Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A próbanapot előre be kell...

A próbanapot előre be kell jelenteni?

Figyelt kérdés

Jelenleg álláskereső vagyok.

A mai nap folyamán két helyről is hívtak, hogy menjek be próba napra.

Az egyik Pénteken, a másik Hétfőn.. Eddig csak egy helyen voltam ilyen próba napon (ott sajnos nem engem választottak), viszont a vezető kérte e-mailben az adataim, bankszámla számom, taj, stb és a nap végén ugyan kp ben mert kevesebb órát kellett lennem, de kifizette.

Itt csak telefonáltak, hogy megkapták az önéletrajzomat és higy ekkor és ekkor menjek es eddig és eddig leszek.

Nap végén ki kell, higy fizessen?

Vagy hogy működik ez?


2019. júl. 2. 14:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még annyi, higy ott az előző helyen mikor hívott a hölgy gufy mikor menjek próba napra előtte küldött egy adatkérő lapot higy küldjem ek a fent említett adataim es mikor kezdtem akkor is azzal kezdte mit írjak alá, meg nao végén is kp be ki fizetett irt is.

Köszönöm aki válaszol.

2019. júl. 2. 14:11
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb helyen nulla forintot fizetnek próbanapra, örülj, hogy kaptál lehetőséget. Erre érdemes készülni, és max. kellemes csalódás lesz, ha mégis kapsz valamit.
2019. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De ilyet lehet?

Persze, hogy örülök, örülnék ia ha sikerülne, mert ez a szakmám.

Csak azért furcsállom, hogy nem kértek semmit.

Vsgy majd munka elején adnak valami papírt?

Mármint kezdéskor?

Olyan gyorsan le tette a hölgy avtekefijt6, meg sem tudtam kérdezni.

2019. júl. 2. 14:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, telefonról írok es csak most vettem észre, hogy mennyire hibásan írtam 😁
2019. júl. 2. 14:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Se papír, se semmi, ez nem munkaviszony, hanem az állásinterjú egy speciális formája. Jó, ha van kivétel, de ne tekintsd alapértelmezettnek. Akkor se, ha avtekefijt6.
2019. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm.

Csak ahol eddig voltam, ott kinis jelentette a hölgy, hogy etbus munka es be kell, hogy jelentsen, ezek fontos dolgok.

Remélem, sikerül valamelyik bár vannak fenntartásaim.

2019. júl. 2. 14:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Jav ki is.
2019. júl. 2. 14:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Esetleg hivd vissza őket és kérdezz rá, hogy a próbanaphoz szükséges e különleges adatokat, dokumentumokat vinned.


Egyébként jár a fizu arra a napra itt egy cikk: [link]

2019. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jogász ismerős azt mondta, próba napra csak személyi, taj, lakcím adatokat kérhetnek meg a végén kp kifizetés.

Es ne kérdezzem meg az elején ki-e fizetnek.

Köszönöm

2019. júl. 2. 15:47
 10/12 anonim ***** válasza:
A próbanapra alkalmi munkavállalónak szoktak bejelenteni, arra az 1 napra adnak bért, amit átutalnak az általad megadott bankszámlaszámra. Legalábbis, ha betartják a törvényeket. Én már jártam úgy, hogy szépen bejelentettek, Ügyfélkapuban megnéztem, de pénzt nem utaltak, biztosan gondolták, hogy nem fogok 5520 Ft-ért pereskedni, és igazuk lett, tényleg nem éri meg nekem.
2019. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!