Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pár nap és megyek nyaralni,...

Pár nap és megyek nyaralni, mégis tele vagyok stresszel és nem tudok kikapcsolódni a munkából. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szerdán indulunk, összesen 7 nap szabaságom lesz, amiből kettő az út. Visszaérkezünk, majd másnap mehetek is újra melőba.

Ez az első év, hogy szabadságot veszek ki munkahelyről, addig suliztam és legalább tudtam, hogy 2 hónapig élvezhetem az életet, kitudtam kapcsolódni a két év között.


Most azt érzem, hogy nem tudom elengedni a munkát és stresszelek, hisz indulás előtti nap is dolgozom, majd rögtön utána is, tele van a fejem olyan gondolatokkal, hogy ki sem tudom pihenni magam rendesen és rögtön visszaugrom a régi kerékvágásba.

Szerettem volna a nyaralás után kivenni a többi szabadnapjaim is, persze nem volt megoldható, ami szintén nagyon zavar.

Voltatok-e hasonlóan? Hogyan kezeljem, mit tanácsoltok, hogy élvezni tudjam igy is a helyzetet és elengedjem a stresszt?

22n


2019. júl. 21. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Engedd el magad, felejts el mindent, légy laza, ne foglalkozz semmivel, csak élvezd a nyarat,szórakozz,pihenj :-) én ezt tettem.

Igazából nekem ez a 6 nap nem volt elég mert 1 nap volt ebből az utazás de jövőre biztosan 2 hetet fogok ki venni, valahogyan meg fogom oldani minden képpen, bocsi de ennyit tudok most így hirtelen mondani, egyébként igazad van, nagyon jó volt az a két hónap szünet :-)

De szerintem mindent meg lehet oldani csak ki kell találni hogyan? :-)

21F

2019. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szinte mindennel így vagyok az életben, nehezen engedek el dolgokat, sokat stresszelek dolgokon.

Mindfulness, autogén tréning, agykontroll és jóga, hasonlók segíthetnek (youtube-n nézz videókat)

Elengedés, relaxálás, elfogadás...

Eckhart Tolle könyvei is jók lehetnek.

2019. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Talán most értékeljük igazán, milyen jó dolgunk volt akkoriban, és fel sem fogtuk:)

Jelenleg azt érzem, hogy muszáj változtatnom és képeznem magam, hogy ennél jobb sorsom legyen:)) ez a jelenlegi helyzet motivál, hisz nagyon elszomoritó, hogy más ember rendelkezik szinte az egész időm felett.

2019. júl. 21. 13:36
 4/13 A kérdező kommentje:
Második, neked is nagyon köszönöm a tanácsokat! Mindenképp utánanézek, mert nagyon nem jó ez igy :(
2019. júl. 21. 13:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Közel kétszer annyi idős vagyok, mint te, így már jó ideje dolgozom, és sajnos az a tapasztalatom (a barátaimé is), hogy egy hét alatt az ember épp csak elkezd nyaralni, pont mire elengedi magát, már jöhet haza.

Mondjuk a te korodban engem még sokkal jobban izgatott a társasági életem, mint a munkám, sosem fordult elő, hogy akár csak is hétvégén munkaügyeken kattogjak – persze nem is az volt az „álommelóm”, csak a pénzért dolgoztam… Később, mikor már olyan dolgot kezdtem csinálni, amit szeretek, akkor egy ideig éjjelem-nappalom erről szólt, viszont pár év után rájöttem, ez sem jó, muszáj kikapcsolódni akkor is, ha odavan az ember a munkájáért.

Ezt csak azért írom, mert úgy tűnik, te nem vagy oda a jelenglegi munkádért, ezért lehet, hogy alapvetően hajlamos vagy a görcsölésre, szóval a 2. válaszoló által javasoltak igen jót tehetnek.

2019. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm neked is, hogy irtál!

Igazad lehet, egy hét elég kevés idő, most már én is bánom, hogy igy alakult és nem foglaltunk több napra, viszont azért már a munkáltatóm hibáztatom, amiért nem ülhetnék még itthon egy hetet az út után ,mert neki szüksége van rám...

Egyáltalán nem az álommelóm, csak a pénzért csinálom, már azt tervezgetem mi legyen a következő lépés és hova váltsak, mit tanuljak még, de hát amig ezekre rájövök, kell a pénz.

Közben persze sajnálom az időmet, és igy, hogy a nyaralás is viszonylag rövid, mégjobban értékelem a szabad perceket. Remélem, hogy majd ott nem fog a munka körül járni az agyam. Kissé túlagyalok mindent.

2019. júl. 21. 14:22
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez ilyen sajnos. De ha máshol vagy, könnyebb kikapcsolni.
2019. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg azt érzem, hogy muszáj változtatnom és képeznem magam, hogy ennél jobb sorsom legyen:)) ez a jelenlegi helyzet motivál, hisz nagyon elszomoritó, hogy más ember rendelkezik szinte az egész időm felett.


1#-vagyok,így van,vagyunk egy páran így,utólag ébred rá az ember.

Ugyan ezt érzem én is :-) engem is ez motivált,hát sajnos ez így van,nem szeretnék így élni sokáig,ezért még muszáj képezni magamat és persze egy jobb helyen külföldön dolgozni pár évet hogy független tudjak lenni lenni és a magam főnöke lehessek, kitartás és sikerülni fog neked is, hajrá :-)

2019. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok én is. Mostmár értem miért mondták annyit a szüleim,hogy tanuljak. Persze tanultam én, csak nem azt aminek most normálisan hasznát tudnám venni.

Remélem sikerülni fog nekünk:)

2019. júl. 21. 19:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Legalább az a jó hogy mi ilyen hamar rá jöttünk, mások sokkal később jönnek rá.

Ezzel teljesen ugyan így vagyok.

Biztos vagyok benne hogy sikerülni fog :-)

2019. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!