Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokat kell állnom napközben....

Sokat kell állnom napközben. Sportcipőt hordok, jónak tűnt a talpa, nem ilyen vegig egyenes, hanem a sarka felé vastagodik, sétálni jó is venne, de két óra állás utan iszonyat fáj a talpam. Mire figyeljek cipővásarlaskor?

Figyelt kérdés
A cipőboltban az eladóknak fogalmuk sincs ilyen szempontbol a cipőkről, pedig sportboltban voltam, nem egy ccc-ben mondjuk. Hátha vannak már tapasztalataitok, mert nekem sajnos fogalmam sincs, hogy merre induljak.
2019. jún. 28. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs lúdtalpad vagy hasonló? Attól is nagyon fájhat.


Nekem Walkmaxx cipőm van, és imádom, nap végén nem vonszolom a lábam, hanem frissnek érzem.

2019. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fish1 ***** válasza:
Az állásban szerintem jobban megfájdul a láb, mint amikor egész nap járkálsz. Sok évig állómunkát végeztem és nekem semmi sem segített, pár óra után fájt, nap végére még jobban. Egyedül az segített, mikor pár percre le tudtam ülni, vagy akár csak támaszkodni valamin.
2019. jún. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Legközelebb cipőt munkaruha boltban vegyél, vagy legalábbis ott kezdd az informálódást. A sportcipő -mint neve is mutatja- dinamikus mozgásra lett optomalizálva, nem sok-sok órás álldogálásra.


Amíg nem találsz neked megfelelő, könnyű de közepesen rugalmas cipőt, ami a munkaköröd ellátásához megfelelőnek ítélsz, addig

-hordj munkavédelmi (strapabíró, izzadásgátló, lábközépemelő) cipőbetétet. Nem olcsó, de nekem bevált, merem ajánlani.

-vigyél magaddal más cipőket is a munkahelyedre, és kétóránként cserélgesd. Az a dolog, hogy nem egyforma terhelést kap a lábad folyamatosan, már az javítani fogja a komfortérzetedet.

2019. jún. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy módszer vált be: vettem lúdtalpbetétet és olyan cipőket veszek, amibe ez belemegy. Vagy épp gyógycipőt hordok, ha megtehetem. Nekem szükségem van rá a lúdtalpam miatt, viszont a családom egészséges lábú tagjai is átvették ezt a szokást és mindenkinek bejött. Még az ép boltozatú lábnak is jót tesz, ha ilyen betéttel támasztják meg.
2019. jún. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok! :)

Őszintén szólva fogalmam nincs, hogy van-e lúdtalpam. Tizenéve még nem volt, annyi biztos :D

A walkmax cipőkről már hallottam csak így fél füllel (a rozoga térdeim miatt), koszonom, hogy behoztad a témát, mert most eszembejuttatad megint a dolgot, utánanézek.

Ebbe bele sem gondoltam, hogy ahogy kb minden sporthoz van külön cipő, úgy az állómunkához is, még sosem jártam munkavédelmi cuccokat árusító boltban, de ennek is utánanézek.

Talpbetétem egyszer volt eddig, most hogy írtátok, eszembejutott, hogy volt már egyszer. Igazából csak nagyobb volt egy kicsit a cipő es muszáj volt bele valami, de arra emlékszem, hogy totál kényelmes volt.

Ilyenkor mindig rájövök, vagy hát inkább elcsodálkozom azon, h mennyire bonyolult a testünk (ld kb más cipő jó futáshoz, túrázashoz, teniszhez, allashoz.... alapból észre sem veszi az ember ezt a bonyolultságot, ha műkodik minden szépen, de ilyenkor, amikor valami nem kerek, én mindig elgondolkodom ezen...

2019. jún. 29. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!