Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti keményítettetek be a...

Ti keményítettetek be a munkahelyen a szabadság miatt? Vagy elengednek ahogy kéritek vagy akkor felmondtok?

Figyelt kérdés

Mindig az ment a munkahelyen hogy szabis tervet kellett leadni már télen februárban rábólintttak aztán nyárig össze vissza variáltak és végül sose úgy lett ahpgy terveztem. Ezt eddig tűrtem évekig mert egyedülálló voltam de most nem vagyok az és nem mindegy hpgy a párommal együtt leszervezett nyaralás úszik-e vagy nem az én hülye munkahelyem miatt.


Megint itt a nyár megint indul a variálás már most látszik hogy semmi se lesz a leadott tervekből ezért bekeményítettem és bementem a főnökhöz és megmondtam: vagy elenged ahogy kértem vagy felmondok.


Erre elengedett de azt sejtem csak csatát nyertem de háborút vesztettem mert ahogy alkalom lesz rá úgyis kirúg emiatt. Nem holnap nem a jövő héten de kirúg.


Mi a véleményetek erről?


2019. jún. 18. 15:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha pótolhatatlan munkaerő vagy, elenged. De ezzel a hülye befenyítéssel én biztosan elkezdenék valakit a helyedre keresni. Mondjuk én eleve elengedném az illetőt szabadságra akármikor, ha időben szól, más nem nagyon megy akkor, stb.
2019. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kell saját vállalkozást vinni... így nem vagy kiszolgáltatva másoknak. Nekem is van pár alkalmazottam, akik próbálnak powerkedni nekem, hogy ekkor, meg akkor akarnak elmenni szabadságra, ha nincs előre lejelentve hónapokkal előre, akkor nem engedem el! Ennyi.
2019. jún. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

En 2 hete szoltam hogy ezen a heten szabira mennek. Siman elengedtek, nalunk 99% hogy akkor mesz mikor akarsz.

Jelen esetben igazat adok neked, abban is hogy sajnos, legkozelebb lehet tenyleg mehetsz mindenestol szabira.

2019. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Mondjuk én eleve elengedném az illetőt szabadságra akármikor,“


És ahohgy mit szólsz hogy 5éve vagyok itt mindig ugyanaz ment februárban leadni az igényt ráboólintanak semmi gond, majd feb-június között szót se szólnak nem is téma, majd júniusbna elkezdenek pattogni variálmni hogy te nem menj ne akkor hanem ekkor ne így ne úgy... te ezt eltűrnéd?


És ha lefixált befizetett utad van és 2 nappal utazás előtt áll a balhé hogy elmész te ehhez hogy viszonyulnál? Pusztán azért mert a főnök lusta volt hónapokig ezzel foglalkozni és csak utazás előtt döbben rá hogy hoppá a feri melós nem lesz 2 hétig?

Amire rájöhetett volna fél éven keresztül bármikor de b**ott egy percet is vele foglalkozni?



"ha nincs előre lejelentve hónapokkal előre, akkor nem engedem el! Ennyi.“


De az esetemben be volt jelentve már februárban! Mint ahogy az összes többi ember esetében is.

2019. jún. 18. 15:56
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"És ahohgy mit szólsz hogy 5éve vagyok itt mindig ugyanaz ment februárban leadni az igényt ráboólintanak semmi gond, majd feb-június között szót se szólnak nem is téma, majd júniusbna elkezdenek pattogni variálmni hogy te nem menj ne akkor hanem ekkor ne így ne úgy... te ezt eltűrnéd?"


Hát én sem tűrném. Főleg, hogy évek óta ez a forgatókönyv Nálatok, kérdező.

Amúgy nekünk le kellett adni márciusban a táblázatot, de azt be is tartotta a munkahely. Nem tudom, mi a faxt kell azon variálni.

Amúgy a közvetlen főnök variál? Gondolom, ez az egész csoportnak nagyon rossz:(

2019. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, mi a faxt kell azon variálni."



Két okból.


1. Ezzel érezteti hogy ő a főnök. Pszichoterror. Ezzel érezteti hogy majd ő mondja meg mi legyen te meg csinálod.


2. Ami objektív a szokásos felmondások tömkelege aki itt volt év elején annak a fele sincs már itt, újak jöttek, meg mentek is. A szokásos átjáróház.

2019. jún. 18. 16:04
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
Ha ennyire rossz, miért nem hagyod ott a munkahelyet? Ezt sosem értettem, hogy valaki miért szenved egy rossz munkahelyen...
2019. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, voltam hasonló helyzetben, előre lefoglalt terv miatt.

Veszekedtünk egyet, végül ő kért bocsánatot és még mindig itt vagyok. Hogy meddig, azt nem tudom. De ahol ennyire semmibe vesznek, azért talán nem is kár.

2019. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"végül ő kért bocsánatot "


Na ez itt nálunk 100% hogy nem fordulhat elő.

Előbb vágja ki a nyelvét a főnök saját magának minthogy bocsánatot kérjen

2019. jún. 18. 19:11
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ezt sosem értettem, hogy valaki miért szenved egy rossz munkahelyen..."


Mondjuk pénzért?

2019. jún. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!