Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásajánlatnál ezt komolyan...

Állásajánlatnál ezt komolyan gondolta a munkáltató?

Figyelt kérdés

Olvastam a minap egy hirdetést, sima irodai adminisztrátori feladatokra keresnek embert.


És itt jön a csavar:

Végzettségi/szakmai feltételek: Főiskola


Ennyi.


Szóval akár borászmérnök is jelentkezhet egy ilyen melóra, ha főiskolán, egyetemen végzett?

Vagy erdészmérnök?


Hirdetésben le van írva milyen cég keres, szóval ha az ember utánajár, akkor már a Google is kidobja, milyen beállítottságú, profilú a vállalat, de ezzel szerintem teljesen komolytalanná teszik magukat.


Miért kellene egy sz@r0s adminisztrátori melóhoz diploma? Ráadásul még meg sem írják, milyet várnak el.

Egy ilyen munkát akár szakma nélkül is el tud végezni egy ember, ne röhögtessük már ki magunkat.


Ha valakinek nincs diplomája, csak OKJ-s szakmái (még akkor is, ha azzal be tudna tölteni egy ilyen állást, mert rendelkezik a megfelelő tudással, informatikai ismeretekkel), menjen gyárba meg mosogatónak?

Mert nekem most már lassan az jön le, mert ebben az országban minden a diplomásoknak kedvez, akár büfészak is jó, mert az is diploma...


2019. júl. 11. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez igy tényleg komolytalan hirdetès. Talàn egy okj s HR-es adta igy fel.

Itt is kiütközik az hogy ki hol végzett.

2019. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Ezek szerint neked nincs diplomád. Ami nyilván nem baj, de így kicsit nevetséges tőled a büfészakozás....


Egyébként ha nincs meghatározás, akkor szerintem mindegy nekik milyen végzettség, csak diploma legyen. Nemtudom, dolgoztam én már olyanokkal akiknek volt, és olyanokkal is akiknek nem volt diplomájuk. És van különbség. És ezzel nem degradálni akarok akárkit is, mert nekem is van OKJ-m is, de nekem ez a tapasztalatom. Lehet a munkaadó is ez alapján szűr. Most én is munkát keresek, és nagyon sok olyan álláshirdetés van, ahol a középfokú végzettség az elvárás. Ilyen helyről már kaptam visszajelzést, hogy bocsi nem, mert diplomád van. Úgyhogy ez bizonyos esetekben tud hátrány is lenni.

2019. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

"Nemtudom, dolgoztam én már olyanokkal akiknek volt, és olyanokkal is akiknek nem volt diplomájuk. És van különbség."


Mi a különbség? Sok olyan diplomást ismerek, akik az élethez olyan hülyék, mint a seggem és írni se tudnak. Akkor mi a különbség? Mert diplomás a bölcsész szakon végzett, meg diplomás az is, aki mérnök. Inkább itt a különbség.

Attól még, mert a kérdezőnek nincs diplomája még:

1. Lehet okos

2. Lehet rálátása arra, hogy mi a büfészak. Ehhez nem kell diploma, se különleges képesség.

És igaza van abban is, hogy egy admin pozira nevetséges diplomát kérni. Így is lehet jelentkezni. Én is jelentkeztem már ilyen állásra és felvettek, mert jól adtam elő magam és intelligens vagyok. Azóta a cégnél tanulom a gyakorlati dolgokat. Szeretnék egyetemre menni, mert amikor leérettségiztem sajnos menekülnöm kellett otthonról és nem mentem egyetemre... Sok ilyen értelmes ember van.

2019. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Ez élből kizárja az iskolázatlanokat és ezzel az összes cigányt, a gyárból menekülni kívánó negyveneseket, a főállású anyaságból újra a munkaerőpiacra támolygó középiskolai végzettségű nőket. Leegyszerűsödik a válogatás.
2019. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

@19:01


Teljes mértékben egyet értek a válaszoddal. :D

2019. júl. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szóval akkor két csoport van?


1.: cigány, gyárból menekülő negyveneseket, és főállású anyák?

2: diplomások?



Egyszer jelentkeztem egy munkára, ahol ha jól emlékszem közgazdász diploma volt a feltétel.

Nekem 3 szakmám is van, 2 ehhez a végzettséghez hasonló. Próba szerencse, jelentkeztem és behívtak beszélgetni is. Sőt, utána 1 héttel már dolgoztam is.


A munkáltató szerint, azért engem választottak, mert láttak bennem fantáziát. Jó, meg kellett tanulnom ezt-azt, meg beíratott vagy 2 tanfolyamra, de az első napomon azt mondta a főnököm, hogy nagyon örül, hogy mellettem döntött, mert nem vagyok olyan beképzelt és öntelt, mint azok a diplomások, akik idejöttek interjúra.

