Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tiltják le egyes munkahe...

Miért tiltják le egyes munkahelyen a Facebookot és a YouTubet?

Figyelt kérdés

Sose értettem mi értelme ennek a szivatásnak... ha minden munkát időben jól elvégzek és tényleg jól dolgozok, akkor miért fáj az a munkáltatónak hogy picit is jól érezze magát az alkalmazott a munkahelyén, hogy néha felnézzen pihenés képpen Facebookra.

Különben is nem lehet állandóan 8 órán át dolgozni koncentrálni mert úgy túl lesz terhelve az ember és nagyobb hibát követ el a munkafolyamatban. Szerintetek jó dolog ez a tiltás és miért van erre szükség?


2019. júl. 10. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Sok helyen azért vannak letiltva az ilyen oldalak, mert ezeken keresztül monitorálás nélkül lehet bizalmas céges információkat küldenki külsős embereknek. Amikor bankban dolgoztam ott például ezért volt letiltva szinte minden, email szolgáltatók, közösségi oldalak és minden olyan oldal, amin keresztül lehet üzenetet küldeni. A céges emaileket folyamatosan vizsgálták, onnan látják, ha privát címre küldesz ki céges dolgokat, ezeket viszont nem tudják ellenőrizni.
2019. júl. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Mert ha nem lenne tiltva, sokan egész munka idő alatt facebookoznának meg videókat néznének.
2019. júl. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mert ha nem lenne tiltva, sokan egész munka idő alatt facebookoznának meg videókat néznének.


Nyilván ha valaki egész időn át facet nyomja akkor nem lesz elvégezve a munka és ki lesz rúgva az illető

2019. júl. 10. 15:05
 4/11 anonim válasza:
62%
Én Családsegítőbe dolgozok mindennap 8:00-16:00-ig de sose nézem a Facebbokot meg a Youtubeot. A főnökasszony tavaly decemberbe még a WI-FI jelszót is megadta :D Elkülönítem ezt a 2 dolgot. Mikor hazaérek, akkor lépek fel facre. Munka közbe telefonról szoktam megnézni az emailemet és ennyi.. Meg nem hiányzik amúgy :D Úgy vagyok vele ha munka van,akkor azt csináljam meg rendesen, mikor van egy kis pihi, akkor ki nyújtózom járkálok.
2019. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Én se értem. Nálunk közölték, hogy a munka legyen meg határidőre, hogy amúgy mit csinálunk, az senkit nem érdekel.

Youtube pláne érthetetlen számomra, háttérzenét mindig onnan hallgatok, miközben dolgozok.

Csapaton belül pedig facebookon kommunikálunk.

Nekem fura lenne ilyen dedós helyen dolgozni.

2019. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a titkos céges adatok ki nem szivárogtatásának érdekében.
2019. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Ugye nincs olyan cég a valóságban, akik ezt komolyan gondolják, hogy ha a FB le van tiltva, akkor majd nem lehet adatot szivárogtatni? :D
2019. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
A volt munkahelyemen miután letiltottak bizonyos oldalakat pl face, e-mail, youtube, onnantól kezdve azokat a telon néztük, egy étterem felett volt az irodánk, ahol free wifi üzemelt, így pénzbe külön nem került :)
2019. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valami jogi herce-hurca is van a dolog mögött amúgy. Lehet ez is GDPR dolog.


De tény, hogy a munkások dolgozni vannak ott.


A másik tény pedig, hogy havi 10 ezer alatt vannak már a korlátlan mobilnetes csomagok. Akinek fontos a fészbukk meg YT insta és társai, az szépen előfizet a hülyeségeire, és totál telibeszarja, hogy a helyi hálózaton mit hogyan engednek nézni neki.


(Mondjuk nagyon sok üzlet/gyár olyan faxa fémfödémből van, ami leárnyékol, és nincs alatta 4G, azaz tetülassú a mobilnet. Ezt érdemes számításba venni egy előfizetés megkötése előtt, tesztelje aki ilyenen gondolkodik!)

2019. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Ugye nincs olyan cég a valóságban, akik ezt komolyan gondolják, hogy ha a FB le van tiltva, akkor majd nem lehet adatot szivárogtatni?" Az ilyen helyeken nem csak a FB van letiltva, hanem kb minden külsős (nem intranetes) weboldal. Illetve ilyen helyeken nem lehet telefonra, cd-re, pendrive-ra sem másolni semmmilyen anyagot. Persze így is lehet próbálkozni a szivárogtatással, de azt általában elkapják.
2019. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!