Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Életem első állásinterjúja...

Életem első állásinterjúja (telefonos) Segitség! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam állásinterjún, nemrég végeztem az egyetemen és egyetlen munkám volt, ahova kellett valaki, én mondtam, hogy jönnék és kb ennyi.


Ez most hivatalosabb, nagy cég, online, otthoni munkalehetőség ahova az idegennyelvtudásom kell. Tehát telefonon fognak felhivni és gondolom majd ez alapján dől el minden, habár az életrajzom alapján megfeleltem.


Milyen kérdésekre számithatok? Mit illik mondani és mit nem? Gondolok itt arra, hogy jelenleg dolgozom, úgy gondolom tudnám a kettőt egyszerre csinálni(ez mennyire előnyös, vagy van e közük hozzá?) Illetve amúgyis terveztem itthagyni ezt a helyet,és feljebb lépni, fejlődni(eladónő vagyok itt egy éve) Szóval ha ez bevállna akkor szerintem ősztől csak azt dolgoznám.


Nagyon izgulok és nagyon szeretném, ha felvennének. Igazából azt sem tudom, hogy ha ilyen online, kötetlen munka akkor van-e szerződés meg hasonló.


Mit tanácsoltok nekem? hogyan/mennyit kell elmondanom abból amit fentebb irtam?

Nagyon megköszönném a tanácsokat! 21n


2019. júl. 11. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
27%

Diplomához életravalóságot nem adtak?


Életrajz alapján nem felelsz még meg sehova sem, csak szimpatikus vagy a leírtak alapján, vagy olyan gyakorlatod van, ami kell a pozíció betöltéséhez.

Rajtag kívül még több embert is fel fognak keresni, ne aggódj.


Ezt itt naaaaaaaagyon hosszú lenne elmagyarázni, mit kell mondani egy állásinterjún.

Mi nem tudjuk mik azok a tulajdonságaid, amiket ki kell emelni, tényleg semmit nem tudunk rólad.

Az interjún, akár telefonos, akár személyes (egyébként, csak hogy tudd, nem CSAK telefonos állásinterjúd lesz, hanem ez csak az első lépcsőfok. Később behívnak személyesen is).

Viszont most olvasom vissza, online munka, külföldi nyelvtudással. Ha teszem azt külföldi a munkáltató, ami nem Ausztria, akkor lehet hogy csak a telefonon kell beszélgetni, bár el nem akarom hinni, hogy legalább egy Skype-os videohívást nem indítanak, hogy legalább az arcát és a mimikáját, gesztusait lássák a leendő munkavállalónak... Na mindegy.


Gugli a barátod, "milyen kérdések fordulnak elő leggyakrabban állásinterjún".

Ezt nem is taglalom tovább.


Ha izgulsz, csak magaddal csszel ki.

Készülj fel, hogy idegen nyelven is beszélned kell. Sőt, lehet hogy csak úgy kell majd.

Ha izgulsz, azzal nem fogsz jobban teljesíteni.



Ez nem szóbeli vizsga.

Felhívnak. Felveszed, bemutatkozol udvariasan.

Kérdeznek, válaszolsz. Nem szöveget fogsz nekik darálni, arra ott van a CV-d ésvagy CL-ed.



Ha ez segít, nekem 18 évesen volt életem első állásinterjúja, teljesen német nyelven.

Telefonon kezdtük, de murisok voltak, nem mondták meg pontosan mikor hívnak. Hogy spontán legyél és ne tudj előre felkészülni és szöveget felolvasni.

Ja, és kb B1-B2-es tudásom volt.

Európai viszonylatban nívós cég volt.


Ezzel nem dicsekedni akarok, hanem csak megnyugtatni, hogy k...rvára nem kell szétstresszelni az agyad.


Én soha nem jártam egyetemre, de most hogy látom, milyen emberek kerülnek ki onnan, talán nem is vesztettem sokat.


Na, sok szerencsét, írd meg hogy sikerült!

2019. júl. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Szerintem, mivel először történik az életemben ez, normális dolog, hogy stresszelek és tanácsot, tippeket kérek. E részét köszönöm is neked, de talán nem kellene első hallásra(olvasásra) ítélkezni az emberek fölött. (Ez lerí az írásodból) Semmi kivetnivalóm az ellen, hogy te épp jártál egyetemre, vagy sem, nem ez határoz meg valakit, ám az se túl megnyerő, hogy ennyire mások fölé képzeled magad és lenézed az embert pár mondat alapján.

Ha ez megnyugtat, óvodapedagógusi egyetemét végeztem, amely szaknak semmi köze a nagyobb cégekhez, interjúvoltatáshoz (versenyvizsga helyette), tehát bocsáss meg,hogy ebben nincs tapasztalatom és mertem pár tanácsot kérni. ☺️

2019. júl. 11. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!