Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Zsarolnak hogy nem fizetnek....

Zsarolnak hogy nem fizetnek. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

17 eves vagyok, a balatonon dolgozok ma 3. napja. Az elso napom proba volt. Mar aznap nem tetszett, szoltam a fonok fianak (akivel az egesz eddigieket rendeztem), hogy ez igy nem fog menni. Felszolgalokent erkeztem de a rendelest is felkellett vennem es a gepbe is beirni ami mindeketto bonyolult szamomra. Ezen kivul mar viragokat is locsoltam de az mellekes. Mar aznap mikor elmentek a szuleim, alairattak a szerzodest, masolatot nem kaptam.

A lenyeg hogy ittakartam hagyni oket de kikonyorogte a fonok fia hogy maradjak, csak kiviszem a kajat meg behozom. Es eredetileg egy honapot beszeltunk meg de aznap mondtam neki hogy kevesebbet szeretnek. 2-3 hetet. Azt mondta rendben, csak maradjak. Ma odamentem a fonokhoz, hogy bevagyok-e mar jelentve, azt mondta meg nem, mert nincs tudoszurom de holnap reggel elvisz es mar aznap beleszek. Emelett pedig kerdezte meddig maradok, mondtam a 2-3 hetet, kerte hogy pontositsak az idoponton es kerdeztem hogy fizetest a bejelentett napokra kapok-e, mondta hogy nem, mar tegnaptol. Ezek utan pedig kb 5 perccel kesobb odajott hogy ha nem maradok augusztus vegeig akkor nem fizet ki. Mert hogy elvileg aug. 27-ig kellene maradnom. Bevallom az en hibam, a szerzodest nem olvastam el mielott alairtam de mondtak a lanyok hogy semmi olyasmi nincs benne. Azota mondtak a lanyok hogy a fia lebaszta a fonokot hogy hogy lehet ilyen, maradjak legalabb. 2 hetig, ne csinalja ezt. Persze en nem tudtam meg ugy csinalt mintha nem is tudna semmirol. Es nem tudom hogy maradjak-e vagy menjek haza mert ingyen dolgozni nem fogok. Anyamek nem tamogatnak, ok a csalad partjat fogjak, nem az enyemet. A tobbi lanynak szinten problemai vannak.

Nincs szabadnapunk, csak naponta hazaengednek kb 1 orara mikor nem igazan van vendeg es ennyi. Egyebkent reggel 10tol / deltol vagyunk elvileg 10ig de igazabol atnyulik 11re is. A fizu nekunk, pincereknek is 200000, es a konyhai kisegitoknek is, akik egyebkent foznek is es a foszakacs (anyuka) elvarja hogy tudjanak minden etelt a fejukbol es csinaljak is meg.

Emelett elvileg 300000at kapnank de titokban levonnak egy szazast a kajara meg a szallasra holott csak aludni jarunk konkretan es nem is eszunk annyit. Ja es azt mondtak a lanyok hogy a rezsit is ki kell fizetni kulon ami a balcsin dupla annyiba kerul.

Osszessegeben vannak problemak, de a penz miatt aggodom a leginkabb, hogy mi van ha tenyleg nem fizetnek ki.



2019. júl. 22. 17:35
 1/4 anonim válasza:
96%
Be kell menni a navhoz közérdekű bejelentést tenni, mivel nem jelentett be és járulékot sem fizet utánad. Ha nem fizeti ki a munkabéred, akkor polgári peres eljárást tudsz indítani.
2019. júl. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

hasonlót láttam közvetlen közelről, csak ott egy 40 körüli nő volt


amikor nem volt a közelben a főnök, felhívta, hogy mekkora patkánynak tartja és felmond és közölte, hogy kivesz a kasszából 180ezret, rz a jogos fizetése


a főnök egyből elkezdte hogy ez lopás és ő feljelenti stb


mondta a nő hogy csak nyugodtan, de akkor hívja a navot is, lesz mit mesélni


végül semmi nem lett csak utána nekünk pampogott a boss hogy a Bea tolvaj volt de lesz,rtuk :D

2019. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hú, morzsás nekem ez az egész történet.

Milyen szerződést írtál alá? Ez nem egyszerűsített foglalkoztatás? Mert abban benne van az órabér, meg a pihenőnapok is! 5 nap után jár a pihenőnap.

De benne kell lennie annak is, hogy hányadikáig vagy foglalkoztatva.

Nem mondok újat gondolom azzal, hogy a vendéglátásban általában 12 óráznak. És néha virágot is locsolnak, meg felsepernek, stb. Ezen kár kiakadni.

De ne csinálj szokást abból, hogy olvasatlanul aláírsz dolgokat. Ennyi erővel egy bérkifizetési bizonylatot is aláírsz úgy, hogy nem is kaptad meg a béred?


Az elején tisztázni kellett volna a főnökkel, hogy mettől meddig maradsz, és ha feketén akar felvenni, akkor napi fizetés, nincs olyan, hogy 2-3 próbanap nincs kifizetve, meg ha esik az eső arra a napra nem fizet, és csak augusztusban derül ki, amikor a két kiló helyett kapsz 120-at. Ez a szállásért százezer elég meredek. Alkalmazottnak nem piaci ársávban számolják el a kajáját, lakhatását. Ha a melóval nem is, de ezzel baromira lehúznak téged.

2019. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez diákmunka? Vagy mi? Azt hiszem ügyfélkapun meg tudod nèzni, hogy be vagy-e jelentve, ha nem vagy, akkor azt tanácsolom, hogy lépj le minél hamarabb! Hidd el, én is belecsúsztam ebbe a balatoni álommeló című dologba, de nem lett azért minden olyan király, mint ahogy azt előadtàk. Engem is feketèn dolgoztattak, két hetet kellett volna maradnom, és végül egy hét után kijelentettem, hogy megyek haza. Munkás szállón "laktam"(csak aludni jártunk oda), és szerződést sem láttam. Végül a fizetésem harmadàt kaptam kézhez, több hónapnyi herce-hurca után. Azóta a cég megszűnt, és az a fèreg főnök nem dolgoztat már ingyen senkit.
2019. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!