Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is van itt, aki egész...

Más is van itt, aki egész egyszerűen fél a munkától és utál dolgozni?

Figyelt kérdés

A hét 5 napján ébresztőre kelünk nem elegendő alvás után, minden nap ugyanoda, ugyanazon emberek közé megyünk be. Minden nap (legalábbis nagyjából) ugyanazt csináljuk 8-9, esetén még több órában.

Teljesíteni kell, olykor pörögni. Eközben mosolygósnak, segítőkésznek, kedvesnek maradni.


A munka maga egy idő után szörnyen monoton.

Iskolába járni és tanulni sem feltétlenül szeret az ember; a munkahelyen többet kell bent lenni és jóval kevesebb a szünet is: 20 nap szabadsággal indít az ember, aztán életkor, gyerekek és miegymás után kapja a pótszabadságokat.


Közben ott motoszkál a félelem: mi lesz, ha kirúgnak; ha megszűnik a cég, ha létszámleépítés lesz, ha válság lesz.

Nagyon kell a pénz, most 5.000 Ft-ot sikerült félretenni; most belecsúsztam a tartalékba, tehát mínuszban jöttem ki.


Otthon semmire sincs idő, a heti 2 nap hétvége kevés.


Nyilván dolgozom, ott igyekszem jól teljesíteni, keveset hibázni, maradéktalanul elvégezni a kért munkát.


2019. jún. 16. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Keress változatosabb munkát, ha túl monoton, hogy mindig ugyanazok között az emberek között kell lenned, stb.
2019. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, jobb lenne mondjuk napi 6 vagy 4 óra munka. Vagy mondjuk úgy, hogy a szerda is szabadnap lenne, vagy ilyesmi. Azért összességében jó, számomra épp a munkatársak miatt éri meg bemenni, mindig mondanak jó poénokat (vagy én) és röhögünk, stb., persze a munka is jó, leköti az agyam, eltereli a figyelmem az esetleges problémáimról.
2019. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyet kellene váltanod.És ne legyél maximalista.
2019. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Munkában azért távol állok a maximalizmustól.



Mégis melyik ponnt változna a munkahelyváltástól? Meg hova és mire??

Ez legalább közel van, munkaidőben és pénzben jó.

2019. jún. 16. 20:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel vagyunk így páran, szerintem. Néha meglátom a szépségeit is, de azalatt a 9 óra alatt hamar eszembe jutnak a negatívumai is. Tudom, hogy tanulnom kéne, és valószínűleg bele is fogok vágni, csak nem tudom mikor, mert attól is félek.
2019. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Meg utána jobb lesz-e, egyáltalán lesz-e értelme.
2019. jún. 16. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:

"igyekszem ... maradéktalanul elvégezni a kért munkát"

Ez tényleg maximalizmusra utal. Lehet, hogy jót tenne, ha lazábban vennéd. Figyeld a többieket, és lődd be, hogy mi az átlag: elég, ha annyira jól csinálod, nem kell "maradéktalanul".


"Ez legalább közel van, munkaidőben és pénzben jó."

Ezek is fontos szempontok. Az a kérdés, hogy mennyire ér sokat az, hogy közel van, meg hogy munkaidőben és pénzben jó. Hogy többet érne-e, ha mondjuk messzebb lenne, de nem egy helyben kéne ülnöd egész nap, hanem pl. jönnél-mennél a városban, ami sokkal változatosabb. Gondold át, aztán vagy lásd be, hogy ez egy nagyon is jó kis munka - vagy keress másikat. De ne szenvedj. Egy csomó ember tök boldog lenne, ha a te munkádat végezhetné, az biztos. És tökéletes munka nincs, mindnek megvannak az előnyei is, meg a hátrányai is. Az is lehet, hogy egy ideig fontos, hogy közel legyen, meg jól fizetett legyen - aztán egyszercsak eleged lesz a monotonitásából, és szívesebben csinálsz valami kevésbé megfizetettet, ami viszont változatosabb, érdekesebb. Az is jót tehet, ha kipróbálsz valami mást - aztán legfeljebb majd megint visszatérsz ehhez a típusú munkához, ha az a másvalami nem jön be. Szabad vagy, tudjál róla. Főleg most, hogy elég sok munkalehetőség közül választhatsz, főleg a nagyobb városokban.

2019. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem szakadok meg. :P A többi embert figyelem valóban, hogy mi a "norma".


Emerekkel nem akarok foglalkozni, az kizárva.

Álló munkát se szeretnék.

Olyat se, ami éjszakai vagy nem hétfőtől-péntekig.


Minden szempontból a legjobb a mostani, ennél jobb most nem lehetne számomra.



(Lehet, hogy szerencsémre, de) nem értitek a kérdést.

Én dolgozni utálok, mint olyat.

2019. jún. 16. 20:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor nyerd meg a főnyereményt. :)
2019. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez való nekem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..



Ne bántsatok kérlek, eljárok dolgozni...

2019. jún. 16. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!