Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik Ausztriában éltek dolgoztok?

Akik Ausztriában éltek dolgoztok?

Figyelt kérdés

Tudnátok mesélni egy kicsit az eletetekrol? Mi a munkatok? Milyenek a fizetések? Mennyire beszélitek a nyelvet?


Készülök kimenni majd ősztől én beszéltem is a németet és nyelvvizsgam is van. De mivel itthon nem nagyon használtam így nem tudom hogy menne e odakint?


Illetve nőként milyen munkát tudok így vállalni? Felső Ausztria lenne a cél.


Milyen munkákból van sok ezen a területen?


2019. jún. 23. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged, szakmád van?
2019. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Érettségi, van diplomám is de azzal ott sokra nem megyek. Hivatalban dolgozom itthon.


Csak szalag mellett ne kelljen állnom mert azt nem tudom csinálni. Megöl lelkileg az ilyen munka.

2019. jún. 23. 17:40
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Tipp:Ott sincs kolbászból a kerítés.
2019. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem is azt várom hogy kolbászból legyen... Nyilván tisztában vagyok vele.
2019. jún. 23. 17:57
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, éltek és jelenleg is élnek ott munkanélküliek.
2019. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a sok 'hasznos' választ. Még jó hogy ez az oldal azért van hogy infót adjanak át de itt sokan csak trollkodni járnak és felesleges dolgokat irkalnak.
2019. jún. 23. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Ilyen stílussal jobb, ha maradsz MO-on, mert ezt máshol nem türik.

Másrészt ha fogalmad sincs, mihez értesz, mit tudnál csinálni, csak igényeid vannak, emellett a nyelvtudásoddal is erösen gondok vannak, akkor semmi esélyed munkát találni.

Nöként minden olyan munkát el tudnál vállalni, amihez értesz.

2019. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nevelőfaterom kint dolgozik 10 éve. Hegesztő, sok minősítése van, fix cégnél van, de mindig vándorolnia kell a városok között, egyik héten Bécs, másik héten Salzburg, stb. De 4-5 naponta haza tud jönni, pedig Kelet-Magyarországon élünk.

Kint azt hiszem elfogadottabb még az is, hogy ha egy nő "férfi" szakmát vállal, faternak is volt női hegesztő munkatársa, semmi meglepődés nem volt. Tudnod kell, hogy mi érdekel, és mit akarsz kint csinálni, mi az amihez értesz? Mennyire megy jól a nyelv? Voltál már kint, alkalmaztad élesben a nyelvtudásod, vagy az a tipikus magyar vagy, akinek megvan a felsőfokú, de ha kimegy, akkor nem érti mit mondanak neki, és őt sem értik meg?(Volt ilyen diplomás rokonom, aki így járt).

Egyedül mennél? Bármilyen munka van, csak tudnod kell, hogy mit tudnál csinálni.

2019. jún. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ilyen stílussal? Hát köszönöm szépen tényleg. :D nem tudom neked mégis mi bajod.


Volt egy időszak mikor foglalkoztam a nyelvvel akkor simán folyékonyan ment szinte már németül gondolkodtam, de mivel manapság nem használom így nyilván kopott ez de tudok németül.


Tudom azt is hogy milyen munkát vállalnék. Egyedül a gyári munka az amit nem tudok mert nem nekem való. Mivel itthon sem tudnám csinálni ezért írtam hogy ott kint sem.


Takarító, szobalány, recepciós vagy boltba eladó (voltam bolti eladó) vagy bármi ilyen.


A kérdésem arra vonatkozik hogy ki mit tapasztal.


Utolsó köszönöm szépen a választ.

2019. jún. 23. 22:42
 10/10 anonim válasza:
100%
Alsó-Ausztriában élek 3 éve, 6 éve itt dolgozom. Fodrász vagyok. Azt hittem, hogy nagyon jól tudok németül, de olyan erős tájszólással beszélnek (és minden faluban máshogyan) hogy újra kellett tanulnom németül. Első 2 év nehéz volt, csak egy "ausländer" vagyok/voltam. 1030 eurós fizuval kezdtem, most 1700 volt, mikor gyesre mentem. Valóban nincs kolbászból a kerítés, de 1000szer jobban élek mint otthon. Mindenért jobban meg is kell dolgozni mert külföldi vagyok. Felső Ausztria dugig van álláshirdetésekkel, ha az ams honlapján megnézed.
2019. jún. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!