Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen kivételezés a nőkkel?

Munkahelyen kivételezés a nőkkel?

Figyelt kérdés
Németországban melózunk a legnagyobb autógyárban. Ma az egyik munkatársam bejelentette, hogy terhes. Na ez épphogy csak kimutatható, szóval olyan 8-9 hónapja hátra van szülésig. Ennek ellenére már most berakták úgymond könnyebb helyre. Nem nehéz fizikai munkáról van szó, nem kell nehezet emelni meg ilyenek, szimplán gyorsan kell dolgozni. Nekem volt olyan ismerősöm aki 5-6 hónapos terhesen is rendesen dolgozott. Itt meg szépen bejön hónapokig, elnézelődik és felveszi a jó fizut, csak mert terhes. Meg ugye ha lassan dolgozik le se lehet tolni, mert ugye stresszelni sem lehet, mert hát terhes. Ha vele vagy beosztva, csinálhatod az ő melóját is, mert épp fáj a hasa, meg melege van, meg tököm tudja, a lényeg, hogy terhes. Én meg dögöljek meg a melóban, mert férfi vagyok, és hát a munkában egyenjogúság csak fizetésben kell a nőknek, ugyanazt a melót már nem akarják csinálni! Szerintetek ez így rendben van?!

2019. jún. 20. 08:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%

most már nem melletted melózik a szalag mellett, hogy ne kelljen helyette dolgozz nem?

sírsz, de nem látod át a cég megoldását a helyzetben


nem is csodálom, hogy csak gyári melóra futja neked

ha jobbat akarsz ennél ne arra fogd, hogy férfi vagy és a nőkkel mennyire kivételeznek


gondolom a biológia sem az erősséged, szóval olyan téren is felesleges veled beszélni, hogy milyen is a terhesség

2019. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, kamukérdés-e, de azért válaszolok.


Szinte mindenhol kivételeznek a nőkkel, és a nők ezt ki is használják.

Anno gimisként nyári munkát vállaltam egy önkormányzatnál, hivatalosan közmunka:gazolás.


Na, ez úgy nézett ki, hogy a fiúk betonlapokat, padokat is hordtak pl. a lányok csak gazoltak, a fizetés természetesen ugyanaz.


sztem ha megkérdeznél mondjuk árufeltöltőket, raktári munkásokat, pont ugyanezeket mondanák ők is: jellemzően a nők munkáját is ők végzik, mert nekik mindent nehéz megemelni pl.

és ehhez terheshez sem kell lenni.

2019. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
28%
Igy van 2-es jol megmondta. Igy van.
2019. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
21%
Elfogult vagy vele szemben...
2019. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Az első hozzászóló nem tudom mit makog, nem sok értelme van amit ideböffögött :(
2019. jún. 20. 08:34
 6/26 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem az 1-es se érti. Nem is a kérdésre válaszolt, hanem meglátta, hogy negatívan írsz a nőkről, és elkezdett összevissza zagyválni.


vmi frusztrált feminista nő lehet. vagy csak nagyon buta.

2019. jún. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Te mennyit szoktál dolgozni?
2019. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
23%

#6-osnak:

#1-es, informatikus férfi vagyok


csak ez a fajta ostobaság zavar, hogy a nők így-úgy-amúgy kivételezéssel előnyökhöz jutnak


persze van ahol a nők, van ahol meg a férfiak vannak előnyben, de ilyen hülyeség miatt sírni, hogy terhes és "miatta lesz xar", "ja de mégse, mert már nem itt van" -.-


ha jobb munkát akar valaki, akkor ne másra fogja, hogy neki xar

2019. jún. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Menj oda felettesedhez, és tegyél panaszt! Ne itt, mert az nem segít.

Mondd el a górénak, hogy te, mint erős, egészséges férfi, ugyanúgy elvetélhetsz, ha nehezet emelsz, egész nap pisilned kell és hányingered van, meg fájdalmasan húzódnak a méhszalagaid. Ráadásul örülsz, ha ébren vagy, mert a relaxin nevű hormonnak hála nem csak az ízületeid lazulnak szerteszét, hanem állandóan álmos vagy.

Látod, pont az ilyen kedves kollégák miatt megy a legtöbb nő egyből tappènzre. Kinek hiányzik ez?


Azzal ne foglalkozz, hogy jogszabály írja elő, hogy könnyített munkát kell adni a terhes nőknek. Esetleg kezdeményezz törvénymódosítást. Biztos menni fog balkáni bevándorlóként.

2019. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
60%
Már bocs az offért, de a 2esnek üzenem hogy én is dolgoztam árufeltöltőként és egyáltalán nem kivételeztek ott senkivel. Volt hogy mindenkit átküldtek egy olyan osztályra ahol több 100kilós raklapot kellett vinned, ugyanúgy csinálták a nők mint a férfiak, sőt voltak ilyen "menedzser" fiúkák akik álltak és beszólogattak hogy gyorsabban dolgozzunk. Ha annyira kivételezés lett volna akkor nyugodtan beállhattak volna helyettünk. Egyébként nyilván férfiak dolgoznak azon az osztályon, mivel egy férfi eleve erősebb mint egy nő. Nehogy már a mi hibánk legyen ez is. A legtöbb dologban jobbak a férfiak, kár lenne tagadni, pl erősebbek, jobban tudnak koncentrálni egy adott dologra.
2019. jún. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!