Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznál ilyen helyen,...

Dolgoznál ilyen helyen, elmentél volna?

Figyelt kérdés

Állásokat keresek, találtam is egyet. Ez egy operátor állás gyárban, 8 órás munkavégzéssel. 175 ezer ft bruttó fizetéssel. Először menni akartam oda egy interjúra, de közben felhívtak egy másik cégtől, ott 180 ezer nettó a fizetés ezért nem mentem el az operátor interjúra.

Az a kérdésem, hogy ti elmentettek volna ? Én pályakezdő vagyok, és az első munkahelyemet keresem.



2019. júl. 4. 06:37
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy mentem volna. Nem foglalkoznak ezek azzal, örülnek, ha találnak 2-nél több foggal rendelkező embert egy biorobot melóra. Különben is, mi károd származhatna belőle?
2019. júl. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még úgyis meg kell tapasztalnod, hogy neked mi az ideális, nem feltétlenül a pénz dönt. Mennyit kell utazni, milyenek a körülmények, milyenek a kollégák, jól érzed-e magad, betudsz-e illeszkedni stb. Van, hogy inkább azt választod, ahol kevesebb a fizu, de nagyon jól érzed magad.
2019. júl. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
nem mentem volna, annál csak jobbat találsz
2019. júl. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Bruttó-nettó között valami 40 százalék a különbség. Az a 175 még 100 se lett volna műszakpótlék meg túlórák nélkül. Olyat csak akkor vállalj, ha semmi egyéb lehetőség nincs. Nem igazán lehet abból megélni.
2019. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4esnek fogalma sincs arról, hogy mennyi a különbség nettó meg bruttó között, ott kb 115ezer nettót kaptál volna. Egyébként nem mentem volna el. Kaptál egy sokkal jobb ajánlatot és azt választottad, jól tetted.
2019. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalatlan vagy, kérdező. Ha a nettó fizetést adják meg egy operátori állásnál, akkor abba általában beleszámolják a pótlékokat is és kb ugyan annyi lesz összegre mint a bruttó alapfizetés lenne. Nagyon sok pótlék szokott lenni és egy alacsony alapfizetés, különösen ha éjszakázni is kell. De ha bruttó fizetést adnak meg, akkor abba meg nem szokták beleszámolni a pótlékokat. Szóval lehet, hogy mindkét hely kb ugyan annyit fizet.
2019. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én elmentem volna az interjúra, mert azzal gyakorol az ember. Pályakezdő vagy, tehát abban sincsen tapasztalatod túl sok, hogy milyen egy interjú, mit kell mondani, hogy kell viselkedni stb.

Az első, hogy nem szabad azonnal igent mondani ha van más ajánlatod is, de külön mondani sem szabad. Ha kérdezik, akkor annyit kell mondani, hogy több helyre beadtad már az önéletrajzodat és most érdeklődsz a lehetőségek iránt. Mert mi van akkor ha a másik helyen még sem téged vesznek fel? Akkor már nem mehetsz oda ismét interjú lehetőséget kérni, hogy a múlt hónapban nem jöttem el de most szeretnék mégis itt dolgozni.

Ha a másik helyen ahol a nettó 180-t ajánlották, felvennének, arra mondj igent, kezdőnek jó állás - pláne mert nem tudjuk mi a végzettséged, szakmád és melyik országrészben vagy. De szerintem minél többször mész el interjúra annál nyugodtabb és rutinosabb leszel amikor olyan helyre mész ami tényleg jó lenne neked.

Ha már elmúlt akkor ne bánkódj azon hogy nem mentél el, nem változtat a dolgon hogy mások szerint mi lett volna a jó. De ha még sem jön össze amit szeretnél, javaslom legközelebb inkább menj el és gyakorold a helyzetet.

2019. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Brutto 175 ezer? Diákmunkával keresel ennyit, mondjuk oké én budapestiként mondom ezt, nem tudom mi lehet a helyzet ezen a téren máshol, de ezzel a pénzzel olyna messzire nem jutssz sajnos, szóval így hogy hívtak eg yminden szmepontból jobb helyről, már valós szándékkal biztos nem mentem volna, maximum tényleg a gyakorlás maitt, bár igazából ez elég tét nélküli dolog, szerintem aki igent mond erre a fizura azt azonnal fel is veszik.
2019. júl. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy elmentem volna. Félek a gyári melótól.
2019. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a másik jobb, akkor minek.... Szóval nem.
2019. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!