Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Bő egy hónapja vagyok egy munkahelyen és elég furcsa a kollektíva.Sokszor van bennem nyugtalanító érzés.A szűkebb értelemben vett kollegákkal akikkel egy asztalnál dolgozunk konfliktus tört ki.Semleges állásponton voltam.Megérkezett a főnöknő és a kolléganő elkzdte bemártogatni a kollégát, hogy semmi előkészületi munkát nem csinált meg, romlott termmékeket adott el(ami nem volt igaz)nekem később volt a munkaidőm mint a kollégának,a kolléganők meg késő délután kezdtek.Erre a főnöknő elkezdett engem kérdezgetni amikor megérkeztem mi volt előkészítve,mit csinált ő mit csináltam én,őszintén válaszoltam,mivel ha őket támogatom a kollégával szemben akkor egyrészt hazudok,másrészt saját magamat minőstem,hogy nem csináltam semmit ami nem igaz.Amikor indultam haza az egyik kolléganő "megköszönte",hogy elmondtam mi volt,mert így az jön le ők hazudtak.Erre felemletem rá ahangomat és kiosztottam neki,hogy ne nézzenek annyira hülyének, hogy hazudok és magamat is bajba keverem,mondtam hagyjanak ki a viszályból,dolgozni járok oda és szeretném a munkámat nyugodtan végezni.A főnöknő látta elmenőben,hogy dühös vagyok utánam jött és kérdezgetett.Azt mondtam neki ha cirkuszok lesznek én ott felmondok,mert így nem lehet dolgozni.Ezután ezt már csak hallomásból tudom egész este mindneki előtt áztatta a kolléganőt akivel konfliktusom volt és ezzel jól bekeverte a dolgokat.A két kolléganő azt állítja félreértettem őt ő jó szándékból köszönte meg amit mondtam szabadkoznak mind a ketten.De most amikor ezzel a kolléganővel dolgozok együtt több asztaltól átjönnek kontrollálni a helyzetet,meg a munkámat ami nem az ő területük,nem reagáltam le a dolgot utána mintha alább hagytak volna.A kolléganőt akivel a vitám volt a másik kolléganő védi és neki ott sok szövetségese van,és úgy érzem rám állította az embereit,amikor a másikkal dolgozom.Egyébként ez a kolléganő az eset után azt mondta ha valamit nem jól csinálok,elrontok szóljak neki ő fedezi meg mások is fedezni fogják.Eddig meg finom módszerekkel nagy feneket kerítettek ha valamit rontottam,ha ők rontottak arra nem szólt senki semmit.

A kollégát akivel együtt dolgozunk sokan nem bírják,lehet az is szemet szúr másoknak,hogy igyekszem korrekt lenni vele.Egyébként ő se egy ártatlan bárány,tud ő is keverkedni mint az egész társaság...amikor ez a z incidens volt ő másnap nem jött dolgozni,így rám újoncra szakadt minden,ráadásul munka is volt.Így a főnöknő is beugrott segíteni.Úgy érzem az ő vitájuknak én lettem a fő áldozata.



2019. júl. 17. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Csupa nő helyen dolgozol, mi? Te szerencsétlen. Ezek elkerülhetetlen dolgok.


Veled értek egyet, hogy ne legyél hülye, érdemeidet ne kisebbítsd, és igen, a munkahelyünkre dolgozni járunk, nem bratyizni, de sajna a munkahelyek többsége ilyen: aki nem partner - akár hazugságban, áskálódásban meg más egyéb szemétkedésben, az ki lesz közösítve, meg lesz alázva, és sokszor észrevettem már azt is, hogy sajnos a naivabb kollégákat simán maguk mellé állítják a habzó szájú hazugok vagy pletykások.


".Eddig meg finom módszerekkel nagy feneket kerítettek ha valamit rontottam,ha ők rontottak arra nem szólt senki semmit."

Sajnos ez is nagyon jellemző: ha kiestél a presztízsből, akkor végezheted a legjobban akár a munkádat, így is-úgy is fikázni fognak.


Én azt javaslom, ha tűrhetetlenné válna a helyzet, menj el onnan. Nem éri meg, hogy belebetegedj, amin lehet, nem fogsz tudni változtatni. Idióták miatt pedig meg ne alázkodj, az adja csak igazán alájuk a lovat!

2019. júl. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A főnöknőn se tudok elmenni,őszinte vagy nem,azt mondta keressek magam mellé egy barátnőt akivel egy váltásban dolgoznánk,hogy megoldja végre a helyzetet.A kolleganők szerint a főnöknő is keveri a dolgokat.Meg tilttakoztak az ellen ne hivjak oda barátnőt,ők ilyen helyet egy barátjuknak se ajánlanának.

Igen nőkkel dolgozok jobbára a mi asztalunknál a meleg kolléga az egyetlen"férfi"

2019. júl. 17. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ilyen helyet a barátjuknak nem ajánlanának, plusz csak egy hónapja vagy ott, simán keresnék más állást. Valószínűleg próbaidőn belül vagy épp (általában 3 hó a próbaidő) így egyik napról a másikra indoklás nélkül felmondhatsz.


Ha nem olyan az anyagi helyzeted, hogy mindenképp kell a lóvé, különben éhenhalsz kb. akkor nyugodtan lépj len onnan. Utólag hálás leszel érte magadnak.

2019. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A pénz jól jön van valamennyi félre téve de ha marad a lelki nyomor a munkán inkább elmegyek, nem ér annyit az egész,majdcsak lesz másik.
2019. júl. 17. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!