Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kerültél már konfliktusba...

Kerültél már konfliktusba azért a munkahelyeden, mert túl zárkózott voltál?

Figyelt kérdés
Pl. keveset beszéltél, nem igazán érdeklődtél mások dolgai iránt, vagy te nem beszéltél meg velük szerinted már túl intim, személyes dolgokat vagy csak nem csacsogtál semmiségeken?

2019. júl. 18. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Burkolt konfliktusba igen. Van pár xarkeverő a környékemen, és néha próbára tesznek...
2019. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Amikor megemlítettem, hogy én inkább dolgoznék, de a sok ordítva röhögés stb zavar. Reakció: "ha beszélgetni és nevetni se lehet akkor elég savanyú hangulat lenne itt", én ilyet nem állítottam, de rögtön kisarkítva ellenem lehetett fordítani mintha én mondtam volna ilyet.
2019. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Amiatt sosem, mert nem csacsogtam.. viszont amiatt igen, mert olyan rossz volt a kommunikációm, hogy ez néha a munkát is hátráltatta, pl. nem mindig szóltam olyasvalamirōl, amit közölnöm kellett volna, erre nem jó mentség a zárkózott jellem.
2019. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Igen. elküldtek.
2019. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: a főnök küldött el, vagy kicsináltak a kollégák és vállalhatatlan lett a munkahelyi légkör?
2019. júl. 18. 19:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, de happy end lett a vége.


Dióhéjban annyi, hogy a kollégámra megharagudtam, mert nem az első eset volt, hogy úgy éreztem, egoistaként viselkedik (ami a munkát illeti). Egyszerűen ignoráltam és, mivel zárkózottab vagyok, megtartottam magamnak a dolgot, így, hiaba kérdezgette a többieket, mi a bajom, miért nézem levegőnek, senki se tudta.


Főleg, mert nem drámázni járok be, hanem dolgozni.


Bementem, dolgoztam 8 órát, hazajöttem. Ennyi volt.


Egyszer elege lett és félig sírva leszidott. Akkor megnyíltam és elmondtam neki a tettek sorozatát, amivel elvette a kedvem a jóviszonytól. Megbeszéltük, most jóban vagyunk.


Valahogy azt is megtanította, hogy nem fojtsam el a nemtetszésem meg merjek tőle kérni meg merjek vele beszélni.


Most pl rászokott arra, hogy rengetegszer az sz betűre végződő szavaknál úgy fejezi be, hogy hosszasan mondja, hogy "szszsz-pszszsz-pszszst" és, mivel mizofóniám van ez pont borzasztóan zavar, ráadásul már 5 percenként csinálta, így meg mertem kérni, hogy ne tegye.


Előtte mindent megtartottam magamnak, mindent némán tűrtem, másokhoz is alig szóltam, segítséget se mertem kérni, de gyönyörűen haladok ebből kifele.

2019. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, kerültem. Elérték, hogy gyűlöljek bejárni... Utálom a mások kibeszélését, a semmiről való csacsogást. Egyszerűen nem megy. Ettől még jól dolgozom, az egyik legjobb voltam. Kiléptem végül.


Nem tudtam, hogy van ilyen betegség (mizofónia). Most utánanéztem és nekem is ez van. Én azt a hangot nem bírom elviselni, ha valaki ilyen cuppogó, nyammogó hangot ad ki magából. Dührohamot kapok tőle. Mondjuk én tudom miért, gyerekkori trauma. Nehéz így élni.

2019. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Egyszer elege lett és félig sírva leszidott"


Érdekes, így már én is jártam egyszer.


De mit bőg az, aki előtte meg nem szégyellt lealázni? Egye meg, amit főzött.

2019. júl. 19. 08:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is mizofòniàs vagyok, gyűlölök egyes emberi hangokat, és dührohamom lesz tőle.

Válaszolva a kérdésedre: Igen, volt ilyen. Munkahelyen még nem, de az iskolában mindig azzal csesztettek, hogy nem szólok mindenkihez, és ha igen, akkor is csak pár szót. Egyébként megvan a saját köröm és velük beszélgetek. De voltam ettől sokkal zárkózottabb is, gyerekkènt. Akkor kb senkihez nem szóltam. Akkor is csesztettek. Vezetèsnèl az oktató is ki volt akadva, hogy nem sokat beszélek vele, csak köszönök és ha mond valamit akkor "igen/nem/aha" vagy hasonló. Sok idő mire megnyílok valakinek, főleg ha nem is túl szimpatikus nekem, de ha megnyíltam utána már olyan vagyok, mint egy normális ember.

2019. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én tök szívesen beszélgetnék mindenről, pl. ha itthon vagyok, folyton jár a szám, főleg azért is, mert bent átnéznek rajtam a kollégáim, nem kérdeznek tőlem soha semmit, ha meg én szólok hozzájuk, nem válaszolnak, vagy bunkón. A plusz poén meg az, hogy közben panaszkodnak a vezetőknek, hogy milyen magamba forduló vagyok, és hogy nem vagyok kommunikatív....De az egészet tulajdonképpen a vezetőség generálja, mert akire rásütik az éves értékeléskor, hogy magába forduló, meg nem barátkozik, az pénzügyileg is szarul jár. Ezért gondolom, az egész összefogás, hogy valakit kipécéznek, akihez nem szólnak, szándékos, hogy aztán ő kapja a 0 bónuszt.
2019. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!