Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell ennyire stresszesne...

Miért kell ennyire stresszesnek lenni egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Hatból három kolléganőm gyakran idegbeteg, meg stresszel valamin. Káromkodnak, csapkodnak, vágják a pofákat és bunkóvá válnak. Mi értelme van stresszelni egy munka miatt? Ezzel a többieket is feszélyezik és "átragasztják" ránk ezt a hangulatot. Ezen a munkán nem hüppögni kellene inkább hanem csinálni és megoldani a problémát. Vagy rosszul gondolkodom? Egyébként a főnökünk egy nagyon nyugodt idősebb úr, fát lehetne vágni a hátán szóval szó sincs arról, hogy esetleg az ő nyomására viselkednek így. Amúgy ez egy könyvelőiroda ahol tény, hogy határidőre kell dolgozni de akkor sem kellene elmeháborodott módjára viselkedni.


A ti munkahelyeteken is vannak ilyenek?


2019. júl. 1. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátóiparban ez szinte magától értetődő, még mosogató munkakörben is.
2019. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Csak figyelemre vágynak emiatt játszák az önsajnálatot.
2019. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem egy multinál volt ilyen idióta a munkatársnőm. Hozzátenném, hogy ott a munka sem indokolta, bőven elegen voltunk az adott melóra, és cseszegetés sem volt, simán tartani lehetett a határidőket. De neki folyton keltenie kellett a feszkót, hogy felfigyeljenek rá, hogy ő "mennyit dolgozik", és csak ő dolgozik, és senki más.
2019. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Én azért káromkodom hangosan non-stop, ha épp nem megy valami úgy, ahogy kéne neki, hogy csökkentsem a bennem dúló stresszt. Abban a pillanatban, hogy rendeződik a dolog, azonnal meg is nyugszom.

Mindeközben ha bárki odajön bármiért, fel tudom venni instant a normális hangnemet, mert a dühöm nem vetítem ki olyanokra, akik nem tehetnek róla.

Viszont az pont nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam, miközben ömlik a b+ a számból. (Meg emellé sok cifraság - habár a kollégám jobban nyomja, ő már helyi legenda.)

Néha bele is szoktam rúgni ebbe-abba. De csak mert jó hangosan csattan a munkavédelmi cipő orra a fém tárgyakon és nekem ez is stresszoldó. Meg tetszik is, hogy nem érzek semmit.

Van egy olyan jó oldala is, hogy masszív vadállatnak néznek, és nem kötekednek velem. Ezért már megéri. :D

2019. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is van kollégám aki imád szerepelni.Ordíbál,káromkodik,agresszív,stb.Lelki sérült ember+csodaváró.
2019. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem dolgozik keményen, nem tudja, mi a munkahelyi stressz. Én 3 ember munkáját vittem és másik kettőét javítottam, mert hulladék volt a szoftver, amit kiadtak.

Nagyon szoros határidők voltak, gyakran 12-15 órát dolgoztam, 3-4 órát aludtam egy nap, 4-5 óra utazás munkába.

Ha nem csinálom meg, csődbe megy a cég.

Jutalom: "te agresszív vagy, csapkodod az asztalt, b+ halom ömlik a szádból. Rossz munkaerő vagy."


Na azóta lof.t nem csinálok, csak azt, amihez kedvem van. Nem is megy a szekér úgy, ahogy eddig. 1 hónap alatt negyedére esett a produktívitás.

De! Nem stresszelek.


Lehet választani, csőd, vagy stressz. Most a csőd felé rohan a cég. Ma is találtam 5 súlyos hibát, ami 10 milliókba fog kerülni a cégnek. Régen ezt este 8ig kielemeztem és megoldási javaslatot tettem. Most: plsz. Holnap ráér megírni az egyik reportot, péntekig mind3ról kész lesz a jelentés.


Nem az én cégem. Ha keményen dolgozom, nem kapok fizu emelést, miközben a fogyasztói árak nőnek. Akkor úgy is dolgozom, ahogy fizetnek.


Régen ez péntekig ki lett volna javítva és napi 3x rá qrtam volna izomból az asztalra, mert olyan dolgok nem mennek, amik emberi phaszság és szakmai alkalmatlanság okozta károk miatt jöttek elő. Az ilyen embereket, akik ezeket elkövették nem csak kirúgnám a cégemtől, de a diplomájukat is vissza venném! A cégünk meg kitünteti őket.


Szóval igen. A munkahelyen csak az stresszel, aki komolyan veszi a munkáját és csak az nem, aki nem veszi elég komolyan.


Csakhogy a kérdező plsz, hogy valaki stresszes a munka miatt és nem akar segíteni a helyzeten, neki csak az fontos, mint az összes multináci cégnek, hogy jó legyen a hangulat az irodában. Az nem fontos, hogy valaki hulladékot gyárt, vagy szándékosan kárt okoz. Az a fontos, hogy nyugodtan tudd inni a kávét, miközben nézed az indexet.


