Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kéne most tennem? 21/F

Mit kéne most tennem? 21/F

Figyelt kérdés

Ugye érettségi után nem tudtam,hogy mit akarok,hát jelentkeztem egy szakközépbe valami OKJ-ra,ami mint kiderült,értéktelen a munkaerőpiacon.Közben rájöttem,hogy többet akarok és egyetemre akarok menni.Arra is rájöttem,hogy valójában rendőrtisztire akarok menni.

Tavaly felvételiztem,megjelöltem azt,meg még megjelöltem a gazdasági egyetemet is,hogy hátha nem sikerül.

Nem is sikerült,viszont a gazdasági egyetemre felvettek,bár nagy csalódásként éltem meg,beiratkoztam.Aztán ahogy teltek a hónapok,egyre inkább rájöttem,hogy ez egyáltalán nem az én világom,nem való ez nekem és zömében hidegen hagynak azok a dolgok,amiket itt tanulok.

Így hát újra jelentkeztem a rendőrtisztire.Viszont megint sikertelen volt,megbuktam a pszichológiai alkalmasságin,a személyiségteszten.

Nem sikerült.Szóval most folytatnom kéne,ahova most járok.De nem akarom.Szívem szerint jövőre megpróbálnám harmadszor is.

De már 21 vagyok,közel a 22-höz és 3 évet már elcsesztem az életemből a semmire,nem akarok mégtöbb évemet kidobni.Viszont ahova most járok,azt sem szeretném folytatni.Viszont ha itthagyom,akkor nem is lesz semmi szakmám,úgy meg csak rabszolgamunka jut nekem.

Ismerjem el a vereségemet?Folytassam ahova most járok és törődjek bele,hogy ez jutott nekem?



2019. jún. 17. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Mi az, ami miatt a rendőrtisztit választottad, ami miatt ennyire érdekel?
2019. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld meg újra.
2019. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg börtön őr vagy hivatásos katonai munka nem érdekelne?
2019. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Min buksz meg a személyiségteszten? Azon kéne akkor dolgozni.
2019. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

A pszichológiai / személyiségi teszten való javításra nem nagyon lehet törekedni. Egyrészt mert itt nincs jó vagy rossz válasz. A képzés szempontjából ugyan van jelentősége, de erre nem lehet gyakorolni. Legalábbis nem 1-2 éves viszonylatban. Gondolj bele: 21 év alatt lett olyan a személyiséged amilyen most. Ezt pillanatok alatt nem lehet megváltoztatni. Ha ők alkalmatlannak találtak téged 2 alkalommal is, akkor nagyon de nagyon nehezen tudnál magadon változtatni. Hazudni pedig csak azért sem érdemes rajta, mert vagy olyan a teszt hogy úgy is kiderül belőle (meg lehet kreálni olyanra a tesztet) vagy valóban igazuk van és bár szeretnél rendőr lenni, de mentálisan alkalmatlan lennél rá. Nagyon sok rendőrt láttak már az ottani oktatók, hiszen ők maguk is azok, így biztosan tudják milyen ember tudná ezt hivatásként végezni.


Nem adtak semmilyen információt hogy mi az a terület amiben nem jó a személyiséged a szakmához?

Semelyik másik (akármilyen) egyetemi képzés nem érdekel?

Miért szeretnél rendőr lenni? Mi a motivációd? Hogy képzeled el a jövőd?

2019. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Fú, én ezt hanyagolnám a helyedben. Ha kreszből buksz meg az más, meg lehet tanulni, hogy mennyire nyúlhat túl a rakomány, meg hogy hánnyal mehetsz, ha elromlott járművet vontatsz, de a pszichológiai teszt az más.


A gazdasági szakot, ha el tudtad volna végezni, akkor sok helyre jelentkezhettél volna a diploma előny, hazdaságinál nem is olyan lényeges, hogy konkrétan milyen.


De 21 év.... Áhh... Hagyd azt a rendőrtisztit! Amúgy sem olyan szipi-szupi állás a rendőr.


Fizikát, kémiát, biológiát nem szereted?

2019. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én szerintem keresnék valami jó kis okj-t a helyedben. Végignézném az összesnek a listáját a szakkepesites.hu-n; kimásolnám őket Jegyzettömbbe; vagy Wordbe , és akkor kitörölgetném azt, amelyiknél van, amelyik jobban illik hozzám. És akkor így szűkítgetném le a kört folyamatosan; fokozatosan. Meg még pl töröld ki azt is, amelyik szerinted nem annyira neked való, nem anynira szivesen, boldogan csinálnád. Valamiben egyébként meg biztos nagyon jó vagy; azt kéne megtalálni, ami úgy tetszik, hogy jó is vagy még benne közben. Ezt a metszéspontot.
2019. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azért akarok ide menni,mert egy harcos akarok lenni.

És nem,más nem érdekel.Talán személyi edző vagy ilyesmi szóbajöhetne,de annál komolyabb munkát akarok.


Nem buktam még ki a gazdasági szakról,3-as átlagom van,de nem szívesen fejezném be.

2019. jún. 18. 00:54
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Már minden világos a pszichológiai alkalmatlanságát illetően.
2019. jún. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Iratkozz be karatéra. Az olyan önvédelmi sport. Szal ez egy ilyen sport; és a védelemről szól.
2019. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!