rohadjatok meg mindketten, remélem olvassàtok!

Azóta is folyamatos felvétel van. :) Én 2,5 napot húztam le, valaki 1 nap után eljött, valaki meg 1 hét után.

2019. jún. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ülőhely van biztosítva csak éppen folyamatosan ott kell állni nincs idő leülni. Amikor többször le tudtam ülni akkor kevésbé fáradtam el.
2019. jún. 17. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!