Sokkal kedvesebb személyiséget látott bennem, és nem bánta meg. Ha 2 hónapig kicsit lassabban ment a munka, hát ez van. De mindig meg voltak velem elégedve. Sajnos már nem dolgozom ott, mert elköltöztem másik városba.

2019. júl. 11. 19:19
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Hülyeség diplomát kérni egy ilyen területre, de mivel a legtöbb HR-es nem túl eszes lény (sok esetben semmit nem tudnak a saját cégükről vagy egyáltalán a területről, amire embert kéne szerezni), ez azért nem óriási meglepetés. Amit ezzel elér, hogy a komolytalan figurákat kiszűri egyből (mivel lusta arra is hogy ebbe több időt beleöljön), más kérdés hogy így eleve az egész hirdetés komolytalanná válik.


Viszont a #6-os válaszodban szépen átmentünk önfényezésbe; én értem hogy ez a szösszenet felhúzott (bár felesleges ezen idegeskedni, mivel nem kis hátrányba kerülnek ilyen feltételekkel), de jobban fájt ez szerintem azért, mert önbecsülési problémáid vannak, nem tartod elég jónak magad és kell a külső megerősítés. Önteltség és egészséges önbizalom között van különbség.

2019. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Én most önéletrajzokat szűrök egy hr-es csapatban. És igen!! Van olyan megrendelőnk ilyen adminisztrátori munkára, aki kérte, hogy csak felsőoktatásban végzett jelölteket küldjünk! És bárki mehet, igen. Teljesen mindegy, hogy valami hipcsi-szupcsi mérnökid van, vagy csak egy bölcsész büfészakod. Hiszen ezekhez csak word ismeret kell, meg józanész, érettségi. Nem tudjuk, hogy most ettől azt várják, hogy normálisabb embert találnak majd??

De amíg ilyen 180-ért találnak munkaerőt, addig teljesen rendben van ez 🙂 szóval tudjuk teljesíteni a megrendelésüket. Úgyhogy ez jelenleg még reális elvárás lehet.

2019. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Diploma annyit jekent: hajlandó tanulni, ezzel kiszűrik a magyarok 40%át
2019. júl. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez honnan jön, hogy aki nem járt egyetemre, az nem akart tanulni?


Az egyetemek 75% arról szól, hogyan bulizzunk át egyik szemeszterről a másikra.


És attól mert valakinek nincs diplomája, még nem azt jelenti, hogy nem akar vagy nem tud tanulni.

Beismerem, tényleg önfényezősnek hangzik a korábbi válaszom,de úgy éreztem, így tudok kiállni a saját igazam mellett + amit leírtam,az mind szó szerint így történt, túlzások nélkül.


Hála istennek anno annak idején,mikor "buta szakközépiskolába" jártam, a gimnáziumosokkal ellentétben nekem 4 évig a többi tantárgy mellett még vagy 6 szakmai tárgyat is teljesíteni kellett és év végén azokból is vizsgázni.

De igen, a szakmasok lusták és buták tanulni.


A szakmaik mellett az érettségim nagyon jó lett, s ki merem jelenteni, hogy szinte(!) bármelyik egyetemre felvennének ahova szeretnék járni.

Még orvosira is akár, csak egy emelt kémia kell hozzá... Önszorgalomból fel tudnék rá készülni munka mellett is, ahogy eddig is.

De nem akarok egyetemre menni, mert nem találtam olyat,ami annyira érdekelne, hogy az életemből 5-7 évet erre áldozzak. Nekem elég a pár szakmám ami van, egyelőre nem érzem szükségét egy másik szaknak. Jelenleg szeretem a munkám,nem vágyom többre.

De szakmasok buták és lusták tanulni.


Van két ismerősöm, az egyik gyógymasszőr (Pécsi Egyetem indít felsőfokú OKJ képzést, asszem 2 éves vagy 3...Nem tudom.), a másik gyógytornász, ott 4 vagy 5 év a képzés és diplomát ad.

Szóval amit el szeretnék mesélni, hogy múltkor a gyógytornász ismerősömmel beszélgettem, aki mesélte, hogy nagyon gyakran egymás segítségét kérik egy-egy beteg kezelésében.

Hozzátette, hogy a másik sokszor olyanokat is tud mondani,amit az egyetemen nem is tanítottak.

Nyilván a tornász is tud érdekességet mondani a masszőrnek, de értjük a lényeget... Két "ég és föld" szakember szakmailag teljesen jól el tud beszélgetni, mondhatjuk hogy képzettségben egy szinten vannak.

De szakmasok buták és lusták tanulni...


Szűrjük ki őket,nem kellenek a társadalomban.

Az OKJ az új 8 általános.

2019. júl. 12. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!