Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit értenek az emberek az...

Mit értenek az emberek az alatt, hogy keress olyan munkát, amit szeretsz?

Figyelt kérdés

Ha semmit se szeret az ember heti 40 órában?

Meg azért nincs olyan sok választási lehetőség.


2019. júl. 4. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Azt értik, hogy keress olyan munkát amit szeretsz. Ezt nem lehet tovább ragozni.


Választási lehetőség is akad bőven, van vagy 10 millió munkakör. Persze vannak azok akik képtelenek bármiben kiteljesedni és semmi céljuk, csak otthon cibálják a velük egyidőset.

2019. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mondok egy példát hátha úgy felfogod :) tesóm nagyon szereti a növényeket, szereti gondozni őket, így kertészeti suliba járt hogy kertész lehessen. az lett. világos? a hobbija a munkája is egyben.
2019. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is szeretem a növényeket, de el nem tudom képzelni magam, ahogy 40 órán át, egy munkahelyen, előírás szerint gondozom őket. De még otthon, a magam feje után menve se.


Ha már újabb sulit kell végezni, akkor már nem igaz, hogy keress olyan munkát...

2019. júl. 4. 20:08
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

"Meg azért nincs olyan sok választási lehetőség" XDD


Az h tájékozatlan vagy, ez nem a lehetőségek hiányával egyenlő barátom.


Am meg ha nem tudod magadról h mit szeretsz annyira csinálni h akk is szivesen csinálnád ha nem kapnál pénzt érte, ideje elkezdeni az önfejlesztést de nagyon gyorsan :D

2019. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nem tudod mit szeretnél csinálni akkor próbálj ki több dolgot. A próbaidő alatt nyugodtan elbúcsúzhatsz és kereshetsz újat. Próbáld ki hogy valami fizikai munka tetszene-e jobban vagy inkább irodai vagy raktáros. Hogy szeretnél valamit gyártani inkább vagy csak figyelni a dolgokat, mint egy őr. Hogy inkább emberekkel dolgoznál, pl. a vendéglátásban vagy boltban, vagy esetleg hideglelést kapsz tőle és inkább végeznél egy szerelőszalag mellett munkát vagy egy gyártó soron.

próbáld ki milyen asztalos műhelyben fával dolgozni, autógumisnál a kocsik kerekét cserélni vagy éppen benzinkúton dolgozni. Hogy milyen a munka egy hűtőházban vagy rágcsálóírtóként akár, mert egyik rokonom azt csinálja és nagyon szereti.

2019. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezek mind monoton, unalmas sz.rok, ráadásul nem is hé-pé munkarendben.
2019. júl. 4. 22:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Például én szimplán szeretek vezetni, kirándulni ezért sofőr lettem, most hétvégén sikerült elsőre jutnom Olaszországba, Velencébe.
2019. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

#6

Látod ezért mondták a suliban a tanáraid, hogy tanulj!

Ha akkor tanultál volna most te válogathatnál a neked tetsző Hé-Pé munkahelyek között.

Most viszont abból válogathatsz amit kínálnak neked mások.

de nem késő most sem. Csinálj saját céget, vállalkozást és akkor olyan munkád lesz amilyet akarsz, olyan munkarendben ahogy akarod. Csak dolgozni ott is kell - még többet is mint egyszerű alkalmazottként valahol.

2019. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindig tanultam.

TDK-m is volt, jó jegyeim.

Tegnap este is lefekvésig toltam, későn is feküdtem le miatta.

2019. júl. 5. 10:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem írtad hogy még iskolás vagy és a pályaválasztás a gondod.

Százezerféle munka van, csak te nem ismersz belőlük eleget. Ismerd meg a munkalehetőségeket. A neten nézd meg pl. a szolgáltatásokat, miket kínálnak, az álláshírdetéseket, hogy milyen szakmák vannak ahová embert keresnek és keress rá az iparra is, hogy miket gyártanak, milyen munkakörök vannak. A felsőoktatási tájékoztatókat is nézegetheted, de nyugodtan nézz meg "Hogyan készült" videót a neten - vagy ahhoz hasonlókat, mert ott olyan munkaterületekkel ismerkedhetsz meg amilyenekről más is ritkán hallott.

A saját gyerekemnél az segített, hogy elkezdte kizárni amikkel nem szeretne foglalkozni. nem akart egészségügyben dolgozni, nem akart a kereskedelemben, nem akart bányász lenni vagy építész stb. Aztán maradt egy szűkebb rész és ott már részletesebben is utána nézett a dolgoknak mire megtalálta mi az ami érdekelné.

2019. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!