Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Erre van joga német mondani...

Erre van joga német mondani egy diáknak tesi órán? Mi a következménye, ha megteszi? (16l)

Figyelt kérdés

Állítólag van egy olyan dolog, hogy minden tanévben mérni kell a diákoknál dolgokat, többek között a súlyt is.

Na elvileg, ha valaki nem akarja, hogy tudják az osztálytársak, akkor csak szólni kell a tanárnak és figyel erre. De a drága tanárnő baromira nem figyel erre. Engem nem is zavarna ez, mert nincs bajom magammal, és tudom, hogy van súlyfelesleg rajtam. Szerintem a vak is látja. De van egy nagyon gyökér lány osztálytársam, aki mindig mások súlyával foglalkozik, és már a nemlétező tököm ki van vele. Ha megkérem, hogy ne lesse már azt a retkes mérleget, amikor rajta állok, akkor jobban csinálja, ha erre nincs megjegyzésem, hogy álljon már le akkor is ez van. Aztán mindig jön a fogyási tippjeivel az az idióta. Róla tudni kell, hogy nem kövér, csak bebeszéli magának, étkezésekkor, nem vagy keveset eszik, egyébként meg mindig csokit, chipset meg ilyeneket eszik. (Látom, mert ő is kolis.) Ráadásul ha beszól nekem a súlyomra a tanár előtt, az tesz rá, de ha én mondok valamit annak a lánynak tök normálisan, akkor én vagyok lecseszve.


A tanárral nem lehet megbeszélni, hogy ne legyen lehetőség egymás súlyát lesni, mert mondja, hogy aki nem akarja, az maradjon utoljára, de igazából, ha a végére akar maradni valaki, azt mindig az elsők között küldi Ida, vagy legalábbis sürgeti. Azzal az idióta lánnyal, meg nem tudok mit kezdeni, csak ő a baj.


Szóval a súlymérésnél hivatkozhatok arra, hogy semmi köze hozzá az iskolának? Van ehez jogom? És ennek milyen következményei lehetnek?16l


2019. júl. 29. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

1. Az iskola ezeket az adatokat bizalmasan kezeli.

2. Hajrá, fogyókúra!

2019. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni, bocsi, viszont annyit tanácsolnék hogy azzal a lánnyal ne foglalkozz, valószínűleg direkt akar idegesíteni. pont telibe kell fsni az ilyet, még ha nehéz is, akkor csak tegyél úgy mintha nem érdekelne amit mond, mert az fogja a legjobban idegesíteni (magyarul nézd levegőnek, tudom kicsit gyerekes, de hidd el egy ilyen gyerekes viselkedésre amit ő csinál, csak ez a jó megoldás, ha nem veszel róla tudomást)


egyébként szerintem pontosan tudja magáról hogy nem kövér, csak ebben a korban simán képesek a lányok lekövérezni magukat, hogy kapják a "jaj dehogy vagy kövér, nagyon csinos vagy" dicséreteket.

2019. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola ezeket az adatokat bizalmasan kezeli.


Ugyanúgy, ha elmész munkahelyen üzemi orvoshoz se kezd el pletykálni, hogy ki hány kg... Sőt, amíg bent van valaki, mást be se engednek.


Olyat nem is hallottam, hogy tesin mérik a gyerekeket.


Azt hiszem év elején hív be mindenkit a suliorvos gimiben (gondolom nem általános iskoláról van szó, ha regisztráltál a Gyakorira) és ő jegyzi be ezen adatokat meg végez pár gyors vizsgálatot. Ezen kötelező megjelenni.


(Emlékszem nekem is a bucim tele volt a méreckedéssel külföld után az első évben, mert akkor voltam anorexiás, a suliorvos meg a leglehetetlenebb pillanatokban elkapott a folyosón, hogy megmér, amikor rohantam órára vagy sietnem kellett eseményre.)


Ha jól tudom, meg nem rakadhatod az egészségügyi vizsgálatot, de egy kicsit fura, hogy ezt nem suliorvos végzi, szóval nyugodtan beszélj erről az igazgatóval.

2019. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez nem az egészségügyi vizsgálat, azon egyenként vagyunk bent. Ez azt hiszem a Netfitt (vagy valami ilyesmi nevű) méréshez kell.
2019. júl. 29. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk anno 25 éve nem volt súlymérés a suliban. MIez?
2019. júl. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!