Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire gyakran esik meg az,...

Mennyire gyakran esik meg az, hogy a főnök kirúgással fenyegeti egy alkalmazottját, és aztán amikor az beadja a felmondását, mert talált jobb helyet, akkor viszont könyörög neki, hogy maradjon?

Figyelt kérdés

Egy párszor olvastam itt mostanában kommentekben. Tehát az esetek többségében ilyenkor inkább arról van szó, hogy ugat a kutya, és aztán a végén kiderül, hogy a harapás szándékában sem állt, csak ijesztgetni akart?

Velem mondjuk csak egyszer esett meg, de akkor tényleg el is küldött a szerződésem lejártával.


2019. júl. 3. 06:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mondogatta a főnök, "hogyha nem tetszik, akkor el lehet menni". Aztán beadtam a felmondásomat. Könyörgött, hogy maradjak, mert nincs senki a helyemre. Az egy hónapos felmondásom alatt többször is odajött különböző ígéretekkel.
2019. júl. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

3: És ilyenkor nem mondtad neki, hogy "Főnök, maga mondta, hogy elmehetek, ha nem tetszik!"? Vagy ha mondtad, mit reagált?

Amúgy az még a szánalmas képmutatás, amikor az ember több éves munkaviszony alatt hiába könyörög a fizetésemelésért, de amikor felmond, akkor bezzeg mindjárt evvel próbálnak pedálozni nála.

2019. júl. 3. 07:17
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg fönök hiszi azt hogy pszichologiai terrorral kell a dolgozot sakkban tartani es attol lesz jobb a teljesitmenye. Lehet ezt tanitjàk is, nem tudom, de még a katonasàg is erre épül.


Lehet hogy a legtöbb dolgozo csak fenyegetésekböl ért ahhoz pl hogy ne késsen munkàbol, vagy pl sulikban is sok tanàr a beiräsokkal, intökkel tud csak fenyegetözni ahhoz, hogy kész legyen a lecke.


A felnöttek annyiban különböznek a gyerekektöl hogy màr nem bunyoznak, hanem pl zsarolo eszközökkel élnek.


Ennek ellenére en azt vallom pozitiv megerösitéssel biztatàssal lehet a legtöbbet kihozni egy emberböl, akár teljesitmenyere, vagy a céghez hüségére vonatkozoan, de lehet ez csak intelligen emberek körében müködik, azaz ha maga a vezetö is intelligens es a beosztottak is. Sok vezetö kisebbsegi komplexusos es pl szemelyes sértésnek veszi ha késel, vagy azt hiszi hogy csak üvöltve tud érvényesülni, mashogy nem.



Mondanàm, hogy magasabb körökben nem gyakoribb, ahol diplomàs, értelmes emberek vannak, de ebben nem vagyok biztos.de én dolgoztam màr nem is egy helyen ahol a fönökkel megbeszelhetöek voltak a problemak, es hibàk eseten nem puffogott hanem együttes erövel kerestük a megoldasokat arra, hogy mivel lehet kivedeni, megelözni hogy legközelebb ne essünk bele ujra. Szoval hiba okainak feltàràsa, megoldasi javaslatok, ötletek, hiba elharitasa, legközelebbi megelözese, mindezt Asszertiv kommunikacioval, mindenfele dobàlozàs, zsarolas, fenyegetö magatartas nelkül.

Ahhoz jo csapat legyen a vezetö es beosztottak kell valami IQ föleg fentröl, mert olyannà lesznek az alkalmazottak amit a vezetö diktal. Egy idegbeteg vezetö mellett az alkalmazottak is feszültek eleve.

2019. júl. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal közgazdász voltam, két éve dolgoztam egy multinál, minden a 90-es években volt. Ha bárkinek bármi nem tetszett az osztályon, az első az volt a főnöknő részéről, hogy menjél nyugodtan, nyolcvanan fognak sorban állni a helyedért. Aztán amikor én felmondtam (mert közben úgy alakult a magánéletem, hogy férjhez mentem és elköltöztünk többszáz km-re), akkor a főnöknő nagyon odavolt, többször kihangsúlyozta, hogy "ugye tudod, hogy jól kitoltál velem". Mondtam neki, hogy tényleg jó volt itt dolgozni, de a magánélet így alakult. De azért hozzátettem, hogy többnyire itt az osztályon mindenki azt kapta, hogy hányan állnának sorba a helyéért, akkor most hol az a nyolcvan ember? Na erre habogott, hogy az az ért nem úgy van, mert így meg úgy, ilyen végzettségűt, aki már bedolgozta magát a szakmába nem akaszt le csak úgy, stb. (Nyilván bárki felmondott volna, ugyanígy lett volna, senki sem volt hülye az osztályon). Szóval szerintem csak a szájuk jár (munkáltatónak/főnököknek).
2019. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Engem speciel azért fenyegetett, és rúgott ki végül, mert nem voltam hajlandó szabadnapjaimon bemenni, heti hét napot vállalni, meg műszak végén benyögött 3-4 órákat túlórázni. Persze először még volt egy szerződéshosszabbítás, aztán amikor látta, hogy csakugyan nem táncolok úgy, ahogy ő fütyül, akkor döntött úgy, hogy elküld.
2019. júl. 3. 08:31
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja, ha esetleg lényeges, kínai munkáltató volt. :)
2019. júl. 3. 08:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kínaiaknál ilyen a mentalitás.
2019. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7: Nevezetesen: Azért élsz, hogy dolgozz.
2019. júl. 3. 10:26
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha fenyeget, akkor az érzelmi zsarolás, gyakorlatilag bántamazás. Nem akarsz ott dolgozni, ahol bántanak, hanem keresel másik munkalyet. Nem azért tanultam, hogy rabszolgaként banjanak velem.
2019. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meglehetősen gyakran esik meg.


Csak a munkavállalók félnek, hogy kirúgják őket és nem találnak másik állást, ezért nem mernek ellenkezni.


Ha van másik lehetséges meló, akkor bátrabban szállnak szembe a főnökkel, mert meg lehet lebbenteni a felmondást, van mivel érvelni. Ilyenkor ha valóban kell a munkaadónak a munkavállaló, akkor igyekszik a kedvében járni, de azért nem árt résen lenni, mert vannak bosszúálló főnökök is, akiknél fizetésemelés, más beosztás, jobb körülmények után jön csak a feketeleves.


A legjobb az, ha nem kell harcolni azért, ami jár: végzettség, munkában eltöltött idő, hozzáértés vagy bármi más kapcsán pl. fizetésemelésért, jó munkakörülményekért, jó munkaidő beosztásért, a túlórák kifizetésért, szabadság rendes kiadásáért..stb.


Voltak már basáskodó főnökeim, ők mindig lestek, ha olyat műveltem, ami szerintük alkalmazotthoz "nem méltó". Volt, hogy fizetésemelést kértem, először leoltott kb. majdhogynem elhordott mindennek, majd egyik napról a másikra mégis megadta. de persze kellett előtte a főnökösködő lelki terror, nehogy már úgy érezze a dolgozó, hogy ez kijár neki,

2019. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!