Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazugságokat terjeszteni...

Hazugságokat terjeszteni másokról a munkahelyen mennyire elìtélendő?

Figyelt kérdés
2019. júl. 1. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elítélendő? Teljesen.

Új dolog? Egyáltalán nem.

2019. júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
SZERINTED?
2019. júl. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapjáraton elítélendő; hogy elítélik e, függ attól, hogy aki terjeszti és akiről terjeszti, mennyire vannak bent elismerve (mind szakmailag, mind emberileg).


Volt már, hogy rólam terjesztett valaki dolgokat; ahelyett, hogy engem ítéltek volna el, az illetőt kezdték kerülni.


De volt egy olyan eset, ami megmaradt bennem. Jó hírnévnek örvendő férfi, akivel nagyon jól kijöttem a melóhelyen, randira hívott engem. Mondta, maradjon titokban. Akkor ez a kérése még nem is zavart.


Elmentem, ittunk, ettünk, jól éreztük magunkat, majd megcsókolt, ahogy mentünk az utcán. Nem éreztem a nagy lángot, mint amit szoktam. Mintha egy nagyon jó haver csókólna, akihez nem vonzódok. Ebből kiindulva, amikor felhívott a lakására, nemet mondtam udvariasan.


Megkért, hogy ne meséljek erről senkinek.


Másnap az irodában ellenséges volt velem, de utána a folyosón elkapott engem, hogy azért jó volt a tegnap és szívesen megismételné, csak barátként, de TARTSAM TITOKBAN.


Akkor öntötte el a xar az agyam és elkezdtem levegőnek nézni. A munkánk nem kapcsolódott össze, így ez nem is volt gond. Nem beszéltem ki, nem tettem neki keresztbe, csak levegőnek néztem, mert nem esett jól, hogy én nem vagyok méltó, hogy a barátja legyek, akivel eljár ide-oda "nyilvánosan" és engem titkolnia kell.


Ő meg begyulladt és félt, hogy kikotyogtam valakinek a közös dolgainkat; így fogta magát és szépen az irodában MINDENKINEK -még a FELETTESEMNEK is elmesélte, hogy pletykálok róla. Mindenfélét kitalált plusszban, amire mondta, hogy ezeket is terjesztem sunyi módon.


Na ebből semmi nem lett. Mivel mindketten keményen dolgozók voltunk, akiket MINDENKI szeretett, őt se ítélték el, inkább sajnálták és engem se vetettek meg; olyan volt, hogy végig hallgatták a palit és ment az élet tovább.


(Lecsengett az egész, aztán megbeszéltük hónapokkal később és, amikor eljöttem onnan, már békében váltunk el.)

2019. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat mond el a terjesztőről, a terjesztő munkához való hozzáállásához (ráér ilyenekre).

Mindent összevetve Mo.-n ez sem ritka...

2019. júl. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!