Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság tényleg ennyire...

Manapság tényleg ennyire gyakori dolog, hogy felmondás beadása után a fennmaradó időben a főnök tahóskodik a dolgozóval, mert nem tetszik neki, hogy elmegy?

Figyelt kérdés
Elég gyakran olvasok itt erről kérdéseket. Az ilyen főnök érzelmileg és látókörileg elég beszűkült lehet. Most az efféléknek az a bajuk, hogy a dolgozó nem kötelezi le magát nekik egy életre? Velem hálistennek még nem volt ilyen, mindig megértőek voltak, de eléggé berágnék, ha s**rdarabként kezelnének, csak azért, mert eljövök.
2019. jún. 28. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki változásra adja a fejét, annak a személynek a saját döntèse, amit tiszteletben kell tartani. Ha valakinek ez nem tetszik, az az ő problémája...
2019. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy kezelnek, leginkább azért van., mert a főnök és közted nem volt jó a kapcsolat.


Az a főnök, aki megsértődik azon, hogy valaki felmond, nem alkalmas a poziciójába, elvégre egy főnöknél jönnek-mennekj az emberek és súlyos bajok lesznek, ha mindgyiknél úgymond "összeomlik".


Szóval vagy alkalmatlan a poziciójába vagy már alapjáraton nem voltál neki szimpatikus, de, most, hogy elmész nem palástolja, esetleg eddig se palástolta, csak nem volt annyira szembetűnő.


Én egyik helyemen nem jöttem ki a főnökkel, mert nagyon nem volt segítőkész és mindig bántott szóban, volt, hogy sírtam miatta.


A felmondási időben is akkora egy ... volt velem, mint előtte.

2019. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2: Velem eddig még nem volt ilyen. Amikor legutóbb felmondtam, a főnök mindössze megkérdezte, hogy esetleg-e arról van-e szó, hogy valakivel személyi problémám van. Mondtam, nem, egyszerűen rájöttem, hogy az éjszakás műszak nem nekem való. (Emellett az is a bajom volt, hogy hónapokon keresztül ígérgettek, hogy ez hamarosan változik, és onnantól több nappali beosztás lesz, de ezt nyilván nem mondtam meg.)
2019. jún. 28. 10:39
 4/14 A kérdező kommentje:

folytatás:


Megértett, sok sikert kívánt, ledolgoztam a fennmaradó időt, elváltak útjaink.

De azt nem értem, hogy ha egy főnöknek nem szimpatikus a dolgozó, akkor miért bunkóskodik vele, amiért felmond? Nem logikus, hiszen épp, hogy örülnie kellene, hogy elhúz.

2019. jún. 28. 10:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen. Pedig tudta, hogy családi állapotom változása miatt van a felmondás (férjhez megyek 140 km-re levő városba, konkrétan Győrből Bp-re). Szóval tudta a főnöknőm, hogy nem a pénzzel van bajom, nem a munkával, és nem a munkahellyel. Bírt is, lényegében a jobbkezének akart volna kinevelni. Amikor felmondtam, nagyon buta,bunkó, szemét volt egész felmondási időm alatt. Pedig mindenki pótolható ugye, főleg egy pénzügyi osztályon.
2019. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Én azért mondtam fel, mert olyan lehetőséget kaptam, amit előtte is szerettem volna csinálni, és persze hogy megértették. De nekem normálisak voltak, nem bunkóztak volna akkor sem szerintem ha mondjuk a pénz miatt mondok fel. Így meg pláne nem, sőt azt mondták ha úgy alakulna az életem szívesen várnak vissza mindig.
2019. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Néha igen vagy győzköd,hogy maradásra bírjon.
2019. jún. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7: Utóbbival semmi baj nincs, az teljesen normál reakció. (Tőlem is kérdezett olyat, hogy azt esetleg nem lehetne-e, hogy az új munkahely mellett részidőben ott is maradjak, heti 1-2 napra.) Mondjuk abban az esetben, ha korábban ő fenyegetőzött kirúgással, elég álszent és képmutató dolog.
2019. jún. 30. 08:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Ilyenek a munkaadók ahol dolgozom a főnöknő cirkuszai miatt sokan felmondtak utána hívogatja őket visszajönnek és így forognak az ördögi körben
2019. jún. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9: Ha ők mondtak fel, és utána képesek meghatódni az ígérgetve könyörgésén,és visszamenni, akkor az már az ő bajuk. Nem tudom sajnálni őket.
2019. jún. 30. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!