Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A vendéglátás miért stresszes...

A vendéglátás miért stresszes munka?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt hallotam hogy a felszolgálás nagyon kemény munka. Stresszes ez igaz elviekben teljesen kifacsarja az embert.Miért?Én szállodába ilyen rámolos szennyes leszedő pult után töltő pincér voltam meg néha alecartoztam engem nagyon kikészített elég kemény volt pedig nem tünt annak eleinte de szépen bedarált.Totál kikészültem nem is hittem volna magamról hogy ennyire ki tudnék készülni.mi a tapasztalaitok a felszolgálásról és a pincérkedésröl?

#Vendéglátás.pincér.szakács.szálloda.
2019. júl. 5. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok vendéglátós, de vannak vendéglátós ismerőseim. És annyit azért tudok róla, hogy nagyon sok idióta vagy agresszív vendéget kell elviselni nap, mint nap, plusz szinte alig van rendes szabadidőd. Még a szabadnapjaidat se tudod maradéktalanul élvezni, mert Damoklész kardjaként lebeg a fejed fölött a lehetőség, hogy történik valami váratlan probléma a munkahelyen, és hirtelen behívnak téged dolgozni.
2019. júl. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
2: Én ilyenkor lazán nemet mondok. Ha eleve munkanapom van, és azt akarják, hogy 1-2 órával korábban menjek be, az még hagyján.
2019. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Éjszakába nyúló munka, szabadnapon délig alvás - így elmegy a fél szabadnapod. Sok kötekedő, vagy tuskó vendég. Kevés fizetés, rabszolgahajcsár, gazdagodó főnök. Kibírhatatlan kollégák. Elég, vagy még soroljam.


(most is a melóhelyről írok, hajnali kettőig itt vagyok...)

2019. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
4: Plusz a heti két szabadnap nem mindig egymást követi.
2019. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Felszolgáló


***


Néhány vendég kegyetlen és buta tud lenni.


Semmi köszönés, semmi "szeretnék", semmi "kérem".


Néhány ember viselkedni se tud, részeg emberekre kell rászólni, hogy viselkedjenek, a betévedt részeget kivezetned, mikor elkezdenek műsorozni.


Türelmesen várni, míg kitalálják, mit szeretnének, majd szaladgálni, hogy "mégsem ezt szerették volna".


Ordítoznak Veled mert olyanjuk van.


stb


És közben bárgyún vigyorogni; mert ha nem, akkor b..kó paraszt voltál és ők nem is érezték jól magukat és az étterem is putri volt és a kaja is moslék és irgum-burhum.


***


Te vagy az első, aki az útjaba akad, mondhatni Te vagy a céltábla. Ha a takarító vagy a szakács hanyag munkát végzett, akkor is te kapod az arcodba a trutyit.


***


Vannak szabàlyok, amik alól kivételnek érzik magukat egyesek és Neked kell ezt kontrollálni, mert, ha nem, a főnököd leszedi a fejed.


"A mosdót, csak fizető vendégek használhatják" - de valaki betéved, hogy vagy fogyasztás nélkül használja a wc-t vagy a padlótokra csorgat.


Ez a menü csak ilyen körettel jár, de a vendég veri az asztalt, hogy neki ez így nem jó.


Reggelit 09:00-kor szolgáltok fel, de a vendég 11:00-kor akarja.


***


Ha a vendég jogtalanul balhézik vagy csak nem boldog, azért Te kapsz a főnöktől.


Havas Henrik mesélt egyszer egy sztorit, hogy egy étteremben látta, visznek valamit, ami nem volt az étlapon és megkívánta; mondták, hogy az a személyzeté.


Nem szólt semmit, majd ment a vezető megkérdezni, hogy jól érzi e magát és mondta, hogy igen, de... és elmesélte mi volt. Oersze nem hisztizve, csak mesélt.


Mire lebaxták a pincért.


***


És a szabadnapodon pedig imádkozhatsz, hogy ne rendeljenek be.


---


Szállodában is meséltek olyat, hogy égnek állt a hajam.

2019. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
6: Mondom, nem értem ezt a majrét a szabadnapon berendeléstől. Nem tudjátok, hogy kell képezni a "Sajnálom, de nem tudok bemenni, dolgom van."-szavakat? Sajátítsátok el, nekem bevált! :)
2019. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Egy kis off.


Egyik férfi barátom dolgozott pultosként. Főtt ételt adtak, ő kiszedte tányérra vagy dobozba a vendégnek, amit a pultnál választott. Az ételek össze voltak párosítva a körettel és így is volt kiírva; tehát nem lehetett más köretet kérni.


Barátomat első napján beállították, hogy csinálja, szépen jöttek a vendégek, jött egy nő és más körettel kérte a mittudoménmit. Barátom elmagyarázta, hogy azt nem lehet és csak x köretet tud adni hozzá vagy ahhoz a körethez mást.


Utána a barátom volt a hibás, mert kiderült, a nő egy nagy ember volt a cégnél. Azon a héten vissza se engedték a pulthoz. :D

2019. júl. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mit meséltek a szállodában.
2019. júl. 6. 06:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Most miért kell lepontozni a 7-esemet? Nehogymár az én hibám legyen az, hogy egyesek gyámoltalanok, és hagyják ugráltatni, meg ide-oda rángatni magukat! Ahogy mondom, engem is próbáltak már behívni szabadnapon, az esetek 95%-ában nemet mondtam (a maradék 5%-ban szükségem volt némi extra pénzre). Pedig nekem is mondogatták a telefonban, hogy ha nem megyek, ilyen meg olyan óriási probléma áll elő, meg kicseszek velük, ésatöbbi blabla. Épp csak azt nem találták ki, hogy az étterem spontán kigyullad és leég, ha nem megyek be. AZt válaszoltam, hogy dolgom, van nem megyek és kész. Volt, hogy épp a sokadik sörömet ittam a kocsmában, amikor felhívtak, lazán elmondtam nekik a valós helyzetállást. :)
2019. júl. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A vendégek nagy %-a nem veszi figyelembe, hogy én is emberből vagyok. Mindennapos pl., hogy mikor 6 óra talpalás után kimész végre pisilni, vagy megiszol egy üdítőt, elszívsz egy cigit, akkor az egyébként kiszolgált vendég beszól, hogy lazsálsz ahelyett, hogy dolgoznál. Mert így ő 3 perc helyett 4 percig áll sorba...

Amúgy én a kutyámmal otthon szebben beszelek, mint velem némelyik paraszt

Szexuális zaklatást is rendszerint mosolyogva kéne tűrni (nem, nem egy beszólásról van szó, hanem egy csocsoreszesrol, vagy férfi kollégák feneket markolásszák kiégett, elvált nok), plusz nem egyszer fogott már ram kést részeg vendég.

2019. júl. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!