Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan esik rosszul, hogy...

Jogosan esik rosszul, hogy nem kaptam semmilyen búcsúajándékot az utolsó munkanapomon? Vagy nálatok sem szokás?

Figyelt kérdés
Majdnem két évig dolgoztam a munkahelyemen és abban a hitben éltem, hogy jóban vagyok szinte mindenkivel. Ma volt az utolsó munkanapom, azt hittem, hogy legalább normálisan elbúcsúzunk, de a legtöbb ember csak úgy elköszönt, mintha mi sem történt volna... Azért jól esett volna, ha legalább az, akivel jóban vagyok, hozzám vágott volna egy csokit vagy bármilyen apróságot. Nem is szerethettek ezek szerint?
2019. júl. 9. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért adhattak volna. Én egy évet töltöttem egy melóhelyen, de elkellett mennem(nem az én hibámból), és a vezetőségtől kaptam csokit, teát, meg valami pezsgőt is.
2019. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ez ennyire túl reagálni. A munkahely az munkahely. Valószínűleg nem te vagy az első és nem is az utolsó aki elmegy. Nem a világ ér véget csak elmész más helyre dolgozni.
2019. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Én kaptam 50 ezres utalványt meg egy doboz proteinszeletet, 3 év után mikor eljöttem szülni.

Előző munkahelyen meg mikor felmondtam ott is vettek egy csomó ajándékot a kollegák.

De én pl vittem be sütit és társai itt is ott is.

De nem kötelező amúgy adni, én nem vártam sehol.

2019. júl. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engem csak akkor bántana, ha korábban mások kaptak búcsúajándékot én pedig nem.
2019. júl. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem voltál nekik több, csak egy hülye a sok közül. Annyira nem kedveltek, mint amennyire hitted.

A következő lépés, hogy vajon megismernek-e az utcán, ha véletlen összefuttok. Az még egy jó fokmérő.

De ne vedd a lelkedre. Az emberek tényleg ennyire felszínesek. Csak addig vagy valaki, amíg összeköt a közös érdek, utána a neved is elfelejtik. Mindegy, hogy barátról vagy munkatársról van szó.

2019. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát tulajdonképpen illet volna egy kedves szó, hogy akkor sok szerencsét a továbbiakban, meg mondjuk egy képeslap amit aláírnak, de ha ilyenek nem lehet mit tenni.

Sok helyen nem becsülik meg az embert, csak egy robot aki teszi a dolgát, megkapja a zsebpénzt és egy szava se legyen. Mit lehet tenni.

Örülj inkább az új kezdetnek és vesd bele magad a kihívásokba az új helyen.

2019. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hol melóztál. Ha gyárban, vagy olyan helyen ahol sokan vagytok, sokan mondanak fel, kicsit természetes, hogy nem kapsz semmit, tönkre is mennének anyagilag a dolgozók, ha mindenkinek vennének búcsúajándékot.

Ha kisebb helyen, és volt "összetartás", az kellemetlen.

2019. júl. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy kis cégnél dolgoztam...
2019. júl. 10. 09:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Ard már le. Kik voltak ők neked? 2 évig együtt dolgoztatok,nagy ügy. Csak addig jó pofiznak az emberrel,amíg egy helyen vagytok.
2019. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire összetartó csapatról van szó illetve milyen viszonyban voltatok.


Nem munkahely, de, amikor külföldön éltünk, minden nyáron bőgtek a gyerekek utolsó tanítási napon. Illetve, ha valaki elment a suliból, akkor is. Egy lányt, aki pár hónapig volt ott, ,megsirattak. Képzelheted, nekem, hogyan esett, amikor 4 év után nekem csak valaki odaröfögte, hogy "Akkor szia!". (Persze a barátnőmmel rendes búcsút vettünk egymástól).


Szóval megértem, hogy fáj.


De, amit tanultam a jmunkáknál, hogy egyik dolgozó se válik különlegessé a ténytől, hogy odakerült vagy elmegy - az emberek önnek-mennek, nem Te vagy az első, így, ha nincs meg a nagy családias közösség vagy Te nem tudtál miattulk vay önmagad miatt integrálódni a csapatba, akkor nem igazán kapsz semmit.


Volt hely, ahol a csapat együttesen vett nekem búcsúajándékot és odajöttek az utolsó napomon, átadták. Volt, ahol csak azok vettek nekem valamit (külön-külön), akikkel nagyon jóban voltam. A jelenlegi helyen úgy csináljuk, hogy, ha van esküvő, szülinap, felmondás, akkor megy a köremail, hogy ezt fogja kapni, ha szeretnéd beszálni, kérlek fizess ennyit és aztán odamegyünk hozzá és közösen átadjuk neki.

2019. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!