Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ahhoz hogy párkapcsolati...

Ahhoz hogy párkapcsolati tanácsadó/párterapeuta legyek, kell végeznem egyetemet?

Figyelt kérdés

Ezzel szeretnék foglalkozni, viszont láttam hogy vannak ilyen tréningek, ahol szakembereket képeznek. Viszont ahhoz, hogy tényleg szakember legyek, elég elvégezni egy ilyen képzést, vagy menjek el egyetemre is és végezzem el a pszichológia szakot?


Egyáltalán hogy tudok párkapcsolati tanácsadó lenni?



2019. júl. 13. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakmabeli, de ahogy a többség nyilatkozik az ilyenek tanácsadók hozzá nem értéséről, minimum pszichológia diploma és sok év tapasztalat kell hozzá, hogy értelme is legyen csinálnod.


De ha valójában csak 20.000+Áfa/óra akarsz egy fotelban ücsörögni, a többi nem számít, akkor persze elég az OKJ párkapcsolati tanácsadó is.

2019. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Ezt találtam;


"pszichológus, coach, mediátor, életmód- vagy életvezetési tanácsadó, tréner végzettséggel, vagy más segítő foglalkozásban szerzett hosszabb gyakorlattal rendelkeznek, illetve komoly késztetést éreznek arra, hogy másokon segítsenek.'


[link]

2019. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem hiszem, hogy ez akkreditált képzés lenne egyébként.

Szerintem fölösleges pénz kidobás. Mármint én inkább pszichológushoz mennék, mint párkapcsolati tanácsadóhoz (terapeuta ettől nem leszel!), még ha drágább is. Hiszen egészen biztosan többet tud.

2019. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

most még új dolog a coach, nincs szabályozva. bárki lehet coach egy párhónapos tinglitangli képzés után.

Reméljük, őket is eléri valami szabályozás,mert sok kárt tud okozni pár önjelölt nagyokos.

2019. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez a coach tutira lehúzás, de végülis aki kedvet érez pénzért hallgatni erről másokat, annak biztos belefér, mindenkinek lehet költséges hobbija. Ha ezzel szeretnél foglalkozni inkább pszichológiát kellene tanulni, de ha úgy érzed te ebben veszett jó vagy, nyugodtan mondhatod magadra, hogy te vagy a kapcsolatmentò, a páros élet szépítő, szóval lehetsz önjelőlt szakértő, ha nem nevezed magad szakértőnek. :) Csináld ingyen. Mundegy mit végzel, az emberek ahhoz mennek akinek jobb híre van, szóval ha csak pénzt akarsz keresni, várd meg még maguktól mennek az emberek.
2019. júl. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg legyen faced, instád és told a napi bölcseleteket, legyen sok követőd!
2019. júl. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem a pénzért csinálnám, hanem tényleg segíteni szeretnék az embereknek ilyen téren. Meg érdekelne is ez a dolog. Egyetemet mindenképpen szeretnék végezni, viszont miután láttam hogy vannak ilyen képzések, gondoltam hogy az egyetemet csúsztatom (személyes okok miatt lehet nem tudnám egyből gimnázium után elvégezni)és elvégzem ezt a képzést, majd később pedig az egyetemet
2019. júl. 14. 22:09
 8/10 anonim ***** válasza:

egy 19-20 éves párkapcsolati tanácsadóhoz szerintem nem menne el jó érzésű ember :D

szóval végezd csak el azt az egyetemet.

2019. júl. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalként ebbe belevágni valóban nem tanácsos.

Egyébként van egy un. mediátori foglalkozás is, részben ez is párkapcsolati vonatkozású, sokszor már az elharapózott viszonyokat kell egy kicsit szintbe hozni. De valóban, 20 körüli évesen, nem feltétlen akarnak majd feléd fordulni ezekkel.

2019. júl. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Család- és párterapeuta képzés van a Magyar Családterápiás Egyesületnél, pszichológia mesterképzés + ez a módszer elvégzése jogosít fel arra, hogy párterápiát végezz.
2019. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!