Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Olyan tanàrt hogy nem rúgnak...

Olyan tanàrt hogy nem rúgnak ki sose aki csak terrorrizàlja a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Àltalànosban volt ilyen tanàr. Màr felnött vagyok de az még mindig ott van. Elgondolkodtam ez hogy lehetséges?? Lelkileg terrorrizàlja a gyerekeket, rombolja az önbizalmukat. Hogy tanithat egy ilyen?? És bàr nem kenyerem az eröszak de hogy nem verték még el?? Pl szülök. Nem vàgom.

2019. júl. 30. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Talán, ha néhány konkrét cselekedetét leírnád, komolyabban lehetne venni a kérdésedet.
2019. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Túlélő.
2019. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy az igazgató legjobb barátja/barátnője.
2019. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A lelki terror felett könnyebben lehetséges szemet húnyni, mint a tanárhiányon. Ti. kötelezettség az órákat megtartatni, ahhoz meg tanár kell. A hekyettesítés nem mindig megoldható.
2019. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

...és most, felnőtt korodra jut eszedbe, milyen volt az általános iskolai tanárod?

Látod, ezért nem rúgják ki, mert mire rájönnek, hogy terrorizál, már rég felnőttek.

2019. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos tanárhiány miatt nem rúghatnak ki mindenkit, mert bizony a legtöbb tanár teljesen alkalmatlan a pályára és megérdemelné a verést is....


Isznak, megaláznak, szemétkednek, mert feljebbvalónak hiszik magukat mindenkinél és tudják, hogy megtehetik, aztán csodálkoznak, ha néha tanárverésről lehet hallani, de ja az előzményeket sosem említik meg, hogy előtte meg a tanár alázta szét a gyereket....


Én azt mondom, hogy ma már a technika lehetővé tenné az otthoni tanulást, az előadásokat videókról is meg lehetne nézni, a kérdéseket írásban feltenni és online vizsgázni - semmi szükség nem lenne szívatásokra, börtöntantermekre, meg tanár-diák terrorra. Ha a szülők meg tudnák oldani a napközbeni otthoni felügyeletet pl. nagyszülő által.

2019. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is volt több ilyen tanár és sajna jóba voltak az igazgatóval. De mi meg nem is mertük szólni senkinek.
2019. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Az én volt gimimben is volt ilyen tanár. Engem szerencsére nem tanított, csak pár alkalommal helyettesített nálunk, de annyi is bőven elég volt belőle. A nő amúgy egy tesi tanár és együtt tesiztünk egy másik osztállyal, akiknek ugye ő volt a tesitanáruk és volt egy kövér lány az osztályukban, akinek mindig, mikor a közelébe ment, elkezdte hangosan mondogatni, hogy fujj de büdös van, néha konkrétan oda is szólt a lánynak, hogy "Bettikém, fürödni kéne"...Én nem igazán beszéltem azzal a csajjal, csak az osztálytársaitól hallottam, hogy elvileg tényleg volt egy szaga (ami nem is csoda, mivel jelentős túlsúlya volt, szóval biztos sokkal intenzívebben leizzadt egy tesiórán, mint mások), de ez akkor is durva szerintem. Ill. ezt egy osztálytársa mesélte nekem, hogy szóba került a mikulásbuli valahogy és ez a tesi tanárnő megszólalt, hogy "Aki Bettit húzta, az jobb, ha egy dezodort is berak a mikuláscsomagba!!"

Amikor kivittek az udvarra futni minket, pár lány az osztályukból mindig leállt egy fél kör után sétálni és nekik olyanokat ordibált, hogy "XY meg a barátnői jobban teszik, ha elkezdenek futni, vagy odamegyek!!! Nem a pofázástól fogtok lefogyni, azt elhihetitek!!!!" /pedig nem is voltak túlsúlyosak../.

Ill. mikor a füle hallatára egymáshoz mertek szólni a diákok, rájuk üvöltött, hogy ha nem fejezik be a pofázást, orrba kúrja őket, stb.

Még voltak ilyen dolgai amúgy, egyszer, mikor nálunk helyettesített, ott magyarázott nekünk, hogy egy 9.-es osztályban ilyen gyakorlatokat osztályozott és az egyik gyakorlat az volt, hogy a dobbantóról fel kellett ugrani egy szekrényre. És volt egy kiscsaj, aki elkezdett szerinte "picsogni", hogy neki túl magas a szekrény és nem meri megcsinálni, ő meg megfenyegette, hogy beír neki egy szaktanárit, ha nem csinálja meg, meg persze gondolom bombázta a parasztos "orrba verlek", stb. beszólásaival...Végül a lány nekirugaszkodott és megpróbálta, de tényleg magas volt neki a szekrény és leesett róla. És ezt az egészet a tanár nekünk úgy adta elő, mintha a csaj lenne a hibás, valamint többször is úgy hivatkozott rá, hogy "kis rib4nc", "hülye kis p1csa", meg ilyesmi, meg még elkezdi a sztori végén: "Azt mikor leesett a szekrényről, majdnem eltörte a lábát is a kis balf4szt azt még engem csuknának le érte, hát eszem f4szom megáll!"

Egy ideig amúgy azt hittem, csak én vagyok ledöbbenve ezen, hogy így beszél a gyerekekkel, de volt egy tanárunk, aki imádott pletykálkodni az óráján és egyszer el is szólta magát, hogy van egy "kedves" kollegina, aki miatt már a sokadik ilyen rendkívüli szülői értekezletet kell megtartani, mert tesi órán (és ő az egyetlen női tesitanár, szóval egyértelmű, kiről volt szó :D) ordenáré stílusban szólogat be az osztályának, valamint pár szülő is fel van háborodva azon, amit otthon a gyerekeik meséltek a tesi órákról. De amúgy még mindig ott tanít az a nő és én se tudom, hogy csinálja..Bár 12.-ben mintha már kevesebb ilyen bunkó beszólása lett volna, lehet, hatottak rá a szülői értekezleten.

2019. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na az én tanàrom is ilyen volt utolsó, csak az csàvó volt. Tanitott az is tesit is. Ezeket nem szabadna gyerekek közelébe se engedni. Oké az se jó ha egy tanàr nem tud fegyelmezni azt elismerem, de ez màr durva. Ezek betegek.
2019. júl. 30. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Mert az, hogy egy vagy több gyerek mond valamit, nem bizonyíték.


Abban az esetben, ha a tanár átlaga a jegyeknél megüti a mércét, a vezetőség arra gondol, hogy;


Lehet, hogy a gyerek nem úgy éli meg a dolgot, ahogy történt


Lehet, hogy a gyerek csak önmagát védi és a tanárra keni a dolgokat


Stb.


Illetve, a szó nem bizonyíték. Állíthatom, hogy a kolléganőm ellopta a pénztárcám, aztán vagy igaz vagy nem. Amíg nem tudom bizonyítékkal alátámasztani, semmit se érek vele.


Illetve, ahogy feljebb írtam, a tanárt az átlagai alapján minősítik és nem az alapjan, hogy hány gyerek nyomtatta ki otthon a tablóképét a tanárnak és készített belőle darts táblát.

2019. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!