Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van okom felháborodni?

Van okom felháborodni?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nyolc napja dolgozom egy munkahelyen. Most szezon van (direkt nem írom le mi a munka nehogy egy kolléga ráismerjen) és nagy a hajtás.

Teljes munkaidőben vagyok foglalkoztatva, ami heti 40, napi nyolc óra.

Túlórával együtt azt hiszem max. 48 órát lehet dolgozni hivatalosan.

Na mármost arra akar kötelezni a felettesem, hogy minden nap 12 órázzunk és még szombaton is menjünk be 8 órát dolgozni.

Ez csak szerintem törvénytelen és felháborító vagy lehet ilyet tenni?

Azt már meg se említem, hogy nő létemre egyáltalán nem végzek könnyű munkát és iszonyúan belefáradtam.

Persze ember nincs, a fizetés kevés, a munka végeláthatatlan.

Egyértelmű, hogy keresek mást, de egyelőre nagyon kell a pénz, szóval maradok.

És igen, tudom, hogy minden munka nehéz stb. kérlek ezzel most ne vagdalózzatok, tudom, hogy nektek is nehéz.

Ja és nem gyárról van szó.

Előre is köszi a segítséget, szép estét!😊


2019. júl. 22. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Így jár aki azt hiszi kevés munkával sokat lehet keresni a Balatonon.
2019. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez Magyarország, ahol a munkáltatók letolják a törvényeket, meg feketén dolgoztatnak. Ha felháborodnál, csak azt mondanák, hogy el lehet menni, még akkor is ha nincs emberük, inkább mégjobban hajtanák a maradék dolgozókat is.
2019. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Ha csak 8 napja vagy a munkahelyen, akkor nem hinném hogy feltétlenül fel kéne háborodnod, hiszen még nem ismered teljesen a helyet, még nem tudod teljesen náluk mit szoktak és mit nem. Persze megértem hogy vannak kétségeid, de ma már szinte nincs olyan munkahely ami 100%-ig betartana minden törvényt. A bérrel kapcsolatban, csak kitartás, hidd el bármi is a szakmád, ha tudsz, és rendesen csinálod a dolgaidat, majd szépen jön a pénz, csak ne váltogass munkahelyet az a legrosszabb amit tehetsz (szerintem).
2019. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen munkáltatótól menekülni kell minél messzebbre.
2019. júl. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyfélkapun azért ellenőrizd, hogy egyáltalán be lettél-e a jelentve. Ezek a vállalkozók elég gyakran trükköznek, nem kell mindent elhinni nekik.
2019. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Na es akkor miert mennek kilfoldre az emberek? Na miert? Mert itt rabszolgak vagyunk.Az ember nem var el mar semmit sot aki tenyleg ra van szorulva kepes havi 70000 ftert minden nap 16 orazni ha nem tobbet mert nincs mas eselye ha ezt sem vallalja el akkor etlen hal.Ku rva anyjat mar mindennek...en reggel 8-tol este 10-ig dolgoztam napi kb 3500 ft-ert.Ez igy nem is volna olyam nagyo rossz csak az van hogyaz ember ha mindent kifizet aemmi sem marad es ehezik
2019. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
6: Azért külföldön is körültekintőnek kell lenni. Ha például kínaiakhoz mész dolgozni, ott hasonló szitukban találhatod magad, mint a kérdező.
2019. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

@08:30


kínai, török, bolgár, de van hogy még a német is ugyan úgy lehúzza az embert. Kint se minden munkáltató becsületes jóakaró.

2019. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, törvénytelen. Ha nem tetszik a meló, akkor mèg biztos próbaidőn vagy, tehát bármikor beinthetsz és mehetsz máshova.
2019. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt teljesen legálisan is megtecheti, ha munkaidő ketetben foglalkoztat
2019. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!