Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri iroda után gyárba...

Megéri iroda után gyárba menni vagy egyéb könnyű fizikait vállalni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nagyon kivagyok, rossz kedvem van bent, mindent unok, semmit se szívesen csinálok.

Plusz ha gyárban haza lehet vinni nettó 250 ezer forintot, nos az irodában szép álom.


2019. júl. 16. 12:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
nem éri meg
2019. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Most irodában dolgozom. Előtte gyárban voltam. Semmi pénzért nem mennék vissza. Az "gyárimelós" mentalitás engem teljesen kiakaszt (tisztelet a kivételnek).
2019. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

A gyárból kézzel-lábbal fogsz menekülni vissza az irodába. A gyári melós nem azért kap többet nálad, mert olyan baromi jók a fizetések. A gyárakban általában nevetséges az alapfizetés, viszont a műszakpótlékok jól megdobják a pénzt.

Csak éppen a többműszakos munka gyilkos tud lenni. Manapság a hagyományos, hétfőtől péntekig tartó 8 órás 3 műszak gyakorlatilag kiveszett, csak 12 órás folyamatos okádék vagy állandó szombati túlórázás van. Nincs éjszaka alvás, hétvégén pihenés, rugalmas munkaidő, ellenben van hajtás, darabszám-darabszám-darabszám, miértállasor, mennyenasor, ha pedig rossz helyre kerülsz, WC-re is csak akkor jutsz el, ha valaki más beül a helyedre. Télen-nyáron meleg és büdös van, a teljes közép- és felsővezetés beléd törli a lábát, de még a nyolc általánost végzett sorvezető is úgy ordít veled, ahogy akar, rosszabb esetben pedig olyan koszos, tetves cigányokkal kell együtt dolgoznod, hogy az öltözőben egy rozsdás csavart sem mersz otthagyni, mert azt is ellopják.

Nagyon meg fogod bánni, ha így teszel. Irodában ember módjára lehet dolgozni és ha ügyes vagy, előrébb lehet lépni. Gyárban egyik sem adatik meg.

2019. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Se az előző helyen nem lehetett előrelépni (csapatban dolgoztunk, senki se lépett előre), se itt.

Itt maximum még több munkát varrnának a nyakamba.


Igen, az éjjeli műszaktól és a gyári munkás mentalitástól félek.


Viszont valami fizikaibb jellegű munkát szívesen kipróbálnék. Az is hótunalmas, ahogy a jelenlegi és az előző is, de legalább MÁS lenne.

2019. júl. 16. 12:25
 5/23 anonim ***** válasza:
22%

Ne ezektől a gyerekektől kérdezz, életükben nem dolgoztak se gyárban, se máshol.

Megéri, kevesebb stressz, jobb fizetés.

2019. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Nem tudom melyik városban akarsz váltani. Én Veszprémről tudok nyilatkozni. 3 év alatt 3 gyárban voltam. A harmadik válaszoló leirását csak megerősiteni tudom. Pontosan leirta az ottani körülményeket.

A fizetésről pedig csak annyit, hogy abban a hónapban, amikor két éjszakás hetem volt, meg 4 szombati túlóra, akkor kaptam kézhez 160.000 forintot. Itt egyik helyen sem fogsz sima operátorként 250.000-et kapni.

2019. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

2-es vagyok. 2 autóelektronikai gyárban dolgoztam szerelőként. Utána egy kerámia üzemben gépkezelőként. Legvégül egy autó-ülés szerelő üzemben gépkezelőként, később végellenőrként. Nekem szerencsém volt és tudtam tanulni munka mellett. Most egy bank call centerében dolgozom, back office területen.

Azt javaslom, hogy inkább keress valami jó hobbit. Ne menj el robotnak.

2019. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Dolgoztam gyárban és irodában is... Mindenképp irodai meló!!!!! Gyárba többet sosem megyek! Stresszes, monoton, ráadásul a gyár hangos, bezártságérzetem van... Gyűlölöm
2019. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%
8as vagyok ja és 24N
2019. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
34%

"Plusz ha gyárban haza lehet vinni nettó 250 ezer forintot, nos az irodában szép álom."


Mégis hol élsz? Milyen munkakörökről beszélsz?

2019. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!