Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Letelt a 12 hetes próbaidőm,...

Letelt a 12 hetes próbaidőm, de pont el kellett jönnöm táppénzre betegség miatt. Ki fognak rúgni?

Figyelt kérdés
Jött egy levél a munkahelyemről, holnap tudok majd elmenni érte. Hétfőn járt le a próbaidőm, meg voltak velem elégedve, betanultam és jól végzem a munkám, de nagyon félek hogy a táppénz miatt végül nem fognak felvenni. :( Első hét után is 3 napot betegeskedtem, meg most is. (Nem megfájás, az első bokaficam, a második pedig hányós-hasmenős). Nagyon meg vagyok ijedve. :(
2019. jún. 20. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszel orvosi igazolást, emiatt a normálisabb helyeken nem rúgnak ki. Lehrt beteg az ember. En ezen ne. Aggódnék. Ha meg emiatt kirúgnak, az jogilag es moralisan is erősen megkerdőjelezhető. Amint tudsz menj, na meg ne lássa a főnök, hogy pl egesz nap a face előtt vagy. Szerintem kb ennyi. Jobbulást!
2019. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha emiatt kirúgnak, akkor amúgy is kirúgtak volna, szóval ne aggódj. Amúgy gyakori tévhit, hogy ilyenért kirúgják az embert vagy nem lehet próbaidő alatt táppénzre menni. A melóhelyemen próbaidő második hónapján 2 hétre lebetegedtem. Annyit mondott a főnök, hogy megesik és kész. Azóta is ott dolgozom.
2019. jún. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha hétfőn járt le a próbaidőd, nem hiszem, hogy máris elküldték volna a felmondásodat. Ne aggódj emiatt.
2019. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!