Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik olyan munkahely, ahol...

Létezik olyan munkahely, ahol minimális stressz éri az embert?

Figyelt kérdés
Dolgoztam diákmunkásként ruhaüzletben eladóként (Budapesten,egy plázában),ahol az üzletvezető (40-es nő) úgy beszélt a kis 18-20 éves lányokkal, mint a kutyákkal. Utána már el tudtam helyezkedni a szakmámban,de sajnálattal tapasztalom, hogy irodákban sem jobb a helyzet, főleg,ha közvetlenül nőkkel kell együtt dolgozni. Minden napos fúrás, egymás háta mögötti kibeszélések,s ez tőlem nagyon távoli. Lehetséges, hogy van olyan munka, ahol ilyen értelemben nem ér stressz? Tehát alapvetően terhelhető vagyok, ami a munkát illeti, szívesen tanulok akár új dolgokat is egy munka kedvéért, nekem egyedül azzal van bajom,hogy a kollégák kicsinálják egymást mindenhol, nem értem, hogy nem elég a munkára koncentrálni, akkor még napi szinten azért pazaroljak energiát, hogy a sok rosszindulatot elviseljem, feldolgozzam? Sikerült már valakinek ilyenből kilépni? Milyen munkakörben van, hány személyes irodában/munkahelyen? Hogy vethetnék ennek véget. Próbálják vállalkozó lenni,tanuljak ki valami szakmát, fodrászt, kozmetikust? Érzékem lenne a szépségiparban dolgozni,de ott se szünnap, nincs, kockázatos. Mit tegyek?
2019. júl. 17. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valamilyen monoton munkát lenne érdemes keresni, vagy olyat, amit egyedül is lehet csinálni (OKJ szakma). Esetleg vállalkozóvá válni.

Sok igazságtalanság, stressz éri az embert, valóban, ami tőle független. Én a legjobban azt utáltam, amikor határidő előtti nap kaptam valamit, hogy ez "azonnal kell". Amikor saját tempóban csinálhattam meg valamit és már előre tudtam a határidőt, hetekkel a határidő előtt le volt adva és míg mások halálra stresszelték magukat, akik az utolsó pillanatban kezdték el, én már el is felejtettem.

Másik meg az örökös fúrkálás, pletykaterjesztés, hogy annak adtak hitelt, aki számos alkalommal bizonyította illojalitását, úgy be tudta feketíteni a másikat a háta mögött, hogy csak az ő szava volt hiteles stb...

2019. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olyan munkát végezz, amit egyedül kell végezni, és nem emberekkel foglalkozol. Tehát fodrász, kozmetikus szakma alapból kilőve.
2019. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor milyen munkát ajánlotok? Megkérdezhetem, hogy ti mivel foglalkoztok?
2019. júl. 17. 13:45
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha kettő, vagy annál több nőt összezársz, mindig ez lesz. Vagy keress olyan helyet, ahol férfiak közt dolgozhatsz, vagy nyergelj át a szépségiparra. Igaz, az elején tényleg nem nagyon van szabadnap, de ha jó vagy, és kiépítesz egy stabil vendégkört, akkor már te diktálsz, hogy mikor fogadsz vendéget, és mikor lógatod a lábadat.
2019. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Keramikus, tipográfus, grafikus...

OKJ listát olvasd el hátha találsz Téged érdeklő munkákat.

2019. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Könyvtáros vagyok, eddig soha nem találkoztam ilyen áskálódással egy munkahelyemen se.
2019. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Tapasztaltam ezt. Könyvelőirodában kezdtem, rajtam kívül 4 nő volt. Kb egykorúak voltunk. Az első naptól kezdve nem szóltak hozzám. Folyamatosan súgdolóztak, délben elindultak enni, engem egyszer sem hívtak, állandóan egyedül ültem. Hetekig hiába próbálkoztam, semmi nem javult. A legrosszabb munkákat nyomták nekem oda, miközben ők egymásnak irogattak facebookon. Gyomorgörccsel jártam be.


Jelenleg irodában dolgozok. 2 férfi főnököm van, én egyedül vagyok itt. Senki nem piszkál, a saját ütemezésem szerint csinálom a munkát. Nincs kibeszélés, egymás fúrása, semmi... 8 hónapja vagyok itt. Minden nap szívesen jövök ide. Viszont a szerencsén múlt, nem tudtam az interjún sem, hogy csak én leszek az irodában.

Ha nem muszáj, nem mennék vissza nők közé dolgozni soha többé.

24N

2019. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Amihez jól ért az ember és, ami nem válik monotonná, mert nem ugyanazt csinálja az ember mindennap.
2019. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Érdemesebb olyan körbe menni ahol progresszívabb a gondolkodás - multik, SSC-k főleg informatika részlegen, bár már ez se igaz mindenhol sajnos...
2019. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Író, fordító, ilyesmi.
2019. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!