Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a jelenlegi munkahelyem fűt fát elhord rólam?

Figyelt kérdés

Szóval. El akarok menni innen. A fizetés is pofátlanul alacsony, rosszak a munkakörülmémyek, idióta a vezetőség, semmibe veszik a munkavállalókat. Be is adtam az önéletrajzomat 9 helyre. De sehonnan nem hívtak még vissza. Ez volt 2 hete.

Ha esetleg felhívják a jelenlegi munkahelyem, hogy mondjanak valami referenciát rólam, akkor lehetséges, hogy a jelenlegi munkahelsem fűt fát elhord rólam, lehazudja a csillagokat is, hogy "xy rossz munkavállaló, ne hogy felvegyék, stb." (ami persze nem igaz) csak azért, hogy véletlenül se vegyenek fel, így véletlenül se mondjak fel, mert tudják, hogy más ennyi pénzért nem vállalná, főleg meg nem elviselni ezt a sok hülyeséget.



2019. júl. 14. 08:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
Milyen igaz.
2019. júl. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem.

Nem hívják fel a jelenlegi munkáltatód.


9 hely az még semmi.

Sokszor igaz, hogy 100 beadott önéletrajzból 10 helyről jeleznek vissza.

Próbálkozz más helyekre is,vagy nézd át az önéletrajzod, itt-ott pontosíts. Ne legyen sablonos, unalmas. Ha kell, csatolj mellé motivációs levelet.

2019. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%
Ne add meg őket referenciának, és kész. Én jártam már úgy, hogy megadtam referenciának egy munkahelyet, ami törvénytelenül küldött el, és a végén ki bírtam vasalni belőlük extra egy havi fizetésnek megfelelő összeget, annak fejében, hogy ne jelentsem fel őket. Utána a közvetítő, ahol dolgoztam, egyszer avval hívott fel, hogy panasz van rám, hogy néha semmit sem csinálok, nem dolgozok, csak sétálgatok, be kéne fejeznem ezt a játékot. Ez egyik munkahelyre (ahova küldözgettek) sem passzolt rá, sehol senki nem emelt rám panaszt. Nyilván az történt, hogy a közvetítős személy felhívta a referenciának megadott helyet, azon kérdés érdekében, hogy mennyire érdemes engemet hosszútávon foglalkoztani, és azok nyilván nem adtak rólam jó referenciát annak fényében, hogy a törvénytelen kirúgás miatt végül extrán fizetniük kellett nekem. Csak ezt nyilván nem akarta megmondani nekem. Végül semmi súlya nem lett a feketítésnek, a mai napig dolgozom néha ennek a közvetítőnek. De összeségében inkább azt tanácsolom, ne add meg referenciának a jelenlegi helyedet. Mellesleg, ha a fizetéssel van gondod, és ezt elpanaszolod az állásinterjún, akkor valószínű nem fogják őket felhívni.
2019. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Hiába nem ad referenciát, az önéletrajzból kinézik a korábbi helyeit. Kiskönyvben is benne van, de még a TB jogviszony alapján is lekérdezhető némi kapcsolat alapján.

Eltitkolni csak ott lehet, ahol az életutad nem ellenőrzik. Mi a hiányosan kitöltött, ellenőrizhetetlen, fantomcéget megadó önéletrajzokat kapásból eldobjuk és igen, felhívjuk az utolsó 3 munkahelyet. Kis gyárban, közalkalmazottaknál, minimálbéreseknél nem nagyon fogják.

A leendő munkavállalók ilyenkor pont nem a hazugságtól félnek, hanem az igazság kiderülésétől (Pl az egyik senior rendszergazda jelöltről, akit az előző helyéről lopás miatt küldtek el mert selejtezte a cuccokat hiba címén, selejtezési jegyzőkönyveket hamisított, majd mindent hazavitt eladni. Beosztottja buktatta le, mi meg azóta is kitartóan hívjuk fel a jelöltek régi munkáltatóit).

2019. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
4: Ezt a kiskönyves hülyeséget kellene végleg beszüntetni. A szocializmus maradványa. 11 éve külföldön élek, érdekes itt tudnak működni a dolgok enélkül is.
2019. júl. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Kérj visszajelsést azoktól, akikkel együtt dolgozol. Így még tudod, mik az értékeid és abból tudsz építkezni. Ezeket bele is lehet írni az önéletrajzba és amikor rákérdeznek, megmondani, hogy a kollégák adták ezeket visszajelzésként. Esetleg példát is mindhatsz ezekre, sokkal többet ér, mint az, hogy felhívja az előző főnököd valaki, a főnök azt sem tudja, mit dolgozol. Persze a dolgozó felelőssége eladni a munkáját és a főnökével beszélni, hogy ki hogyan látja a jelenlegi körülményeket. Nem mindenhol van erre lehetőség, hogy a főnökkel ilyenről beszéljen valaki, de ahol van, azt becsüld meg és használd ki, mint fejlődési lehetőséget.
2019. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem ellenőrzik. Első interjú előtt biztosan nem. Ostobaság azt hinni, hogy minden beadott jelentkezést lecsekkolnak. Nemcsak borzasztó etikátlan, de rendkívül munkaigényes is egy ilyen nyomozgatás. Gyanítom, hogy törvénytelen is. Maximum az utolsó körben, fontos pozíciókban kérdeznek utánad, ha már tudják, hogy felmondtál.
2019. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
4: Még annyit: Azt azért beláthatod, hogy ha egy dolgozó több évet lehúzott valahol, akkor nem igazán reális jellemzés az, hogy trehány, lusta, egész nap nem csinál semmit. Egyértelmű, hogy csak nem tetszik a jelenlegi helyének, hogy eljön/eljött, és feketíteni akarják.
2019. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%
Oké, én csak leírtam a válogatási módszerünket. Ez nem fog változni és nagyon jól működő rendszer. A jó munkaerőnek sosincs félnivalója és nem hazudik az önéletrajzában sem, nem is fogja senki feketíteni, mert rendben váltak el. Mindig a balhésoknak van félnivalója és ezeket szűrjük.
2019. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges
2019. júl. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!