Az anyós mértékegységét azt!


Undorító az a kolléga, aki látja, hogy valakit kinyír a meló, mert annyi akadájt gördít egyszerre elé mindenki és nem segít, csak hátráltatja azt, aki keményen dolgozik.


De majd kiég egyszer mindenki a te cégénél is, akik jó munkaerőnek számítanak és akkor majd nem tudsz a bajból kimászni, mert a stressz mentes meló fontosabb neked, mint az elvégzett meló.


Amúgy van rengeteg stressz kezelő módszer, amit érdemes használni. Első a nemet mondás.

A sggfj menedzser a bszgtás helyett nézze meg mennyi melóval és mekkora loaddal dolgozik az, akiről messziről látszik, hogy stresszes. Mondja meg neki, hogy álljon le a sok munkával és gondolkozzon el a prioritásokon (1). Melyik üzletileg hasznos és melyik időhatár miatt sürgős feladat. Severity és priority fogalmak tisztázása. Aztán nézze meg melyik az a feladat, amit más is meg tud csinálni és azt delegálja (2). Mi az, amit ő képes megcsinálni anélkül, hogy túlhajtsa magát és válasszon eggyel kevesebbet a prioritás listából, a többire mondjon nemet! (3)

Következő lépésben bontsa le a feladatot babysteps-ekre (apró lépésekre) (4), ezeket könnyebb tervezni, ütemezni. (5) Aztán ahol elakad, ott kérjen segítséget, akár előre is (6). Ami jól megy neki, azt mutassa meg másoknak, hogy ők is meg tudják oldani (7). Amit már egy valakinek megmutatott, azt az az egy valaki mutassa meg másnak (8).igen lassabb lesz a munka, de többen fogják tudni ez alaoossabban, mert az elakadások és saját maguk által megtalált megoldások útján tanulnak. 2 óránként ellenőrizhető és nap végén javítható a folyamat, amit nem csináltak jól, de akkor sem a mester csinálja meg, csak megmondja, mit kéne tenni és miért történt a hibás lépések sora. Ezt hívják önfenntartó betanításnak (8) és nem egy ledarált hulladék anyagot, amit utána számonkérsz. Következő stressz kezelési technika a Kibeszélés (9). Ez eleht one-on-one, vagy status report, vagy aminek akarod hívni. 4szemközt folyik! Van lehetőség csoportos kibeszélésre (10). Ott vannak a probléma megoldó módszerek (11): Ishikawa, brainstorming,... [link]

Aztán ott vannak a relax módszerek (12), légzés, irányított meditáció, mozgás.


Végeredmény : ez csak egy munkahely. Nem éri meg törni magad, mert fizetni úgysem fizet eleget és vannak sokkal fontosabb dolgok az életben. (ez minden multináci cégre érvényes kivétel nélkül).

2019. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

20:55ös! Végre valaki, aki érti!


Amúgy igen. Stressz az, amit nem szrsz le eléggé. Ez nálunk a mondás. Na hát én még kis hülye vagyok és nem tojok rá eléggé, még nem sikerült megtanulni, hogy kell. És a kollégám dettó. A mai világban lelkiismeretesnek lenni a legnagyobb átok. Nem csak egészség károsító, de még hülyének is néznek érte.

A szüleim nagyon utálom, hogy ilyen jó gyereket neveltek belőlem, egyelőre nem sok hasznom van belőle, de legalább szépen őszülök.

No de ez van.


Amúgy én voltam a 20:14.

2019. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Használj stressz csökkentő módszereket. Tanulj meg nemet mondani, annyit vallani, amennyit bírsz és tanulj idő menedzsmentet.
2019. júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy a kérdezőt ha valóban érdekelné a dolog, akor nem olyanokat kérdezne, akiknek közük nincs az egészhez, hanem azt, akivel gondja van. De ehhez bátorság, gerinc és emberi érzékenység, odafigyelés kell, ami kevés emberben van meg.
2019. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Lehet fura lesz a válaszom, de szerintem ez az "alaptalan stressz" tanult dolog. Persze most nem arról beszélek, aki kidolgozza a belét is, hanem aki humánus tempóban halad és mégis dühöng. Sok ember fejében a munka és a házimunka a "járulékos teherrel" kapcsolódik össze, mert alapjáraton tényleg sokszor előfordul, hogy az emberek e két dologra úgy hivatkoznak, mintha ördögtől való lenne és az emberiség legnagyobb keresztje lenne. "Kénytelen az ember dolgozni" a "munkám mellett nincs idő magamra" egy csomó negatív jelzőt, negatív sugallást párosítunk a munkához. Tehát a munka, házimunka, evés, alvás mind az élet járulékos dolgai, de az első kettő negatív kontextust kap, az utóbbiak pozitívat. Az ember ezután beépíti az identitásába, hogy a munka az rossz és alapból megnő az ingerszintje emiatt az azonosítás miatt, miközben dolgozik, mert így lett kondicionálva.
2019. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!