Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy bírjátok ki a sulit? 17/L

Hogy bírjátok ki a sulit? 17/L

Figyelt kérdés

Most megyek 11.be és már most elegem van, csak ha rágondolok is.

Mondanám, hogy nem a tanulással van a bajom, de igen. Olyan szakmát tanulok(szülői nyomásra), ami először csak nem érdekelt, most viszont már hányingerem van tőle.

Annyira utálom tanulni, hogy sírni tudnék, és ezért halogatom, de így már a többi tantárgyat is halogatom. Most nyugtatom magam, hogy a jövő év jobb lesz, csak az érettségi tantárgyakat tanulom, a többiből meg elég egy kettes.

De gondolom nektek is elég nehéz lenne feldolgozni azt, hogy egy kitűnő 8 év után ez van. És ha még a fontosabb tantárgyak ötösök, négyesek is lennének, akkor is ott van, hogy a többi kettes és otthon csak azt kapod, hogy egy semmirekellő sz#r vagy.

Nagyon,nagyon ki voltam készülve az első évemben, ott annyi nyugtatott, hogyha nagyon nem bírom akkor bármikor öngyilkos lehetek.

De már vannak céljaim, és ez így szörnyű, hogy tudom, hogy még 2 évet ki kell bírnom.

Szóval ti hogy bírjátok ezt idegileg? Ennyi stresszt? Pszichológushoz fogok járni jövőre, ez szinte már biztos. De úgy érzem, hogy túl nagy reményeket fűzök hozzá.



2019. júl. 24. 22:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Majd ha felnosz, lesz ez meg sokkal rosszabb is.
2019. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Az iskola akkor is nehéz, és túlzás a terhelés, ha nagy tudásszomjad van.

Mindenképp valamit lépned kellene.

17 évesen már nem is vagy tanköteles.

Iratkozz át önállóan!

17 évesen hogyhogy 11.-be mész?

2019. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

"és otthon csak azt kapod, hogy egy semmirekellő sz#r vagy"


Ezen a téren viszont nem az iskolával van a gond, hanem az otthoniakkal.

Ez konkrétan bántalmazás.

2019. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Milyen szakma?
2019. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Ez most így embertelen, de túl lehet élni. Asszem, ha ez külön valami szakmai iskola kimondottan, akkor lehet, hogy nehezebb lenne a váltás; meg pl ha ez jó távolságban van is ez az iskola... Hát , nemtom, ezt már szerintem túléled, és ne aggodalmaskodj. Tényleg a kettesed legyen meg, aztán kész. Lehet, hogy ez életed legnagyobb megpróbáltatása, és utána már könnyebb lesz. Veheted pl úgy is, kicsit mint egy számítógépes játék. Itt ezesetben már lehet, hogy ha feljutsz a következő szintekre, akkor már könnyebb lesz, mert nem kell már olyannal foglalkoznod, ami nem érdekel, vagy nem megy. Pl szinteket most úgy gondolom, 11-12. osztály, és utána érettségi után már felszabadulsz. És akkor elvileg talán mehetsz abba az irányba, ami téged érdekel, meg neked való. Türelem, és akkor kiállítják a papírodat, hogy te ezt kijártad, és akkor utána mehetsz.
2019. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy lesz még rosszabb, de jelenleg ez a legrosszabb dolog amin változtatni is tudok(HA tudok) és erre keresnék megoldást.

Átiratkozni nem tudok sajnos.


Már van majdnem 18 éves osztálytársam is.

2019. júl. 24. 23:15
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Amikor 17 éves voltam alig vártam, hogy kikerüljek a suliból, ne kelljen tanulnom, és végre dolgozhassak. Mert utáltam tanulni. Amióta dolgozom visszasírom a sulit, mert az iskolai élet sokkal lazább, sokkal több szabadságod van mint amikor főállásban dolgozol.

Lesz idő amikor megint írni fogsz egy panaszkérdést, hogy miért ilyen borzalmas a munkahely, miért kell ennyit dolgozni, miért kell betegen is bemenned, és mi az, hogy nem lehetsz otthon 2 hónapot vagy többet hizsen nyári szünet van.. "Nem már?? tényleg csak 20 nap szabadsággal kezdem?"


Szóval addig örülj amíg iskolás vagy.

2019. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Kedves lány!


Mit tanulsz? Ennyire elnyomtak suliválasztásnál?

Értem a dilemmát. Ha most átmész ,akkor buktál évet és lehet otthoniak nem is mennek bele.


Kezdjük az elején. Az első válaszolót engedd el. Nincs szükséged ilyen negatív emberekre. Hidd el hogy jobb lesz. Értem hogy nem tetszik az amit tanulsz. Én is olyasmi cipőbe jártam, de hozd ki a legjobbat. Osztálytársakkal hogy jössz ki? Velük legyél el, a sulit próbáld teljesíteni , aztán meg go egyetem vagy fősuli. Ennyi. Valószínűleg nehéz lesz kibírni 2 évet. De fog az menni :) Iskolába van pszichológus ? Első körbe jó lehet ő is. Nem hiszem hogy megszeretteti veled a sulit, de legalább az otthoni helyzeteden enyhít.


Fel a fejjel!


20/F

2019. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
27%

"Átiratkozni nem tudok sajnos."


Hogyhogy?

Én 8 évesen is tudtam.:)

2019. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Átiratkozáshoz kell a szülő... ha nem engedik neki akkor kuka, illetve akkor újra 9. es lenne.
2019. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!