Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy ilyen kollégával mit...

Egy ilyen kollégával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
29 éves nő vagyok, van egy kolléga a munkahelyemen aki folyamatosan beszólogat nekem, hogy csinos vagyok, jól áll ez vagy az a ruha. Először csak elengedtem a fülem mellett a beszólásait, gondoltam mindenkivel ilyen, de aztán rájöttem, hogy ezen mondatokat csak nekem tartogatja. Nagyon zavar ez a helyzet, főleg, hogy egyre rámenősebb lett. Próbáltam el viccelni, majd finoman közölni, hogy ezt inkább nem kellene, de nem veszi magát észre. Nem akarok bunkó lenni, de ha nem hagyja abba valószínűleg durván elküldöm melegebb éghajlatra. Ja, hogy fűszerezzük a dolgot nős és három gyerek apja. Mit kezdjek vele, hogy leálljon? Legyek durva és tahó, mert úgy érzem ezt már finom nem lehet kezelni.
2019. jún. 25. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Azt a beszólást úgy hívják, hogy bók :)

Ha zavar, kérd meg rá (vicc nélkül) hogy hagyja abba. Ha nem teszi, szólni kell a felettesének.

2019. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" Próbáltam el viccelni, majd finoman közölni, hogy ezt inkább nem kellene, "


majd


"de ha nem hagyja abba valószínűleg durván elküldöm melegebb éghajlatra"


Szerintem ne a két véglet legyen a megoldás.


Ha valaki nekem finoman utalgat, nem igazán szoktal venni a lapot.


Ő is így lehet vele. Aztán, ha goromba leszel vele, ledöbbenti, nem fogja érteni, hogy mire ez a változás.


Szerintem ülj le vele és komolyabb stílusban, de nem ordibálva beszélj vele.


Nem tudom, az, hogy dícsérget, miért beszólogatás? Nem dínéretnek szánja (nem tetszenek neki a ruháid)? vagy neked kellemetlen és az aurádba is mászik ilyenkor?

2019. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi bolond nő van, már az is baj ha egy férfi kedves veled. Ha nem veszi észre, hogy új a frizura, akkor pedig az a baj... És akkor csodálkoztok, hogy az értékes pasik nem veletek kezdenek
2019. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha neked beszólás az, hogy csinos vagy, akkor szerintem nézz magadba.


Miért, hogy kell neked bókolni? Ha azt mondaná, "de ronda vagy az anyád úristenit!", az tetszene? :D

2019. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen a munkahelyemen. Én 20 voltam, ő meg negyven valamennyi, szintén családos...Mondjuk ő rámenősebb volt, mindig hívott volna kávézni, munka után haza akart vinni. Kijött hozzám a buszmegállóba, egy kihalt utcában voltunk és erőltette volna hogy menjek vele..

Ez után másnap amikor a többiek előtt elkezdett nyomulni beszóltam neki. Megmondtam, hogy szánalmasnak tartom az ilyen embereket és soha nem kellene ilyen kövér vén k.csög..Ha tovább zaklat akkor meg feljelentem.


Szerintem állítsd le, legyél vele durva. Az ilyenek nem értenek a szép szóból.

2019. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyilván azért fogalmaztam meg ezt a kérdést mert már nem a bók kategóriába tartozik amiket mond, ezért is írtam beszólásnak, mert bóknak már durvák, és szexisták. Most már odáig fajult a dolog, hogy folyamatosan hívogat az irodájába, hogy ezt vagy azt meg kellene beszélni, vagy ha egy projektbe együtt vagyunk beosztva kéri, hogy egy ebéd mellett beszéljük át a felmerülő kérdéseket, közben folyamatosan végig mér és számomra ez nagyon zavaró.
2019. jún. 26. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!