Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az minden gyárban,...

Miért van az minden gyárban, hogy az irodisták megkapják legkésöbb 3-ig a fizetésüket, de a gyári melós meg mindig csak 10-én?

Figyelt kérdés
Miért kell a gyári melóst le......ni? Én, vagy bárki más aki gyárban melózik, miért nem kaphat 3-ig fizetést. Ez igazságtalan. Vagy akkor az irodista is 10-én kapjon fizetést.

2019. júl. 4. 16:19
1 2 3
 1/22 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Te is 30 naponként kapod, az irodista is. Mi itt a probléma?
2019. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Havonta kapod te is nem?

De gondolom megvan, hogy “ma az irodistáknak utalunk, holnap a kazánosoknak, utána munkásoknak majd a takarítóknak” hogy könnyebb legyen megszervezni.

2019. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Párom Tesco-ban dolgozik, nekik 10-15-e között kell megkapniuk.

Én meg könyvtárban dolgozom és 5-ig kapom meg.


Nem tudom, hogy mit hőbörögsz. Te is megkapod a fizetésedet, nyugodj már meg.

2019. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem a problémàt. Az irodista is ugyan annyi időközönként kap fizetést. Ő minden hónap harmadikán, te minden hónap tizedikén. Egységesen 30-31 nap tellik el mind a kettőtöknek egy- egy fizetés között.
2019. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért irodista; ők se mindenütt úgy kapják a fizut. Volt hely, ahol hónap 24-e környékén kaptam fizut és volt ahol legkésőbb hónap 4-e környékén. Mindkettő irodai munka volt.


Azon kívül, a gyári munkások is és az irodai munkások is 30 naponta kapnak fizut; tehát nincs benne igazságtalanság.

2019. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig reálisan, mielőtt kiakadsz valamin!

Az irodistának csak annyit kell elszámolni, hogy volt-e dolgozni minden nap vagy nem volt, ha nem volt akkor az szabadság vagy táppénz volt-e. És ennyi, kész, lehet fizetni.

Aki nem irodában dolgozik annak el kell számolni a pótlékait is, esetleg ha olyan a hely akkor a teljesítményt is amihez le kell zárni az előző havi termelést stb. stb. Vagyis nem olyan egyszerű az elszámolás. Persze meg lehet oldani, volt cégemnél mindenki egyformán kapta a bérét 4-ig legkésőbb.

De ahogyan a többiek kérdezték már nem mindegy? Neked is ugyanúgy 1 hónap telik el 2 fizetés között és ha fizetned kell valamit akkor ki kell fizetned mindenképpen. Ha az átutalások miatt gond, akkor meg kell oldanod, hogy ne költsd el a pénzedet idő előtt és akkor lesz pénz a számládon akkor is amikor fizetni kell valamit éppen róla.

2019. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért hőbörög a kérdező, mert neki már a hónap elején sincsen egy vasa sem.

Azt hiszi, ha előbb kapná meg akkor nem csak 3 hétig tartana ki nála a fizetése.

2019. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Harmadika és harmadika között ugyanannyi nap telik el, mint tizedike meg tizedike közt. Nem kell mindig irigykedni az irodistákra. Kicsit többet tanultak, mint a gyártósori munkások. Nem kivételezik velük senki.
2019. júl. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólóknak teljesen igaza van, annyit azért hozzátennék, hogy nem minden gyárban van így. Nálunk egyszerre ment mindig, mindenkinek...
2019. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
nalunk mindenki ugyanakkor kap
2019. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!