Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha nem akarnak...

Mit tegyek, ha nem akarnak fizetni a kötelező szakmai gyakorlat alatt?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ha legalább 6 hétig tart a szakmai gyakorlat, akkor valamennyit fizetnie kell a helynek ahova megyek. Ha a főnök ezt le se sz**ja és feketén akar dolgoztatni, akkor jelezzem ezt neki? Az a baj, hogy máshova már nem tudok, menni, meg már leadtam a jelentkezést is...
2019. júl. 4. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
6 hét után kell csak. Tehát 6 hét +1 nap után már fizetnék az egészet, 6 hétig opcionális. A törvény ahogy fogalmaz azt könnyű félreérteni de kérdezz meg akár szakértőt is. Amúgy nekem se fizettek pedig csináltam egy csomó mindent nekik amit használt a cég :D
2019. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy egy ügyvédi irodába megyek és pont egy ügyvéd tesz magasról a jogszabályokra. Utolsó lehetőségként hagytam meg ezt a simlis alakot, de hát sajnos nem maradt más választásom...
2019. júl. 4. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Középsulis?
2019. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Ja, ha ügyvédi iroda akkor

nem középsulis

2019. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Pontosan olyan minőségű munkát kell végezni, ahogy megfizetik.
2019. júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem korrekt dolog, de sajnos ezt le kell nyelni ha gyakorlatot akar az ember.


Amúgy sosem értettem az ilyet. Nekem gyakorlatilag azért nem volt gyakorlatom, mert építész irodák a "tudás amit adunk" szöveggel nem fizettek, így diák munkáznom kellett. Mintha nem kijött volna nekik az a szaros 4-500 forintos órabér. Vagy legalább a nyári kollégium + utazás díját állták volna.


Kivitelezést azért is szerettem meg, mert munkaterületen nagy cégnél nem nagyon lehetsz "feketén" így valamennyit adnak pár hónapra is. Nálunk az 1-2 hónapos gyakornokok is kaptak a végén 100-150 ezer forintot. Nem nagy pénz, mégis örültek neki.

2019. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 16 hetes gyakorlatot sem fizettek ki amikor teljes munkaidoben dolgoztattak, tulora is volt. Meg a berletet is nekem kellett fizetni
2019. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát én dobnék is egy hátast örömömben, ha 100 ezret kapnék 2 hónapra.
2019. júl. 4. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkára menj el, ilyen területre. Több pénzt kapsz és a gyakorlat is letudva. Én így keresek most ~200 ezer körül. (mérnöki)
2019. júl. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy diákmunkával jól keresnék, de sajnos ez a hely már le van fixálva, nem tudom otthagyni 6 hétig. Utána egyből megyek diákmunkára (ha felvesznek valahova)
2019. júl. 5. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!