Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan ember, aki?

Van itt olyan ember, aki?

Figyelt kérdés

bemegy a munkahelyére, és végigdolgozza a 8 órát, és nem igazán szól senkihez, egy olyan környezetben, ahol amúgy a többiek meg egész nap egymással beszélgetnek?

Hogy élitek ezt meg? Zaklatnak-e a többiek emiatt? Próbálnak-e mindenáron barátkozni veletek?


2019. jún. 30. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nagyjából mindig így volt. Volt egy olyan évem amikor az össz kommunikáció a reggeli és délutáni köszönés volt, nagy néha munkával kapcsolatban egy két mondat.

A mostani helyen eleinte én is a társaság tagja voltam, és tök jó volt. De a többség elment azóta, az újak meg ostoba, rosszindulatú, naplopó, kétszínű emberek, tehát megint nincs társaságom és nem is bánom. Inkább vagyok számkivetett, mint ilyen emberekkel kényszerből barátkozzak, akikkel nincs is közös kapcsolódási pont, mert még a munkát/munkahelyet se ugyanúgy látjuk.

Bánni sose bántam, legfeljebb azt, hogy nincsenek körülöttem normális emberek.

Eleinte mindig próbálnak velem barátkozni (meg én is nyitott vagyok, míg rá nem jövök, hogy adott ember is pont olyan, mint a többi) de nagyon gyorsan kibukik, hogy az ő meg az én mentalitásom ég és föld. Utána jön, hogy a buták tömörülnek és engem szapulnak a hátam mögött, meg az egész céget ellenem hangolják. Hagyni szoktam. Aki befolyásolható, azzal se érdemes barátkozni. Első sorban amúgy is dolgozni járok be, és a munkámban általában nincs hiba.

2019. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha te már nem szólsz valakihez, mert őt leírtad, de ő mindenáron beszélgetni szeretne, és folyton megszólít valami faxsággal, mert számára az egyetlen létező magyarázat a hallgatásodra, az, hogy egy gyogyós vagy, akit beszéltetni kell, és véletlenül se az, hogy felnőtt emberként így döntöttél?
2019. jún. 30. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Odahaza kiközösítettek, rámhúzták, hogy fennhordom az orromat, biztos lenézem őket, titkolnivalóm van, meleg vagyok, meg ilyenek. És semmi dolgok miatt kiabálni kezdtek, belevertek mögöttem ajtóba-falba, hogy megijedtek. Ez amúgy egy gyár volt.

11 éve külföldön élek, itt eddig egyik munkahelyem sem kezdtek ki miatta, mindig elfogadták, hogy zárkózottabb, visszahúzódóbb vagyok, fő, hogy végezze a munkám. Pedig itt is olyan munkákat végzek (mosogatás, takarítás), amikhez magyar mértékben számolva nyolc általános végzettség szükséges.

2019. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
megijedtek=megijedjek
2019. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
végezze=végezzem
2019. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, velem soha nem fordult ez még elő. Nyilván azért, mert teljesen egyértelműen viselkedem, nem játszom én is kétszínű játékot. Ha valakit nem kedvelek, azt egyértelműen tudni fogja. Normális de hűvös hangnem, tőmondatos válaszok, mogorva arc és gyors leépítés. Ha nem veszi a lapot, akkor elmagyarázom neki, hogy nem tudok adott feladat mellett még rá is koncentrálni és szeretnék dolgozni, szóval legyen szíves békén hagyni.

Ja és csakis munkával kapcsolatos dolgokban válaszolok. Ha emberi oldalról kérdez, ignorálom. Mármint rá nézek, de n válaszolok. A bunkó viselkedés nagyon kifizetődő. Távol tartja a hülyéket. :) Aki meg nem az, azzal meg olyan szép éles kontrasztot alkot a viselkedésem, hogy még a hülye is megérti, hogy a bunkózás csak neki szólt személyesen.

Igen, egy fax vagyok. De nekem megfelel így.

2019. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel közben írtak többen is: a 6os az válasz a 2esre.
2019. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A rossz indulatot, kétszínűséget tapasztalom.Jobban azookal beszélek akikkel egy asztalnál dolgozok muszály, hogy valamilyen kapcsolat legyen közöttünk. A többiekkel csak úgy van egyákét jó fej is közöttük, jobban azokkal kommunikálok akik beszélgetést kezdeméyneznek.Legnagyobb része a kollektívának olyan, hogy a szemedbe kedves a hátad mögött meg kést döf beléd.Ez a leocsmányabb fajta.

Ha valamiben véletlenül hibázol furán néznek rád, meg témáznak rólad ha nem vagy ott.Néha már nem is mindegy hol fordulok meg, mert van egy személy aki ilyenkor hibát talál.Pl. tegnap szerinte miattam vagy a kolléganőm miatt sütötte meg a kezét és felvolt háborodva,mert erős volt a láng a konyhában.A kolléagnőm gyújtotta meg én meg odaraktam.De ő bennem keres hibát,pedig egy helyről származunk.Múltkor nem ízesítettem be a káposzta salátát amit az ő részlegükre mi készítünk elő és nem tudtam,hogy nekünk kell ízesíteni.Visszahozta kétszer,másodszor azért mert szerinte nem volt szépen a tányérra rakva úgy ahogy kell.Így szörnyülködve megkérte az egik idős kolléganőt, hogy ne haragudjon,hogy zavraja,de legyen szíves megcsinálni a káposztát,mert nem volt jó.

2019. jún. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1, Igen, van; 2, Büntetésként élem meg, mert párhuzamban a főnök szinte f×k sok dologra (köztük az állandó csacsogásra is); 3, Annyiban zaklatnak, hogy direkt hangosra állítják a zenét; 4, Szerencsére nem próbálkoznak barátkozni, ami ugyan azt hozza magával, hogy a képzelőerejüket használva ítélnek meg, ami vagy hamis, vagy igaz.
2019. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most már azért beszélgetek mással, de a kezdetekben senkihez sem szóltam. Senki nem bántott érte. A blogomat anonim írtamy úgy, mintha egy barátnőmnek mesélnék, így adtam ki a dolgokat magamból.
2019. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!