Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felmondok a munkahelyem a...

Ha felmondok a munkahelyem a 3 hónapos próbaidőben, akkor is kifizetik az itt töltött, dolgozott időt?

Figyelt kérdés
Máda Kft.-nél vagyok, aki az Audinak dolgozik be. Úgy érzem nekem nem fog menni ez a munka, ezért váltanék két hét után. Kifizetik akkor is az órákat, ha én magamtól megyek el?
2019. júl. 23. 05:50
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen a próbaidő alatt végzett munka után is jár díjazás, attól függetlenül, hogy ki kezdeményezi a jogviszony megszüntetését.
2019. júl. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Kifizetik, de sok ilyen "alkalmi kollégám " volt, és általában nem elégedettek a kifizetett összeggel, mert a bérszámfejtést eléggé meg lehet variálni úgy, hogy ne jöjj ki a dologból túl jól...

Mondjuk az én szakmám általában szürke zóna, szóval nagyobb a kialkudott bér, mint a bejelentett, és ilyenkor csak a legminimálisabbat fizetik ki.

De a lényeg, hogy kifizetik, egyértelmű.

2019. júl. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában a fizetést havonta. Ha azért nem fizetnének ki, mert felmondtál a próbaidő alatt, úgy nézne ki, hogy az első három hónapban nem is kapsz fizetést, hanem a harmadik hónapban odaadnák az első három hónapért a fizut, ha ott maradtál.


De ez nem így van és nem is tehetnének így, ahogy leírtam feljebb.


Próbaidő alatt is rendesen megkapod a fizetésed havonta.


A fizetés jár a ledolgozott napokért.


Annp én próbaidő alatt felmondtam és ki lett fizetve a pár hét, amit dolgoztam.

2019. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. júl. 23. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!